Ten je dovedl až k místu, kde byl zápach marihuany nejintenzivnější. U jednoho z domů ve Švermovské ulici bylo totiž otevřené střešní okno, odkud se odér linul. Muž v domě, který zahlédl oknem policisty, patrně tušil, že se k němu chystají na návštěvu a střešní okno zavřel.

Hlídka se odradit nenechala a ještě více zpozorněla. Policisté rovnou zazvonili u dveří. Po chvíli přišel k brance čtyřiašedesátiletý muž s rouškou na obličeji. Hlídce sdělil, že je covid-19 pozitivní a zapírat se ani nepokoušel, policistům rovnou přiznal, že má doma soukromou pěstírnu.

Policie následně v domě skutečně nalezla rostliny určené k sušení a za domem ve skleníku i dalších sedm rostlin velkého vzrůstu.

„Na místo dorazili i kriminalisté. Rostliny byly převezeny technikem k odborné expertíze. Skutek je prošetřován jako přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ potvrdila kladenská policejní mluvčí Michael Nováková.

Jaký měl muž s marihuanou záměr, bude muset policistům ještě vysvětlit a následně také u soudu. Pachateli za uvedený čin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

| Video: Youtube