Pořádný šok zažila ve čtvrtekčtyřicetiletá žena, která šla do práce po panelové cestě kročehlavským lesem v místech zvaných Dlouhé boroviny. Krátce po sedmé hodině ráno ji zde přepadl o dvacet let mladší násilník z Kladenska, který po ní se zbraní v ruce požadoval různé sexuální praktiky.

„Žena za sebou zaslechla podivný rachot. Ohlédla se a spatřila mladíka, jenž odhodil bicykl a oblečení. Vzápetí k ní přiběhl a řekl jí, že se s ní chce líbat,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Pachatel v ruce držel pistoli. Žena poznala, že se jedná o atrapu, vytáhl proto připravený nůž.

„Se zbraní ji přinutil, aby ho začala sexuálně uspokojovat rukou a ňadry. Přepadená se bála, a tak mu vyhověla. Ještě než došlo k jeho vyvrcholení se ale na místě objevil náhodně procházející pejskař. Když ho pachatel spatřil, dal se na útěk a žena začala křičet o pomoc,“ sdělil k případu kriminalista Miroslav Linhart.

Po oznámení události vyrazili okamžitě na uvedené místo hlídky policistů a psovod se služebním psem. Tomu se podařilo pachatele objevit ukrytého v lesním porostu. Ale i tak by pro policisty nebyl problém ho vypátrat. Na místě totiž zanechal nejen bicykl a část svých svršků, nýbrž i osobní doklady.
„Jedná se o muže, který v minulosti nebyl trestán. K celé věci odmítl vypovídat s tím, že byl v lese jenom na záchodě a žádnou ženu prý nezná,“ prohlásil kriminalista.

Důkazy však hovoří jinak. Mladík, jenž po zatčení nadýchal přes jedno promile alkoholu a doznal i kouření marihuany, bude podroben sexuologickému vyšetření, aby byla odhalena jeho případná deviace. „Bylo mu sděleno obvinění ze znásilnění, za což mu hrozí až deset let vězení. Bude také podán návrh na jeho vzetí do vazby,“ nastínila mluvčí s tím, že zmíněnému lesu budou policejní hlídky věnovat při svých kontrolách zvýšenou pozornost.