Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO, VIDEO: Neznámý pachatel zdevastoval zázemí fotbalového klubu

Zlonice - Ve čtvrtek ve večerních hodinách zjistila správcová areálu fotbalového hřiště ve Zlonicích, že je porušený visací zámek dveří sociálního zařízení a to je zcela zdevastováno. Okamžitě zavolala policii, která ale bohužel pachatele neidentifikovala. Zloničtí jsou si ale stoprocentně jistí. Krádež a zničení zařízení mají na svědomí Romové!

28.6.2008
SDÍLEJ:

Odcizené vysací zámky. Zničené a vyvrácené vchodové dveře toalet. Foto: Jana Nováková

V předvečer události viděla správcová areálu, která škodu objevila, pohybovat se kolem hřiště dva Romy. Staršího s plnovousem a malé dítě s batohem. Podezření tedy padlo na romskou rodinu, která u hřiště bydlí.

„V osm hodin večer jsme se tady sešli s policií. Místo si prohlédli a do vyšetřování zapojili i vyšetřovacího psa,“ uvedl předseda sportovního klubu Zlonice Jiří Hulcr. „Ten označil stopu, která ho dovedla až ke dveřím romského domku. Dle policie je to neprůkazná stopa, jelikož polní cesta, která lemuje fotbalové hřiště, je využívána širokou veřejností, a proto nemůže být tento důkaz použit při vyšetřování případu,“ upřesnil předseda klubu.
S přítomnými strážníky navštívili zástupci fotbalového klubu romskou rodinu ještě tentýž večer. „Chovali se arogantně, sprostě nadávali a vyhazovali nás z pozemku,“ řekl Hulcr.

„Neznámý pachatel za užití násilí odcizil visací zámek ze zadní branky a za užití násilí vnikl na pozemek,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky Jana Šteinerová. „Byly odcizeny kohouty a vypuštěno nezjištěné množství vody. Škoda je předběžně vyčíslena na čtrnáct tisíc korun a případ je dále vyšetřován jako krádež,“ dodala.

Vzniklá škoda zasáhne zlonickému fotbalovému klubu hluboko do rozpočtu. „Peníze dostáváme jenom od sponzorů nebo přátel,“ upozornil předseda. „Bude pro nás hodně těžké sehnat finanční prostředky, abychom zařízení uvedli do příštího roku do provozu,“ dodal Hulcr.

Autor: Jana Nováková

Místo události:
28.6.2008
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Roman Šroba (vlevo) na žákovském turnaji SK Kladno.

On line: ptejte se Romana Šroby

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Domě kultury Kladno se ve dnech od 17. do 18. října koná jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání. Žáci druhého stupně základních škol zde dostávají i v letošním roce možnost vybrat si z nabídky více jak než padesáti řemesel a oborů, která by rádi v budoucnu vykonávali.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení