Pořádný náklad železných prutů různých průměrů se ztratil ze staveniště mostu u obce Úhonice na Praze-západ během noci na čtvrtek. Konkrétně v době od 18 hodin 1. prosince do sedmé ranní 2. prosince,“ upřesnila mluvčí policie Michaela Richterová. „Celková škoda dosáhla téměř 190 tisíc korun,“ konstatovala.

Informovala, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Zatím však není koho stíhat.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří v okolí mostu spatřili v inkriminovanou dobu podezřelé osoby,“ uvedla Richterová.

S tím, že o své poznatky se všímaví lidé mohou s policisty podělit přímo na hostivickém obvodním oddělení – či lze kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 882 750 nebo 602 306 452. „Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ poznamenala mluvčí.