V případě Škody Fabia, která v obci Chýně stála zaparkovaná v ulici Na Kališti, pachatel udeřil zřejmě během noci na 16. listopadu. A podle stop, které zanechal, se zdá, že auto neměl v úmyslu vykrást, ale rovnou ukrást; to se mu však nepodařilo. Jak se do zamčeného vozu dostal, se zjistit nepodařilo – co však uvnitř dělal, je evidentní: poškodil spínací skříňku pod volantem. I když škodovka zůstala stát na místě a pachatel z ní nic neodnesl, vniklá škoda není malá. Odhad dosahuje 20 tisíc korun.

„Další vozidlo, do kterého se vloupal dosud nezjištěný pachatel, bylo zaparkované v ulici Kladenská v obci Středokluky,“ připomněla policistka Richterová. S tím, že ani v tomto případě není přesně jasné, jak se pachatel dostal dovnitř. Kořistí se podle slov mluvčí staly nabíječky na telefon a svazek klíčů – a celková škoda, v součtu odcizených věcí i poškození, dosahuje téměř sedmi tisíc.

V souvislosti s těmito skutky Richterová upozornila, že v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli až osm let pobytu za mřížemi. Nikoli proto, že je policisté šetří pro podezření za spáchání dvou trestných činů – jako krádež a poškození cizí věci – ale z toho důvodu, že byly spáchány v době platnosti nouzového stavu, který vláda vyhlásila kvůli šíření koronaviru.