Obsluha trafiky vloupání zjistila v pondělí ráno. „Když jsem před půl šestou přišla do stánku, odemkla jsem, odkódovala a až když jsem chtěla rozsvítit, zvedla jsem hlavu a všimla si, že boční skleněná výplň je rozbitá a v mříži vyštípaná díra,“ popsala prodavačka.


Podle jejích slov bezprostředně poté zavolala policii. „Myslím si, že se to muselo stát v noci. Sklo, které tvoří stěny stánku, je hodně tlusté a bylo rozbito dvěma cihlami, takže to musela být velká rána. Kdyby se to stalo za dne, někdo by si toho určitě všiml,“ řekla obsluha.


Vzhledem k tomu, že trafika byla o víkendu zavřená, policie bohužel nemá k dispozici přesný časový údaj, kdy k vloupání došlo. „Ze stánku byly odcizeny tabákové výrobky zhruba za sedmnáct tisíc korun a poškozením majetku vznikla škoda asi 4,5 tisíce,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Dětská.


„Vzali všechno, co měli na dosah, skrz prostříhanou mříž. Hlavně cigarety. Je nepříjemné, že právě v tomhle koutě jsem měla schované ty nejdražší, takže škoda asi bude vysoká.“


Kromě ukradeného majetku, zpustošeného stánku a jednoho dne, kdy kvůli inventuře muselo být zavřeno, trápí trafikantku ještě jedna věc. „Bojím se, že se sem vrátí. Když už se sem jednou dostali, mohli si to obhlédnout a příště by to pro ně mohlo být ještě snazší,“ dodala.


Starší ze zlodějů, kterého strážníci v minulém týdnu zatkli, se k vloupáním přiznal, a proto ho policie vyšetřuje ve vazbě. Jeho společníkovi, jenž pravděpodobně byl jen u poslední události, bylo sděleno obvinění, ale je stíhán na svobodě. Proto nemůže být vyloučeno, že by mohl být zodpovědný za vyloupení právě trafiky ve Vašatově ulici.


„Tato možnost není vyloučena ani potvrzena,“ konstatovala Dětská.