„Šla jsem okolo domu v Revoluční ulici do práce a potkala důchodkyni, která měla na obličeji podlitiny. V poslední do〜bě pozoruji, že má problémy s pamětí, ale tvrdila, že upadla a že má doma cizího muže. Když jsem zjistila, že u ní leží chlap v posteli, bylo mi to divné, protože říkal, že čeká na jejího syna. Když z domu později vyšel a mířil jiným směrem, přivolala jsem raději policii,“ uvedla Hana Paurová ze Zlonic.

Díky jejímu oznámení se policistům se psem podařilo zajistit pachové stopy a podezřelého muže zadržet. „Proti muži bylo zahájeno trestní stíhání a Žena byla rychlou záchrannou službou transportována k ošetření do slánské nemocnice,“ uvedla mluvčí kla〜denského policejního ředitelství Jana Šteinerová.
Vzhledem k tomu, že podezřelý muž středního věku se podle očitých svědků pohyboval v obci již třicátého dubna v době pálení čarodějnic, hrozilo pravděpodobně podobné nebezpečí i dalším důvěřivým lidem.

„ Tenhle chlap tu u někoho musel přespávat, protože ho viděli tehdy večer, když chtěl připálit cigaretu. Ta vdo〜va měla smůlu, že ho vpustila do bytu a on jí takhle ublížil. Někdo ho ale musel navést,“ řekla žena z obce.


Celá záležitost znepokojila nejen obyvatele Zlonic, ale především starostu, který zaujal k věci jednoznačný postoj. „Je opravdu hrozné, co se stalo. Okamžitě vyrozumím rodinu poškozené, aby se pokusili maminku umístit v nějakém ústavu nebo jí opatřili pečovatelku. Bylo by smutné, kdyby nástupem duševní poruchy nebo ztráty paměti byla nebezpečná sama sobě,“ uvedl starosta Zlonic Rudolf Čížek. Podle jeho slov si všichni oddychnou v době, kdy bude v obci konečně zřízena policejní služebna. „Máme sice městskou policii, ale ta na vše nestačí. Ministr Langer nám vloni přislíbil, že do roka a do dne tu budeme mít detašované policejní pracoviště,“ doplnil starosta Čížek.