Důchodkyně si v obchodě, jak bylo jejím zvykem, odložila kabelku do nákupního vozíku - a svou pozornost upřela na výběr zeleniny. Toho využila sehraná dvojice mladých žen, které ji za pár vteřin připravily o peníze, platební karty i osobní doklady.

| Video: Youtube

To, jak obratně a nenápadně si zlodějky počínaly, zachytila bezpečnostní kamera obchodu. Záznam je kvalitní, detailní identifikaci však ztěžují roušky přes obličeje obou pachatelek. Přesto by mladé ženy mohl někdo z jejich okolí poznat.

Policisté už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což dvojici žen v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„V souvislosti s tímto případem žádáme všechny, kteří ženy na záběrech poznávají nebo k nim mají jakékoli poznatky, aby se nám ozvali na linku 158 nebo se obrátili na kteroukoli nejbližší policejní služebnu. Policisty mohou kontaktovat také na telefonních číslech 974 873 500 nebo 601 570 326," vyzvala veřejnost ke spolupráci policejní mluvčí Michaela Richterová.