Vykradené trafiky v Poděbradově ulici v Kladně a Arbesově ulici ve Slaném, pizzerie v kladenské Váňově ulici a koloniál v nedaleké ulici V. Rabase. To je výčet některých případů z posledních dnů, které nyní vyšetřují policisté. Ve všech se zloději zaměřily převážně na alkohol, cigarety a cukrovinky.
„V pátek brzy ráno jsem přišla otevřít prodejnu. Vstupní dveře byly neporušené. Odemkla jsem a vešla dovnitř. Hned jsem si všimla, že něco není v pořádku. Pokladna byla pootočená a vypáčená. Dostala jsem strach. Krám jsem zvenčí zamkla a okamžitě volala manželovi,“ říká majitelka koloniálu v ulici V. Rabase Ivana Přenosilová.

Její muž Petr byl na místě za dvě minuty. Rodina totiž bydlí v sousedním vchodu panelového domu, v jehož přízemí se obchod nachází. Prostory obchodu prohlédl, ale pachatel už utekl poničenými zadními dveřmi do sklepních prostor a odtud na ulici. „Policisté, kteří přijeli na místo vyšetřovat říkali, že jsem měla štěstí. Zloděj zde totiž zanechal připravené tašky s ukradeným alkoholem. Je tedy možné, že ve chvíli, kdy jsem vešla dovnitř, byl ještě uvnitř. Dodnes jsem z toho v šoku,“ popsala své pocity Ivana Přenosilová.

Terčem zlodějů se její obchod stal už o tři týdny dříve. „Větracím okénkem tehdy někdo sebral věci, na které v regálech dosáhl. Škoda naštěstí byla jen necelé dva tisíce korun,“ poznamenala obchodnice.

Tentokrát byl zloděj důslednější. „Dveře vedoucí ze sklepa do prodejny vypadaly jako rozštípané krumpáčem. Nezastavila ho ani mříž za nimi, u níž odřezal dva zámky,“ popsal spolumajitel obchodu Petr Přenosil.

Uvnitř nenechavec odcizil prakticky kompletní zásoby cigaret, cukrovinky a deset tisíc korun v hotovosti. Připravené lahve s alkoholem už naštěstí odnést nestačil. I tak se škoda vyšplhala na bezmála 110 tisíc korun. „Myslím si, že se případy vloupání do obchodů a trafik budou s rostoucími cenami cigaret přibývat. Platné zákony jsou moc mírné,“ soudí Přenosilová

„Po pachatelích uvedených případů stále intenzivně pátráme,“ uvedla mluvčí policie Jana Dětská.