VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

dnes 10:00

Voráček: Mám na sebe vysoké nároky, ty bych nesplnil

Knovíz – Po hřišti zase létal a bylo celkem jedno, že nebylo ledové, ale travnaté. Prostě Jakub Voráček jak ho všichni fanoušci znají. Jeden z nejlepších českých hokejistů si zahrál tradiční charitativní turnaj v Knovízi poblíž rodného Kladna za tým hokejových hvězd. Na podporu Nikolky Ježkové, jejíž táta právě v Knovízi před devíti roky skonal přímo při fotbalovém utkání, se vybralo tentokrát přes osmdesát tisíc korun a to dělá Voráčkovi dobře. Sám drží jako ambasador nadace Kluk Puk patronát nad podobnou akcí, která se chystá za týden do moravského Mikulova. Tak se bude vybírat na boj z roztroušenou sklerózou.

dnes 04:47

Veřejnosti byla představena kniha Bratronická zastavení

Bratronice – V rámci oblíbeného hudebního festivalu Bratroňský džbán byla veřejnosti u příležitosti 790. výročí obce Bratronice představena publikace nesoucí název Bratronická zastavení. Tu má na svědomí dlouholetý pracovník místního obecního úřadu Radoslav Müller a kladenský regionální historik Miroslav Oliverius. A právě druhý ze jmenovaných autorů poskytl Kladenskému deníku o knize krátký rozhovor.

včera 11:32

Majitelé historických vozidel absolvovali druhou Veteran rallye Kladno

Kladensko /FOTOGALERIE/ - O víkendu byla možnost nejen v okolí Kladna potkat nablýskané historické vozy. Od pátku do neděle se totiž konal druhý ročník Veteran rallye Kladno.

včera 10:55

Jan Lucemburský zavítal po sedmi stech letech znovu do Kačice

Kačice /FOTOGALERIE/ - Velkolepými oslavami si v sobotu připomněli sedm set let od první písemné zmínky o obci Kačice. Veřejnost se tak mohla přenést o sedm století zpátky v čase a sledovat například příjezd tehdejšího vladaře Jana Lucemburského.

15.6.2018

Kdo chce peníze na akce pro rodiny či seniory, musí žádat rychle

Střední Čechy – Na soutěž Obec přátelská rodině a seniorům, kterou vyhlásil odbor rodinné politiky a stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, upozornil v pátek krajský úřad. Připomněl současně, že na prorodinné a proseniorské aktivity na místní úrovni se obce mohou ucházet o ministerské dotace.

15.6.2018

Pomohl by řidičák na zkoušku k bezpečnějšímu provozu?

Kladensko - Jen šest bodů a čerstvý řidič přijde o řidičák. Varianta, o které se diskutuje v souvislosti s častými dopravními nehodami, v poslední době poměrně často. A novopečení řidiči by tak podle plánů ministerstva dopravy skutečně mohli dopadnout. Resort opět zvažuje, že k začínajícím řidičům bude přísnější. Takzvaný řidičák na zkoušku by měl totiž platit dva roky.

14.6.2018

Bezpečnost při jízdě na kole není radno podceňovat

Kladensko – Křižovat silnice ve stále houstnoucím provozu na kole není žádný med. Případný střet vozidla s cyklistou navíc připomíná souboj mezi Davidem a Goliášem, avšak ten na rozdíl od biblického příběhu většinou končí hůře pro Davida, respektive téměř ničím nechráněného cyklistu. Není proto divu, že někteří cyklisté už svou jízdu omezili výhradně jen na cyklostezky.

13.6.2018

OBRAZEM: Přes bariéry s policií

Kladno - Několik stovek studentů středních škol se zúčastnilo v úterý na kladenském stadionu Sletiště akce nazvané Přes bariéry s policií. Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s Nadací Charty 77 - Konto bariéry, zdravotní pojišťovnou a spolkem Bezpečná společnost totiž na stadionu uspořádali sportovně charitativní akci.

13.6.2018

OBRAZEM: Den úsměvů v Hrdlívě

Hrdlív - Od sobotního rána převažovala u organizátorů hrdlívského Dne úsměvů jediná myšlenka – kéž slunečné počasí vydrží alespoň do pozdního odpoledne! Jakkoli byly předpovídané dešťové přeháňky pro vyprahlou přírodu více než důležité, přece jen bylo vhodnější absolvovat program určený hlavně pro děti v suchu. V místním lese a na hřišti pořádal totiž obecní úřad a mateřská školka další ročník této populární akce. Lesem vedla vyznačená stezka, na níž plnily děti úkoly, získávaly razítka a na konci je čekala odměna v podobě tašky plné dobrot a maličkostí.

13.6.2018

Slaňáci dnes budou diskutovat o podobě Masarykova náměstí

Slaný – To, že slánské Masarykovo náměstí výrazně změní svou tvář, se ví už dlouho. Nikdo ovšem zatím nedokáže odpovědět na to, jak přesně bude zrevitalizované náměstí vypadat. Nahrazena má být nevyhovující dlažba, stejně tak jako zeleň a další prvky, které náměstí příliš nelichotí. Vyměněno by mělo být i stávající veřejné osvětlení. Největší otázkou posledních dní je ovšem umístění repliky mariánského sloupu. Veřejná diskuze o celé revitalizace se koná už dnes od 17.30 hodin v Městském centru Grand.

12.6.2018

Helena Horáková z Kladna slaví 105. narozeniny

Kladno - Neuvěřitelné životní jubileum se třemi číslicemi oslaví v neděli Hana Horáková z Kladna Švermova, která se narodila 17. června 1913. Dáma s věčným úsměvem na rtech se dožívá 105 let.

12.6.2018

Kladenští strážníci měli na střelecké soutěži přesnou mušku

Kladno – Kladenští strážníci slavili střelecký úspěch na soutěži v Kralupech nad Vltavou.

12.6.2018

Nemovitostí na prodej je nedostatek, ceny tak stoupají

Kladensko – Koupit nemovitost za slušnou cenu. Spojení, které se zdá býti v poslední době spíše jako sci-fi. Ceny domů i bytů jsou totiž nesmírně vysoké, přičemž nemovitostí na trhu je jako šafránu. A může být ještě hůř.

11.6.2018

Jaro na silnicích: provoz omezily četné uzavírky

Kladensko – Některé silnice na Kladensku patří na sklonku jara dělníkům. Řadou vesnic řidiči dokonce kvůli opravám vůbec neprojedou. Například Pchery budou po celé letní prázdniny zavřené, jiné komunikace jsou průjezdné pouze s omezením.

11.6.2018

V kladenské knihovně pasovali prvňáčky na čtenáře

Kladno - Jedenáctý ročník oblíbeného projektu Pasování prvňáků na čtenáře symbolicky uzavřel školní rok v Městské knihovně Kladno.

10.6.2018

Lidice si připomněly již 76. výročí vyhlazení obce

Lidice /FOTOGALERIE/ - V neděli 10. června si celá republika připomněla 76. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. Vzpomínková akce se uskutečnila tradičně na pietním území u společného hrobu lidických mužů.

9.6.2018

OBRAZEM: Dětský den ve Slaném

Slaný - Na atletickém stadionu ve Slaném se dnes koná Dětský sportovní den. Akci pořádá Víceúčelová sportovní hala Slaný s Technickými službami Slaný za podpory královského města Slaný. 

AKTUALIZOVÁNO
9.6.2018

OBRAZEM: Kladenské dvorky vyvrcholily nedělním průvodem

Kladno - Program letošních Kladenských dvorků začal v pátek večer v improvizovaném amfiteátru v Havířské ulici. 

9.6.2018

Šestasedmdesát let od tragédie Lidice stále žijí!

Lidice – V neděli si celá republika připomene šestasedmdesát let od hrůzného řádění německých nacistických okupantů v Lidicích. Ti obec 10. června srovnali se zemí, jejich běsnění v roce 1942 stálo celkem 340 lidických životů.

8.6.2018

V Zákolanech si připomněli místní legionáře a oslavili vznik republiky

Zákolany /FOTOGALERIE/ - Desítky lidí se sešly v Zákolanech, aby oslavily 100 od vzniku republiky. Zúčastnění si k tématu mohli vyslechnout přednášku, prohlídnout si zajímavou výstavu či uctít památku obětí první světové války.

7.6.2018

Peloton Na kole dětem se zastavil na čtyřech místech Kladenska

Kladensko - Již podeváté projíždí peloton cyklistické akce Na kole dětem, která pomůže onkologicky nemocným dětem, naší republikou. Cyklisté vedeni několikanásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem, Janem Pirkem, Pavlem Pafkem, Petrem Koukalem a dalšími osobnostmi vyrazil ve středu 30. května z Ostravy, přičemž na Kladensko zavítal přesně za týden.

7.6.2018

Třebízská pouť přilákala návštěvníky pod skálu i do skanzenu

Třebíz - Již po třiačtyřicáté se otevřela pomyslná brána "třebízské“ pouti. Pro veřejnost ji pořádal ve spolupráci místní obecní úřad, Národopisné muzeum Slánska, a dobrovolné spolky obce. 

7.6.2018

Slánská plovárna zůstane letos zavřená, v příštích letech ji čeká modernizace

Slaný - Slaňáci se letos otevření letní plovárny nedočkají. Na svém středečním zasedání o tom rozhodli slánští zastupitelé. Ani částka odsouhlasená zastupiteli počátkem května ve výši 400 tisíc korun, pokrývající ztrátu provozu, nestačí. Koupaliště totiž neodpovídá přísným hygienickým a bezpečnostním normám.

7.6.2018

Dětský den bude ve Slaném na atletickém stadionu

Slaný - V sobotu 9. června proběhne na atletickém stadionu Dětský sportovní den. Akci pořádá Víceúčelová sportovní hala Slaný s Technickými službami Slaný za podpory královského města Slaný.

7.6.2018

Počet porodů v kladenské porodnici rok od roku stoupá

Kladno /INTERAKTOVNÍ INFOGRAFIKA/ – Počet porodů v kladenské porodnici pomalu ale jistě rok od roku stoupá. Zatímco například v roce 2013 přišlo v Oblastní nemocnici Kladno na svět celkem 1144 novorozenců, loni se číslo porodů vystoupalo až na 1247 porodů.

6.6.2018

Kritik správy silnic Pánek nepolevuje ani po auditu

Střední Čechy – Kritikou reagoval ve středu dlouhodobý a vytrvalý kritik poměrů ve středočeské správě silnic, krajský zastupitel a místostarosta Dobřichovic Michael Pánek (ODS), na zveřejnění informací z auditu interních procesů, hospodaření a veřejných zakázek v této příspěvkové organizaci. „Podezření na machinace zůstalo,“ konstatoval.

6.6.2018

Obce Kladenska bodovaly v soutěži Odpadový Oskar

Kladensko – Hned několik obcí z Kladenska zabodovalo na nedávno vyhlášeném čtvrtém ročníku soutěže Odpadový Oskar. Jejím prostřednictvím oceňuje nezisková organizace Arnika obce, s nejnižší produkcí směsných odpadů za rok 2016.

5.6.2018

Lidé z Kladenska nejvíce utratí za jídlo a zábavu

Kladensko - Podle nejnovějších průzkumů vynaloží Středočeši nejvíce financí za jídlo a bydlení, naopak nejméně peněž utratí za vzdělávání. Ve srovnání se zbytkem republiky přesto utratí za bydlení nejméně. Nejvíce ze všech krajů pak dají za dopravu.

4.6.2018

Proč u Slaného stále hynou ryby a voda je zkažená, nikdo neví

Slánsko –  Kriminalisté stále neznají příčinu masivního úhynu ryb v rybnících v okolí Slaného. Podle rybářů a sadařů, kterých se problém dotýká, se do vody stále dostávají nečistoty, které ryby a přírodu zabíjejí. Poškození majitelé rybníků a zemědělci jsou přitom přesvědčeni o tom, že ekologická havárie přímo souvisí s rekonstrukcí slánské čistírny odpadních vod v Blahoticích, která nyní čistí splašky z města na padesát procent. Podle nich odtud vytéká i to, co nepovoluje žádná norma. Vedení Slaného to však popírá a na základě dokumentace potvrzuje, že všechny hodnoty vod opouštějících čističku odpovídají normě.

3.6.2018

Děti si užily sobotní odpoledne v Družci

Družec - Dětský dne v Družci pro děti připravily družecké maminky za podpory místního obecního úřadu. Obvyklé soutěže o ceny zpestřila ukázka tréninku dětí z kladenského oddílu juda, prohlídka zásahového vozu hasičů z Ruzyně, nebo ukázka výcviku psů.

3.6.2018

Obrazem: Děti si zasoutěžily na tuchlovickém hřišti

Tuchlovice - Sobota na fotbalovém hřišti patřila hlavně dětem. Na příjemném trávníku měly děti možnost si užít svůj svátek.

3.6.2018

Na Dětském dni v Lánech si zasoutěžili děti i dospělí

Lány – Skákání v pytli, hádanky, chůze na chůdách, nebo závody modelů aut. To všechno si děti mohly vyzkoušet v sobotu odpoledne na hřišti v Lánech. Hned několik lánských spolků tu uspořádalo Dětský den. Připravili ho společně spolek Naše Lány, lánští dobrovolní hasiči, baráčníci, spolek modelářů a sportovní stáj. „ Letos pořádáme Dětský den už po třinácté.

2.6.2018

Uskutečnily se oslavy výročí založení Čechova mlýna a Elektroskanzenu

Slabce – V sobotu odpoledne se ve Slabcích uskutečnily oslavy 100. výročí od založení Čechova mlýna. Ten byl vůbec prvním elektrifikovaným mlýnem na území tehdejšího Rakouska-Uherska. Postavil ho v roce 1918 Václav Čech a od roku 1930 patřil mlýn jeho synovi Josefovi. Své osmdesáté narozeniny tu oslavil také princ Albrecht von Croy, jehož rod se nezapomenutelně zapsal do místního kraje.

2.6.2018

Sehnat firmu na realizaci menší zakázky je někdy pořádně tvrdý oříšek

Kladensko – Není žádným velkým tajemstvím, že v posledních letech chybí pracovní síla. To značně komplikuje situaci městům a obcím, jejichž veřejné zakázky firmy nestíhají, nebo prostě jen jednoduše nechtějí realizovat. Kladenský deník pro vás zjistil, jak se daří zadávat tyto zakázky městům a obcím na Kladensku.

1.6.2018

Potápěči hledali ve slánském rybníku utopence

Slaný - Velká akce se odehrála v pátek večer na slánském rybníce. Potápěči poříčního oddělení Labe a ze Slap, stejně jako potápěči od hasičů, prohledávali zhruba od osmnácti hodin rybník Novas ve Slaném. Na tísňovou linku totiž oznamovatel zavolal že na břehu rybníka leží oděvy nejméně dvou osob, které ale nejsou nikde na blízku.

1.6.2018

Studenti z Norimberku navštívili kladenskou zdrávku

Kladno - Celkem šestice studentů z německé střední školy Lothar-von-Faber-Schule z Norimberku navštívili Kladno v rámci výměnného studijního pobytu, který je součástí projektu Tandem za podpory Česko- německého fondu budoucnosti.

1.6.2018

Žáci základních škol soutěžili na kladenském Sletišti o takzvaný Strádal Cup

Kladno /FOTOGALERIE/ – Na kladenském Sletišti se uskutečnila tradiční hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno se zažitým názvem Strádal Cup.

1.6.2018

Kladeňáci mohou nově využívat sdílená elektrokola

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladeňáci se po zimě opět dočkali sdílených kol. Na rozdíl od podzimu se ovšem tentokrát nejedná o růžová Rekola, které Kladeňáci vřele uvítali. Vedení města totiž ve čtvrtek představilo osmdesátku žluto-zelených elektrokol od společnosti Homeport.

31.5.2018

Polní cesta ve Slatině vydala tajemství ukryté tisíce let

Slatina - Dělníci, kteří v obci Slatina na Kladensku kousek před odbočkou na Zvoleněves pracovali na rozšíření polní cesty, se nestačili divit. Pod nánosem zeminy narazili na osm pravěkých hrobů s lidskými ostatky. Objev, který se opravdu nevidí každý den, okamžitě oznámili archeologům. Srdce vědců zaplesala. Hroby totiž ukrývaly lidské kostry v polohách v jakých se pohřbívalo v dobách nejméně 2500 až 2200 před naším letopočtem.

30.5.2018

Nouzovské Slunce oslavilo narozeniny a zasadilo strom Olgy Havlové

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově oslavilo své osmnácté narozeniny. Při této příležitosti byl také v jeho areálu zasazen jeden z pětaosmdesáti stromů Olgy Havlové, jejichž počet má symbolizovat věk, kterého by se letos bývala tehdejší první dáma dožila. Nouzov se stal druhým místem na Kladensku, kde byl podobný strom vysazen. Stejnou čest měli v březnu také Zákolanští.

30.5.2018

OBRAZEM: Děti zachraňují ropuchy

Kladno - Vlna sucha, se kterou se v posledních dnech potýká i Kladensko, nezpůsobuje pouze velké nebezpečí požárů, ale i zdánlivě zanedbatelné problémy, jako například nedostatek vody v malém rybníčku blízko ZŠ Jiráskova v Kladně – Motyčíně. Úbytek vody zde zásadně ohrožuje výskyt ropuchy obecné, která zde má své rodiště. S tímto problémem se po svém vypořádali žáci místní základní školy. V rámci výuky vyrazili a zachránili většinu pulců z vysychajícího odtokového koryta a vrátili je zpět do rybníčku, kde je dosud vody dostatek.

30.5.2018

Řada lidí z Buštěhradu se topí v dluzích, město hledá způsob, jak jim pomoci

Buštěhrad - Otevřená společnost zveřejnila mapu exekucí, ve které jsou zpracovány statistické údaje o předluženosti občanů České Republiky. Mapa přinesla alarmující údaje. Jaké bylo překvapení Buštěhradských, když zjistili, že právě Buštěhrad patří mezi obce s největším zadlužením občanů ve Středočeském kraji – na mapě exekucí přímo svítí!

30.5.2018

Za deset let by se mohli Kladeňáci svézt do Prahy i na letiště moderní železnicí

Kladensko – Největší středočeské město Kladno by měla za deset let propojit s Prahou moderní železniční trať. Vlakoví cestující se ovšem mohou kromě modernizace stávající tratě těšit ještě na jednu novinku, tou bude vybudování odbočky na ruzyňské Letiště Václava Havla.

29.5.2018

Ve slánském babyboxu našli holčičku, dostala jméno Jaroslava

Slaný - Do slánského babyboxu někdo v úterý odpoledne odložil novorozeně. Vyhřívaná schránka přijala miminko kolem 16. hodiny.

29.5.2018

Dopad protikuřáckého zákona je znát hlavně v zimě, shodují se hostinští

Kladensko - Téměř rok uběhl od dne, kdy zhasla poslední legálně zapálená cigareta v českých hospodách a restauracích. Stalo se tak kvůli takzvanému protikuřáckému zákonu, který vyvolal negativní reakce nejen u samotných kuřáků. Ti se ve většině případů totiž dočkali podpory i nekuřáků. Na zákon nejvíce doplatili hostinští a provozovatelé restauračních podniků, kteří v mnoha případech počítají velký propad tržeb.

28.5.2018

Výstava shozů spárkaté zvěře nabídla v Lánech pohled na 856 kusů paroží

Lány /FOTOGALERIE/ – Přehlídka shozů spárkaté zvěře byla k vidění v Demonstrační obůrce Lánské obory. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout celkem 856 různých kusů paroží.

28.5.2018

Vodárny nabízejí doplňování vody do bazénu bez komplikací

Kladensko - Konec května a první červnové dny slibují denní teploty šplhající se ke třiceti, kdy vedro pochopitelně i Kladeňáky vytáhne k vodě. Spousta lidí proto už nějakou dobu napouští zahradní bazény, aby se mohli zchladit. Středočeské vodárny (SVAS) jsou v těchto dnech doslova zahlceny žádostmi o dodání vody do bazénů.

28.5.2018

Miroslav David: V Sokole jsem začínal jako sedmiletý žáček

Kladno – Sokolská župa Budečská se v sobotu předvedla veřejnosti v rámci osmnáctého župního sletu. Nejen o samotné události se v krátkém rozhovoru pro Kladenský deník rozpovídal její starosta Miroslav David.

28.5.2018

Memorandum hájící půl milionu obyvatel podepsalo už více než patnáct měst

Kladno - Kladno, které dlouhodobě bojuje proti kšeftování s chudobou a v loňském roce nechalo na území celého města vyhlásit zónu se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů, čelí od té doby kritice skupiny senátorů. Ti Kladno a další města ženou v červnu před ústavní soud. Města se proto hromadně brání podepsáním společného memoranda. 

28.5.2018

Ovocnářům na Kladensku zasadily tvrdou ránu do vazu kroupy

Kladensko – Zemědělci, zahrádkáři či ovocnáři si museli oddychnout, když po velmi dlouhé době vyprahlou půdu zavlažil konečně v posledních dnech déšť. Skupina posledních jmenovaných, tedy ovocnáři, ovšem tak úplně šťastní být nemohou. Koncem minulého týdne se totiž objevil silný vítr a kroupy, což jejich úrodě na kvalitě určitě nepřidá.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT