Co se u zkoušek budoucích řidičů v Kladně skutečně dělo, je nadále předmětem zkoumání a dokazování. Jisté je, že v případu mohou být zapleteny desítky lidí.

Nejen ti, kteří údajně úplatky v autoškolách brali, ale také ti, kteří je dávali. Za jakým účelem docházelo v Kladně ke zmanipulování zkoušek v autoškole je i nadále otázkou pro policii, stejně jako to, zda a kolik za to někdo zaplatil.

Obvinění se pochopitelně budou snažit vyváznout s co nejnižším trestem a přiznat jen to, co viděly kamery v učebnách. Není tajemstvím, že pro zvýšení úspěšnosti při zkouškách autoškoly do lavic a k počítači zasedl v některých případech někdo docela jiný, než skutečný čekatel na řidičák.

Ať už se tak dělo kvůli obavám adeptů z obtížnosti testu nebo třeba pro jazykovou bariéru, zadarmo by patrně nikdo z komisařů a majitelů autoškol do rizika nešel. Navíc ti, kteří získali způsobem řidičák takzvaně za hubičku, žijí nezřídka i mimo republiku.
Ať už peníze obvinění brali či nikoli, jisté je, že nejméně dva zkušební komisaři z Kladna už si v oboru neškrtnou a majitelé nejméně dvou autoškol ve městě punc nepoctivosti ze svého jména hned tak nesmyjí. Kladno je proto i nadále bez komisařů a musí vystačit s vypůjčenými z jiných měst.

Nejbližší školení zkušebních komisařů, ze kterých by mohli vzejít noví odborníci, je plánováno na únor 2017. Certifikát pro školení budoucích řidičů získají komisaři - absolventi nejdříve počátkem léta příštího roku.