Šlo o předem připravovanou akci. V rámci prověřování adres, na kterých by se mohli nacházet hledané osoby vyjeli kriminalisté také do Lán. „Měli podezření, že by tam mohl pobývat sedmačtyřicetiletý muž z Prahy, na kterého byl Okresním soudem pro Prahu čtyři vydán příkaz k zatčení,“ vysvětlil mluvčí rakovnické policie René Černý.

Na místě kriminalisté zjistili, že před domem stojí auto hledaného muže. „Z bytu bylo slyšet puštěnou televizi,“ upozornil Černý.

Policisté proto vyzvali hříšníka přes zavřené dveře, aby ihned opustil byt. „Nereagoval. Proto kolegové přistoupili k ráznému zabouchání a opakovali výzvu. Ani tentokrát však nikdo neotevřel,“ konstatoval mluvčí policie.

Kriminalisté pak už nezaváhali ani vteřinu a vstoupili do bytu za užití násilí. „Hledané osobě byla nasazena policejní pouta a jeho další cesta vedla nejprve do policejní cely. Pak putoval před soudce do Prahy. Nic bližšího o jeho trestné činnosti mi není známo, a tak vám nemohu podat další informace,“ uzavřel René Černý.