Operátoři tísňové linky 158 přijali oznámení v pátek 12. srpna půl hodiny po půlnoci. „Paprsky laseru byly zaznamenány z blíže nezjištěného místa, pravděpodobně z Kladna. Na oznámenou událost bylo okamžitě vysláno několik policejních hlídek, včetně policejního vrtulníku. Bohužel se ale nepodařilo pachatele vypátrat,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová a doplnila, že policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení.

„Pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na 3 roky až 8 let,“ dodala mluvčí.

Oslnění pilotů může způsobit katastrofu letadla, protože člověk na několik vteřin lehce ztratí orientaci, což znemožní soustředit se na přístroje, které ho navádí k přistání. „Ačkoliv je někdo přesvědčen, že laserová show na různých oslavách či akcích je neodmyslitelnou součástí, nebo jiné neuvážené zacházení s takovým zařízením je zábava, je třeba si uvědomit i následky! Tentokrát naštěstí nedošlo k žádným fatálním událostem, což nevyvrací riziko neštěstí, ke kterému by mohlo dojít,“ zdůraznila policistka.