Škola byla postavena jako prostorná prosvětlená budova s veškerým potřebným zázemím, které bylo především v posledních dvaceti letech stále rozšiřováno a modernizováno. K budově školy přiléhá zahrada s víceúčelovým hřištěm, které škola získala darem od UEFY, pavilon, ve kterém sídlí 2. ZUŠ, ale také v něm je moderní aerobický sál a cvičná kuchyňka.

Vedle školy se dále nachází velké sportovní hřiště, které bylo v roce 2015 rekonstruováno. Součástí školy je samozřejmě školní jídelna, družina, tělocvična a moderní sportovní hala.

Ve škole jsou dobré podmínky pro rozvoj dětí nejen ve sportovních a hudebních třídách, ale i ve třídách takzvaně běžných. Několik učeben je vybaveno interaktivními tabulemi, dataprojektory, počítači, odborné učebny jsou vybaveny potřebnou technikou, na střeše je umístěna meteostanice.

Škola dbá také na jazykový rozvoj žáků. Kromě anglického jazyka je vyučována němčina, ruština, francouzština a španělština.

close Třída 1. A a učitelka Miroslava Prokopová. info Zdroj: Deník / Jan Brabec zoom_in

Třída 1. A a učitelka Miroslava Prokopová.

close Třída 1. B a učitelka Jaromíra Vránová. info Zdroj: Deník / Jan Brabec zoom_in

Třída 1. B a učitelka Jaromíra Vránová.

close Třída 1. C a učitelka Věra Katič. info Zdroj: Deník / Jan Brabec zoom_in

Třída 1. C a učitelka Věra Katič

Všechny prvňáčky na jednom místě najdete ve speciální příloze, která vyjde v tištěném vydání Kladenského deníku ve středu 29. ledna 2020.