Prvního dubnaale zloděještěstěna opustila. Při pokusu vloupání do sedmé trafiky byl spatřen operátory kamerového bezpečnostního systému městské policie a zanedlouho poté zatčen hlídkou strážníků. Spolu s ním skončil v poutech a posléze i v cele republikových policistů jeho o dva roky mladší společník. Celková způsobená škoda činí bezmála 400 tisíc korun.

Jeden do vazby, druhý na svobodě
„Oba muži už v minulosti byli za majetkovou činnost trestáni. Starší z nich, který se k vloupání do šesti trafik a cukrárny doznal, byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci. Je vyšetřován vazebně. Jeho společníkovi, jenž patrně byl jen u poslední události, bylo sděleno obvinění z pokusu krádeže a je stíhán na na svobodě,“ řekla Kladenskému deníku policistka vyšetřující uvedené případy.

Případ číslo jedna
Poprvé se šestadvacetiletý zloděj vydal krást v noci z 8. na 9. února, kdy si vyhlédl novinový stánek u obchodního domu ve Vítězné ulici v Kladně–Rozdělově. Dovnitř vnikl otvorem proraženým ve střeše a poté ukradl cigarety a sáčky s tabákem.

Cukrárna
V noci z 22. na 23. března vnikl do cukrárny v Libušíně. „Nejprve vylomil horní část dřevěných prosklených vstupních dveří. V cukrárně vypáčil elektronickou pokladnu z níž odcizil dva tisíce korun v hotovosti, dále sebral cigarety a cukrovinky,“ informovala mluvčí policie Michaela Nováková.

Další trafiky
Povzbuzen svými dosavadními úspěchy se v nočních hodinách z 9. na 10. března vydal znovu do novinového stánku u obchodního domu ve Vítězné ulici, odkud opět zcizil cigarety a tabák.
V Rozdělově se pobertovi zalíbilo. O týden později se totiž zase střechou vloupal do další trafiky ve Vítězné ulici,pro změnuna autobusové zastávce naproti rozdělovskému kostelu. Tentokrát si odnesl 45 kartonů cigaret, časopisy, DVD a finanční hotovost. Po doplnění zásob se o několik dní později do stejného stánku vydal znovu a ukradl 20 kartonů cigaret a zapalovače.
„V noci z 26. na 27. března pak vypáčil kovové mříže a vstupní dveře u jiné trafiky, a to v ulici Ivana Olbrachta v centru města. Uvnitř odcizil pět set korun v hotovosti a cigarety za téměř dvě stě tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie.

Do Švermova
S jídlem roste chuť a tak se zloděj v noci z 28. na 29. března vydal krást do novinového stánku u železniční zastávky v Průmyslové ulici v Kladně–Švermově. „Vypáčil mříž a prodejní okénko a z trafiky zcizil cigarety, erotické časopisy, žvýkačky, kávu, alkoholické nápoje a další zboží, celkem za přibližně padesát tisíc korun,“ uvedla Nováková.

Spadla klec
V noci 1. dubna se výtečník svým společníkem nechal přivézt ke stánku na autobusové zastávce u kladenské nemocnice. Bylo krátce po jedné hodině ranní. „Muži obcházeli trafiku a neustále se rozhlíželi. Po deseti minutách jeden z nich přistoupil ke stánku a u okénka s něčím manipuloval. Poté vylezl na parapet,“ sdělil mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka.
Pobertové však netušili, že jejich počínání po celou dobu sleduje operátor kamerového bezpečnostního systému, jenž na místo vyslal hlídku strážníků. Ta se nepozorovaně přiblížila až k místu činu a oba nenechavce, z nichž jeden při pokusu vloupání spadl na zem ze střechy trafiky, zadržela. „Měli u sebe velké kladivo a v otevřené tašce na zemi kleště a šroubovák. Stánek nestačili nijak poničit. Vzápětí byli předáni republikovým policistům,“ dodal Krupka.

Hrozí mu dva roky
„Zajímavé je, že hlavní aktér krádeží před samotným činem vždy odpojil přívod elektrické energie, aby tak vyřadil z provozu případný alarm. Jedná se o osobu závislou na pervitinu. Svůj lup měnil za tuto drogu nebo za peníze, které profetoval nebo prohrál v automatech,“ prohlásila vyšetřovatelka policie s tím, že za zmíněná vloupání mu hrozí maximálně dva roky vězení.