V nestřeženém okamžiku odcizil ženě z tašky peněženku a zmizel. V peněžence byla finanční hotovost, osobní doklady a platební karta. Pachatel způsobil poškozené ženě škodu ve výši 19 tisíc. Policisté po něm nyní pátrají. „Případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

K dopadnutí zloděje mohou policii pomoci případní svědci, kteří 31. července v době od 17.30 do 18 hodin mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se v blízkosti panelových domů v Americké ulici. „Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který seniorku okradl sdělte na bezplatnou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ dodala mluvčí.

V souvislosti s tímto případem kladenská policie opět upozorňuje občany, aby nebyli lhostejní a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy obezřetní. „V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorech dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor a nebo jejich poškození,“ upozornila policejní mluvčí a připomněla, že občané by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví. „Nelze vyloučit, že podezřelé nežádoucí osoby v prostorách domů se můžou dopustit i trestné činnosti, jako je okradení osob nebo násilné činnosti,“ dodala Šteinerová.