Další odcizení jízdního kola bylo oznámeno v odpoledních hodinách dne 19. srpna na linku 158. V tomto případě odcizil neznámý pachatel poškozenému muži jízdní kolo, které bylo ve svítivých žlutozelených barvách.

"Pachatel nejprve překonal oplocení okolo domu v ulici Na Stráži v obci Tuchlovice a poté vnikl na pozemek, kde se zde zmocnil jízdního kola, které bylo opřeno o dílnu. K odcizení došlo o víkendu ve dnech 17. až 19. srpna. Vzniklá škoda činí 6 tisíc korun. Policie vyzývá občany, kteří v inkriminovanou dobu v Šimáčkově ulici ve Slaném nebo v ulici Na Stráži v obci Tuchlovice spatřili pohyb podezřelé osoby, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158," řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Kladenští policisté opět upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a především v těchto letních měsících neponechávali na svých zahradách volně svůj majetek. Zloděj umí využít dané situace a po překonání i vysokého oplocení vnikne na pozemek a nezajištěné věci jsou poté pro něho snadnou kořistí, aby se obohatil ve svůj prospěch.

Policisté dále upozorňují občany,  aby si v těchto sezónních měsících zabezpečili před krádeží například jízdní kola, ale i zahradní nábytek, elektroniku, zahradní náčiní, grily a jiné věci, i když je mají na svých pozemcích. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky.