Hádka se odehrála v polovině června, vzhledem k tomu, že ale napadený muž na následky vážných zranění, kdy měl prasklou lebku a krvácení do mozku, po třech měsících zemřel, postup ve vyšetřování se výrazně mění a případ si převzali krajští kriminalisté.

„Případ ještě není uzavřen, kriminalisté na něm pracují, nicméně trestný čin byl nově překvalifikován jako ublížení na zdraví s následkem smrti. Proti šestatřicetiletému podezřelému muži je nyní vedeno trestní stíhání na svobodě,“ potvrdil krajský policejní mluvčí Pavel Truxa.

Co se tehdy v noci na Samotíně mezi dvěma muži skutečně stalo, je otázkou pro kriminalisty. Zda mladší z dvojice dal staršímu opravdu jen takzvanou „hlavičku“ a ten upadl nešťastně na zem a utrpěl výše zmíněná poranění, je předmětem vyšetřování. Místní hovoří o tom, že útok byl údajně veden mnohem brutálněji. I to je však otázka pro kriminalisty.

V každém případě oba muži platili dosud v obci za spořádané. Tragédie tak nenávratně postihla příbuzné obou stran sporu, přičemž rodina útočníka se nyní rozhodla z vesnice kvůli neštěstí nadobro odstěhovat a dům prodat.