Tehdy si zloděj z bytu ve Vodárenské ulici odnesl finanční hotovost ve výši 10 000 korun, náušnice, čtyři stříbrné a dva zlaté prsteny. Tímto činem způsobil škodu vyšší než 54 tisíc korun.

,,Podezřelým pachatelem byl třiadvacetiletý muž z Ostravy, který byl podnájemníkem v bytě. Policie případ prošetřovala jako podezření z trestného činu krádeže,“ uvedla k případu mluvčí kladenské okresní policie Jana Šteinerová. Poté si zřejmě podezřelý udělal na několik měsíců přestávku.

Na konci září však svědci v Pavlisově ulici v Kladně spatřili neznámého muže, jenž překonal oplocení rodinného domu a vnikl na soukromý pozemek. Poté o případu informovali policii. Na místo se ihned dostavili policisté z oddělení hlídkové služby, kteří nezvaného návštěvníka zadrželi v prvním patře rodinného domu.

Předtím ale muž stihl poškodit vstupní dveře, poničil i část zařízení domu a způsobil škodu ve výši 17 000 korun. Následně bylo šetřením zjištěno, že se jedná o stejného pachatele, který loupil několikrát.

Trestné činnosti se totiž údajně dopustil také v zahrádkářské kolonii v Havířské ulici v Kladně, odkud odcizil několik drobných věcí. Policisté vyčíslili škody způsobené zlodějem na částku, která celkově převyšuje 75 tisíc korun.

Ve stejný den, kdy byl zloděj chycen přímo na místě činu, bylo zahájeno trestní stíhání podezřelého ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil v bytě, rodinném domě a zahrádkářské kolonii. Dále byl muž obviněn ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci a porušování domovní svobody.

,,Obviněný byl eskortován a v současné době je umístěn ve vazební věznici v Praze,“ dodala Šteinerová.