Operátoři tísňové linky 158 přijali oznámení v pátek 12. srpna půl hodiny po půlnoci. „Paprsky laseru byly zaznamenány z blíže nezjištěného místa, pravděpodobně z Kladna. Na oznámenou událost bylo okamžitě vysláno několik policejních hlídek, včetně policejního vrtulníku. Bohužel se ale nepodařilo pachatele vypátrat,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová a doplnila, že policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení.

„Pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na 3 roky až 8 let,“ dodala mluvčí.

Ilustrační foto.
Kliknutí za 2,5 milionu korun. Muž uvěřil podvodné reklamě na internetu

Oslnění pilotů může způsobit katastrofu letadla, protože člověk na několik vteřin lehce ztratí orientaci, což znemožní soustředit se na přístroje, které ho navádí k přistání. „Ačkoliv je někdo přesvědčen, že laserová show na různých oslavách či akcích je neodmyslitelnou součástí, nebo jiné neuvážené zacházení s takovým zařízením je zábava, je třeba si uvědomit i následky! Tentokrát naštěstí nedošlo k žádným fatálním událostem, což nevyvrací riziko neštěstí, ke kterému by mohlo dojít,“ zdůraznila policistka.