Na linku 156 se v úterý dovolal pracovník ostrahy podniku v ulici Na Vysokém. „Uvedl, že v areálu firmy se pohybují neznámé osoby a kradou tu železný šrot. Strážníci si po příjezdu na místo od ostrahy jednoho z pachatelů převzali. Zjistili, že se jedná o devětatřicetiletého muže z Kladna, který spolu s dalšími třemi spolupachateli rozebíral plechovou střechu místního skladu. Hlídka výtečníka předala policistům,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Olga Pípalová.

Krátce po dvacáté hodině, také v úterý, přijali strážníci oznámení o zadržení dvojice zlodějů v obchodním domě v Americké ulici. Muž a žena si zřejmě chtěli udělat kávový sedánek, protože společně ukradli několik balení kávy celkem za 2717 korun. Jejich úmysl jim ale nevyšel, a protože nebyli schopni strážníkům prokázat svou totožnost, putovali rovnou na policejní služebnu. Dvacetiletá žena z Prahy a její o rok starší kumpán z Kladna si odnesli blokové pokuty.

Dalšího zloděje, kterému se nechtělo za zboží platit a byl bez dokladů, řešili strážníci za hodinu a půl v tom samém supermarketu. „Muže, jenž chtěl pokladnami pronést alkohol téměř za tři sta korun, hlídka předvedla ke zjištění totožnosti na policejní stanici. Tam se zjistilo, že osmnáctiletý mladík z Děčínska byl již v minulosti trestán za majetkové delikty. Výtečníka si proto policisté převzali,“ dodala Pípalová.