Výše popsaná událost není ojedinělá. podobně dopadla i žena prohlížející si sortiment zeleniny ve stejném obchodním domě. Nehlídala si dobře svou kabelku, z níž jí někdo zcizil peněženku. Tentokrát škoda dosáhla částky šesti a půl tisíce korun. O pět tisíc zase přišla další žena, kterou neznámý zloděj okradl v restauraci u benzinové čerpací stanice u Stehelčevsi. Kromě peněz se jí ztratily i doklady a další osobní věci.

Podle kladenského kriminalisty Miroslava Linharta se podobné případy stávají po celý rok, ale v předvánočním období jsou přece jen něčím specifické. „Pachatelé mají pro krádeže lepší podmínky. V obchodech je větší počet nakupujících, využívají zmatku, který zde vzniká a není pro ně problém nepozorovaně někomu sáhnout do kapsy a sebrat mu peněženku,“ uvedl policista. Navíc prý roste způsobená škoda, neboť lidé nakupující svým blízkým dárky u sebe mívají větší obnosy peněz než jindy.

Čeho však v adventu přibývá, jsou počty vykradených automobilů. „Takové případy jsou nám hlášeny prakticky každý den. Lidé jsou neopatrní a nechávají nákupy ležet viditelně na sedačkách, přestože se je před podobným chováním opakovaně snažíme varovat při nejrůznějších preventivních akcích,“ poznamenala mluvčí policie Michala Nováková.

Zloději se někdy své kořisti zmocní i násilím. Svědčí o tom další případ, tentokrát z parkoviště před obchodním domem v Italské ulici. „K ženě, která byla skloněna u zadní části svého vozu přistoupil neznámý muž. Udeřil ji do zad až spadla do kufru automobilu. Pak jí z ruky vytrhl kabelku a utekl do nedalekého sídliště. V tašce měla žena firemní peníze. způsobená škoda činí přibližně dvacet tisíc korun,“ popsal událost kriminalista.