Nejprve násilím překonal oplocení a vloupal se do kůlny na zahradě. Odtud odnesl hoblovačku a sekačku. A když už byl na dvoře, nepohrdl ani stodolou, kde ukradl dvě elektrické sekačky a dvě stavební kolečka. V přilehlé technické místnosti narazil dále na motorovou sekačku, která se mu rovněž zamlouvala.

Čtěte také: S kamionem vjel na přejezd, přerazil závory a ujel

To pachateli nestačilo, proto se vloupal ještě i do chaty, u které rozmlátil vchodové dveře a odstranil ochranné mříže do prvního patra, kde odcizil šachový stůl s cínovými figurkami v hodnotě deset tisíc korun. Dále odnesl z chaty osm okrasných dýk a čínský porcelán.

Svým jednáním způsobil dosud neznámý pachatel majitelům rekreačního objektu škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku vyšší než třiatřicet tisíc korun. Policisté případ nyní prošetřují jako podezření z krádeže vloupáním a po pachateli pátrají. Tomu hrozí až několik let vězení.

"Policie proto vyzývá občany, kteří v inkriminovanou dobu od 20 do 27. února spatřili poblíž domu v obci Nabdín na Velvarsku podezřelou osobu nebo vozidlo, aby poskytli informace na policejní služebnu nebo na linku 158," zdůrazňuje kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Čtěte také: Matka z Kladna neposílá svoje dvě děti do školy