Vše se odehrálo ve středu ve čtrnáct hodin v domě v centru Kladna. Kriminalisté odsouzeného velmi překvapili. Nebránil se. Nyní se už nachází v ruzyňském vězení v Praze.

„Pachatel se všemožně snažil vyhnout nástupu do výkonu trestu převážně ze zdravotních důvodů psychického rázu. Dokonce pobýval v jedné z pražských nemocnic, odkud byl, ovšem před několika dny propuštěn," uvedl kladenský kriminalista zabývající se pátráním po osobách.

Jakmile se krajský soud dozvěděl o jeho opuštění nemocnice, vydal na muže příkaz dodání do výkonu trestu.
„Víme, že se měl ve čtvrtek ráno dostavit k lékaři na kontrolu. Zajistili jsme nejen toto místo, ale také všechny další lokality, kde by se mohl zdržovat. Také jsme předpokládali, že půjde navštívit svou přítelkyni, která má byt v centru města," popsal přípravu zásahu kriminalista.

Tento byt se také policisté ve středu odpoledne rozhodli prověřit a zjistili, že se v něm hledaný skutečně nachází.
„Poslouchal jsem za dveřmi bytu jak si spolu uvnitř povídají. Zavolali jsme posily 
a kolega normálně zaklepal 
a chtěl s ním mluvit. Žena samozřejmě zapírala, ale muž 
se v místnosti neměl kam schovat. Jako poslední pokus zvolil úkryt za malým stojanem na kytky, ovšem to bylo zcela marné," dodal policista. Podle vyjádření kriminalisty chtěl hledaný nejspíše utéct do jiné země.

„Kdybychom ho včas nezadrželi, s největší pravděpodobností by opustil Českou republiku. Měl možnost do vězení nastoupit stejně jako jeho bratr, jenž byl odsouzen společně s ním, ovšem začal nástup oddalovat. Navíc má peníze, nemovitosti a celou řadu kontaktů i v zahraničí," vyjádřil se Kladenskému deníku kriminalista.

Muže stejně jako jeho bratra společně s dalšími třemi pachateli zadržela Národní protidrogová centrála v roce 2012 na severu Čech při operaci s krycím jménem Atack. Ta byla součástí rozsáhlé akce zaměřené na organizované skupiny osob zabývající se výrobou metamfetaminu na území severních Čech a jeho následnou distribucí na území České republiky, Německa a Rakouska.
Jednalo se o největší zákrok proti výrobcům a distributorům omamných a psychotropních látek za posledních deset let.

„V rámci operací bylo obviněno ze zvlášť závažných zločinů celkem dvaadvacet osob. Byly odhaleny a zajištěny dvě laboratoře na výrobu metamfetaminu, přičemž u jedné z nich se jednalo o profesionální velkoobjemovou varnu s kapacitou až tři kilogramy látky na jeden var. Dále policisté zajistili nejméně deset kilogramů vyrobeného metamfetaminu vysoké kvality. Při domovních prohlídkách policisté zabavili finanční hotovost a majetek v celkové minimální hodnotě zhruba dvaadvacet milionů korun a pět krátkých střelných zbraní," popsala velkou akci, jejíž součástí byla také operace Atack, mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.