„Šestadvacetiletý muž, jakožto řidič jedné kurýrní služby, pravidelně obstarával pro sebe a pro obě ženy větší množství extáze, v počtu minimálně 100 až 500 tablet. Ty pak distribuovali dál svým klientům,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Jednoho dne ale kurýr dovážku svým odběratelkám do Kladna nedovezl. Během silniční kontroly u něj v autě kladenští policisté našli tašku s kapesní digitální váhou, prázdné igelitové sáčky, jeden s obsahem kokainu a skoro 500 barevných tablet. Chemickým zkoumáním vyšlo najevo, že u téměř 200 tablet se jedná o drogu klefedron a u zbylých necelých 300 tablet o extázi.

| Video: Youtube

„Při domovní prohlídce u 53leté ženy, přezdívané mezi odběrateli drogy jako „babička“, kriminalisté zajistili celkem 257 kusů tablet extáze různých barev a motivů, finanční hotovost a poznámkový blok. U 23leté ženy zajistili 30 tablet, digitální váhu, sešit s poznámkami a rostlinný materiál zelené barvy," doplnila Richterová.

Drogu předávali v celém kraji i v Praze

Trojice od loňského roku do zadržení letos v únoru distribuovala tablety extáze minimálně 30 pravidelným odběratelům. K předávkám drogy docházelo zejména v Kladně, ale také na více místech ve Středočeském kraji i v Praze. Obviněný muž kromě tablet extáze distribuoval navíc i kokain.

Vyšetřovatelka zahájila proti všem třem trestní stíhání a obvinila je, všechny jako členy organizované skupiny, ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Obvinění jsou stíháni na svobodě, nicméně v případě jejich odsouzení jim hrozí trest odnětím svobody na 2 roky až 10 let,“ uzavřela Richterová.