Soud Roberta T. uznal vinným ze dvou přečinů výtržnictví a usmrcení z nedbalosti. Uložil mu podmíněný trest odnětí svobody v trvání 16 měsíců se stanovením zkušební doby v trvání 24 měsíců.

„Kromě toho bylo muži uloženo, aby ve zkušební době podmíněného odsouzení podle svých sil nahradil škodu a odčinil nemajetkovou újmu, kterou trestným činem způsobil. Zároveň bylo rozhodnuto o jeho povinnosti nahradit škodu Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky a nemajetkovou újmu pozůstalým poškozeného. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu k případnému odvolání,“ potvrdil mluvčí Okresního soudu v Kladně Ivo Poštolka.

Ilustrační foto
Sousedé se pohádali kvůli psovi. Hádka skončila napadením, zasahoval vrtulník

Loňské červnové události měly údajně začít neshodami kvůli psovi, který patřil staršímu z dvojice. U prosté výměny názorů ale nezůstalo. Mladší z mužů neudržel nervy na uzdě a podle svých slov dal sousedovi takzvanou hlavičku. Ten při úderu do hlavy neudržel rovnováhu a spadl na zem, kde si rozbil hlavu o obrubník. Utrpěl vážné poranění hlavy, měl prasklou lebku a s krvácením do mozku ho z místa transportoval záchranářský vrtulník nemocnice. Z poranění už se ale nikdy nezotavil a po třech měsících zemřel.

Oba muži platili do té doby v obci za spořádané. Tragédie ale nenávratně postihla příbuzné obou stran sporu. Rodina útočníka se po incidentu z vesnice kvůli neštěstí odstěhovala.