VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

včera 19:01

Kladenská ZŠ Maltézských rytířů uspořádala Františkiádu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Čtvrtý ročník takzvané Františkiády se konal v říjnu na Základní škole Maltézských rytířů v Kladně. Jedná se o slavnost, kterou škola pořádá, aby připomněla postavu svatého Františka z Assisi. V rámci akce navíc měli zájemci nahlédnout do prostor školy.

včera 08:37

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Kladensko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

včera 07:05

Na Hájích už roste další část bike parku

Slaný /FOTOGALERIE/ - V lesoparku Háje ve Slaném vzniká nový bike park. Na místo už jsou naváženy kubíky zeminy, které část prostoru promění v závodní dráhu. 

15.10.2018

OBRAZEM: Běhu Járy Cimrmana počasí přálo. Závodníci se pořádně zapotili

Kladno - Kufroběžecký recesistický závod - Běh Járy Cimrmana se uskutečnil v kladenském Rozdělově posedmadvacáté. I letos byl jeho start na rozcestí Na cimrmanském v Kladně-Rozdělově. A právě sem dorazilo na osm desítek účastníků, kteří závodili v několika kategoriích a k dispozici měli dvě tratě.

15.10.2018

OBRAZEM: Motorkáři zahřáli výfuky naposledy

Stochov - Překrásné slunečné říjnové počasí přilákalo na tři stovky motorkářů do základny Bikers bar vodárna Stochov. Konala se zde každoroční akce Poslední zahřátí výfuků, která uzavírá motorkářskou sezónu. Na vodárně bylo i tentokrát veselo.

14.10.2018

Sedm otázek Deníku pro senátora Ladislava Chlupáče

Slánsko /ROZHOVOR/ - Dosavadní starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS), který v horní komoře parlamentu bude zastupovat oblast Slánska a Litoměřicka, odpověděl Kladenskému deníku na sedm otázek. 

14.10.2018

V Kladně zasadí v říjnu osmnáct lip

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Kladně se během měsíce října objeví celkem 18 nových lip, které jsou postupně vysazovány na paměť 100. výročí vzniku Československé republiky.

14.10.2018

OBRAZEM: Havelské trhy s vůní štrúdlů

Slaný - Sobotní Havelské trhy na slánském náměstí T. G. Masaryka, které pro širokou veřejnost připravuje místní kreativní studio Čtyřlístek Míly Blahníkové, se nesly v příjemném duchu babího léta. Na desítky stánků nabízely návštěvníkům bohatou nabídku rozmanitého tovaru.

14.10.2018

OBRAZEM: Péťova stezka odvahy ve Smečně

Smečno - Kulturní komise města Smečna uspořádala v sobotu další ročník charitativní akce na podporu nemocného Péti Kašpara. Ten před několika lety utrpěl vážný úraz při autonehodě, při které jeho tatínek zahynul. Tragédie zasáhla tehdy rodinu při cestě z dovolené. Péťa žije od té doby jen s maminkou a už je přeškoláčkem.

13.10.2018

Lidé ze Slaného a okolí volili svého senátora. Stal se jím Ladislav Chlupáč

Slánsko /FOTOGALERIE/ - Po druhém kole senátních voleb, které se konaly od pátku do soboty také na Slánsku, je rozhodnuto. Senátorem pro obvod Slánska a Litoměřicka se stal dosavadní starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS). 

13.10.2018

Buštěhradští nacházejí vzácnou shodu. Přistaví školku a vylepší sportovní areál

Buštěhrad - Buštěhrad povede s největší pravděpodobností i nadále dosavadní starostka Daniela Javorčeková (Společně).

13.10.2018

Na slánské čistírně odpadních vod už funguje jedna nová nádrž

Slaný /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce slánské čistírny odpadních vod (ČOV) se přehoupla do poslední třetiny. Akce za 112 milionů korun potrvá maximálně 18 měsíců a hotovo bude v první polovině dubna příštího roku. Na projekt přispěla Evropská unie 60 miliony korun.

13.10.2018

Děti při besedě se strážníky nejvíce potrápily značky

Kladno – Strážníci Městské policie Kladno obnovili cyklus besed se žáky základních škol. Muži zákona za nimi vyjíždějí přímo do jejich tříd. Besedy jsou zaměřené na aktuální dění a problémy, které trápí jak učitele, tak také žáky.

13.10.2018

OBRAZEM: Druhé kolo senátních voleb ve Slaném

Slaný - Až do 14. hodiny měli v sobotu možnost Slaňáci a lidé z okolí vhodit do urny hlas pro svého budoucího senátora obvodu pro Slánsko a Litoměřicko. O přízeň voličů se ve druhém kole ucházeli dva adepti na senátorské křeslo, a to litoměřický starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO). 

12.10.2018

OBRAZEM: Světový den zraku oslavili v Kladně

Kladno - Druhý říjnový čtvrtek, který letos připadl 11.10. každoročně patří Světovému dni zraku, ke kterému se připojila i kladenská nemocnice. Hlavním cílem kampaně, koordinované Světovou zdravotnickou organizací (WHO), je poukázat na skutečnost, že v boji proti ztrátě zraku je nejúčinnější prevence, včasná diagnostika a dostupná léčba.

12.10.2018

Milan Volf: V Kladně vznikl prapodivný slepenec

Kladno /ROZHOVOR/ - Byl vítězem volební bitvy, ale války nakonec ne. V komunálních volbách v Kladně nejvíce hlasů získal současný primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno). Přestože volby vyhrál a jeho uskupení získalo 13 mandátů z možných třiatřiceti, primátorské křeslo patrně neobhájí. ODS společně ANO, Kladeňáky a SPD utvořili už v neděli bleskově koalici, která tím posílá Volfa do opozice,

11.10.2018

Kladenské školačky byly za svoji poctivost náležitě odměněny

Kladno - Tři devítileté školačky ze 2. Základní školy v ulici Zd. Petříka v Kladně našly v Pavlisově ulici v Kladně na ulici ztracenou peněženku plnou bankovek. Ani na chvilku nezaváhaly a i s nálezem šly rovnou na policejní služebnu.

10.10.2018

Unhoštští dali ve volbách nejvíce hlasů dosavadní starostce

Unhošť - V Unhošti pokračují povolební vyjednávání. Na velké změny to ale nevypadá. Jak řekla dosavadní starostka Iveta Koulová (TOP 09), ráda by, kdyby současná koalice pokračovala v započaté práci, jelikož byla, podle jejích slov, v uplynulých čtyřech dobře fungující. Její TOP 09 získala v Unhošti ve volbách8 mandátů z možných jednadvaceti.

10.10.2018

Kladno představilo novou koalici veřejnosti

Kladno - Nově utvořená kladenská koalice, na které se už v neděli dohodli zástupci ODS, uskupení Kladeňáci, ANO a SPD, byla ve středu oficiálně představena veřejnosti a médiím. Stalo se tak na tiskové konferenci v kladenské restauraci na Sítné.

10.10.2018

Omezení v Kladně: Doprava v ulici Na Kopci je řízena kyvadlově

Kladno - Dopravní omezení je v ulici Na Kopci na silnici č. II/118 v Kladně. V současné době zde probíhá výstavba chodníku, a jelikož stavba bude probíhat i celou zimu a SÚS musí provádět na této komunikaci zimní údržbu, byla na základě jednání Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, odboru dopravy Magistrátu města Kladna a Policie ČR Územního odboru Kladno projednána změna stávajícího dopravního značení, které upravovalo v ulici jednosměrný provoz.

9.10.2018

Veletrh celoživotního vzdělávání je v Kladně

Kladno /FOTOGALERIE/ - Veletrh celoživotního vzdělávání odstartoval v Kladně v úterý a pokračuje i ve středu v kladenském kulturáku na Sítné. Školy nejen ze středních Čech se zde tradičně prezentují nabídkou různých a mnohdy atraktivních oborů.

AKTUALIZOVÁNO
9.10.2018

Povolební boj pokračuje. V Kladně se množí trestní oznámení

Kladno - Povolební rošáda v Kladně pokračuje. Policie se co nevidět začne zabývat novými případy.

8.10.2018

Pirát Václavovič složil mandát

Kladno - Zvolený zastupitel Jakub Václavovič (Kladeňáci, člen Pirátů) složil v pondělí odpoledne mandát zastupitele Kladna. Pozici obsadí první náhradnice Anna Gamanová. 

8.10.2018

Petr Hašek: Chceme splnit, co jsme slíbili

Kladno - Petr Hašek (Kladeňáci a zároveň předseda místní organizace TOP 09 Kladno) se rozhodl na základě pondělních událostí, kdy jej předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzval k opuštění kladenské koalice, nebo strany TOP 09, podržet kladenskou koalici. Ve straně TOP 09 po domluvě s vedením ukončí své členství.

8.10.2018

Koalice otřes ustála. Hašek opustí stranu TOP 09

Kladno – Ani ne po čtyřiadvaceti hodinách, kdy byl oznámen vznik kladenské koalice ve složení ODS, Kladeňáci, ANO a SPD, zažila koalice první menší otřesy. Právě spolupráce s SPD vyvolala negativní reakce zejména u příznivců strany TOP 09 a ODS. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil následně vyzval zvoleného Petra Haška (Kladeňáci a zároveň člen TOP 09), aby zvážil své další kroky. A podle informací Deníku Petr Hašek raději opustí stranu a podrží koalici.

8.10.2018

Pro vážně popáleného dělníka letěl do Kladna vrtulník

Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Vážný pracovní úraz se stal v pondělí dopoledne v jedné z firem sídlících v areálu bývalé Poldovky. Cizinec, který tam opravoval elektrorozvodnu, byl popálen na sedmdesáti procentech těla. Vrtulníkem tak musel být přepraven do vinohradské nemocnice.

8.10.2018

Slánští politici jednají o koalici

Slaný - Ve Slaném zvítězila ODS, která do zastupitelstva vstupuje se sedmi mandáty. Druhé je Hnutí ANO 2011 se čtyřmi mandáty. Na třetím místě Unie pro sport a zdraví se stejným počtem mandátů. Uskupení Občané města Slaného má nárok na tři zastupitele, stejně jako Naše město a Strana svobodných občanů. KDU-ČSL a Volbě pro Slaný náleží dva mandáty a jediný mandát drží SPD. ČSSD se přes pětiprocentní hranici ve Slaném nedostala.

7.10.2018

Slaňáci půjdou k volbám znovu za týden

Slaný - Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu pro Slánsko a Litoměřicko postoupili litoměřický starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a lékař Ondřej Štěrba (ANO).

AKTUALIZOVÁNO
7.10.2018

Primátor Milan Volf v Kladně končí, do čela radnice se vrací Dan Jiránek

Kladno - Vítěz voleb v Kladně se rázem stává poraženým. Koaliční dohodu sestavili oponenti bleskem.

7.10.2018

Ptali jste se Ondřeje Štěrby, kandidáta do Senátu Parlamentu ČR

Slánsko /ONLINE ROZHOVOR/ - Už víte, komu 12. nebo 13. října dáte ve druhém kole voleb do Senátu Parlamentu ČR svůj hlas? Mohl by to být třeba MUDr. Ondřej Štěrba (ANO). Právě on odpovídal čtenářům Deníku v online rozhovoru v úterý 9. října 2018 od 15 do 16 hodin.

6.10.2018

Řidiči, pozor! Křižovatka v Kladně u Baumaxu je uzavřena, stejně tak ve Švermově

Kladno - Křižovatka v Kladně u Baumaxu je uzavřena. Je zde prováděna úprava povrchu. Silnice náleží Středočeskému kraji. Hotovo má být prý do pondělí. 

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

OBRAZEM: Volební sobota na Kladensku

Kladensko - Volební okrsky ve všech městech a vesnicích Kladenska otevřely v sobotu v 8 hodin. Možnost vhodit svůj tip do urny měli voliči do 14 hodin. Poté se místnosti uzavřely a začalo sčítání hlasů. Podle mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové byla průběžná volební účast v Kladně v sobotu po 10. hodině 30,4 procenta. Krátce po poledni se vyšplhala účast dokonce na 33,9 procenta.

5.10.2018

OBRAZEM: Voliči šli k hlasovacím urnám jen pozvolna

Kladensko - Pokaždé jsou stejné a vždy jiné. Volby. Tentokrát došlo na ty komunální, ve kterých se volí zastupitelstva měst a obcí. A občané k nim tradičně přistupují různě. Někdo chodí volit pravidelně a nevynechá jedinou příležitost, ani v době nemoci. Jiného volby nezajímají.

5.10.2018

Ředitel kladenské nemocnice po necelých dvou letech končí, odchází Na Homolku

Kladno - Ředitel Oblastní nemocnice Kladno (ONK) Petr Polouček ve své funkci končí. Stane se totiž šéfem pražské nemocnice Na Homolce. Do čela špitálu nastoupí už v polovině listopadu. Jeho jmenování doporučila sedmnáctičlenná komise.

5.10.2018

Bytů na Kladensku poněkud přibylo

Kladno – Na Kladensku přibylo 238 nových bytů. Je to málo, dostatek – nebo naopak příliš? A může to pomoci lidem hledajícím nové bydlení? Na to se budou různit názory nejen v různých lokalitách, ale i u jednotlivých lidí. Jisté je, že šlo přírůstek prakticky shodný s loňským rokem. Meziroční srovnání ukazuje nárůst o 0,4 procenta.

5.10.2018

Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Unhošti už odstartovala

Unhošť - Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) v Unhošti už začala. Vítězem tendru je brněnská firma VHS. Předpokládaný termín dokončení výstavby se plánuje na počátek roku 2020.

4.10.2018

Kamerový bod střežící bezpečí Slaňáků se po letech přestěhoval

Slaný - Pěší i motoristé si mohli tento týden povšimnout, že ve Slaném byla prováděna reinstalace stávajícího kamerového bodu, který po letech změnil svoji základnu.

4.10.2018

Motoburza ve Velké Dobré je v sobotu

Velká Dobrá - Tradiční kladenská burza historických vozidel se koná na letišti u Velké Dobré v sobotu 6. října celé dopoledne. Možné je najíždět již v pátek odpoledne, přičemž nocovat mohou prodejci ve vlastních stanech či karavanech.

4.10.2018

Stavba depozitáře pro knihovnu se opozdí

Kladno - Středočeská vědecká knihovna v Kladně se v dohledné době dočká nového depozitáře. Zahájení stavby za více než 120 milionů korun se odsouvá. Stavba centrálního depozitáře měla podle původních plánů začít letos. Do výběrového řízení se však přihlásil jediný zájemce, jehož nabídka vysoce převyšovala plánovaný rozpočet.

4.10.2018

Slaňáci možná získají Benar za korunu

Slaný - Slaňáci se možná dočkají obnovy veřejného parku u bývalé přádelny Benar. Zastupitelé města totiž vyjádřili souhlas se záměrem současného vlastníka pozemků bývalé Přibylovy vily a parku, darovat městu nemovitosti za symbolickou jednu korunu.

4.10.2018

Military den v Brandýsku se konal už posedmé

Brandýsek /FOTOGALERIE/ - V Brandýsku se opět po roce vojenčilo. Patříte k milovníkům vojenství? Pak jste si jistě přišli na své při tradičním Military dnu, který ve spolupráci s obcí a sborem dobrovolných hasičů pořádal již posedmé Military klub Brandýsek. A bylo z čeho vybírat.

3.10.2018

Záhon republiky - pocta lidickým mužům

Lidice - Památník Lidice se v letošním roce připojuje k projektu Ministerstva kultury Společné století 1918-2018, který oslavuje 100. výročí vzniku Československa. U této příležitosti založili v Růžovém sadu Záhon republiky, ve kterém bude do konce roku vysázeno symbolických 100 růžových keřů.

2.10.2018

Kladno se mění každým dnem

Kladno - Končící volební období přineslo v Kladně mnoho zajímavého. Řada projektů se povedla, jiné ale už tolik ne.

1.10.2018

V Kladně někdo vyhodil k popelnici čtyři štěňata

Kladno - Operátor tísňové linky kladenských strážníků přijal oznámení od ženy, která našla minulý týden u popelnic v ulici Wednesbury v papírové krabici štěňata. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků. Jedno světlé a tři černá štěňata se krčila v krabici za popelnicemi.

1.10.2018

Kdo bude primátorem Kladna: Volf, Jiránek, či někdo úplně nový?

Kladno - Do komunálních voleb zbývá přesně pět dnů. V pátek 5. října úderem čtrnácté hodiny se otevřou jednotlivé volební místnosti, lidé si budou volit nové vedení obcí. V Kladně o přízeň voličů usiluje letos celkem 275 kandidátů. A někteří z lídrů z devíti kandidujících subjektů mají možnou ambici na obsazení postu primátora města. Kdo se jím skutečně stane? O tom rozhodne nejen výsledek samotných voleb, ale také následná povolební vyjednávání.

30.9.2018

Zdeněk Kuchyňka: Je velmi důležité vzpomínat na kořeny českého státu

Zákolany ROZHOVOR/ - Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně spolupořádá od roku 2005 na Budči u Zákolan svatováclavské slavnosti. A jinak tomu nebylo ani letos. Kladenskému deníku u této příležitosti poskytl krátký rozhovor historik a ředitel muzea Zdeněk Kuchyňka, který vede muzeum již od roku 1995.

29.9.2018

OBRAZEM: Mladý kníže Václav opět přijel na Budeč

Zákolany - Na Budči, kde v mládí pobýval a učil se žaltář kníže Václav, se v pátek slavilo. Na programu byly totiž tradiční svatováclavské oslavy, které na místo bývalého hradiště u Zákolan přilákaly davy lidí. Pro veřejnost byl připraven bohatý program.

29.9.2018

Snesou sídliště v Kladně srovnání s prvorepublikovými vilami?

Kladensko - Křest už má knižní novinka za sebou, na cestu za čtenáři se však teprve vydá. Publikace nazvaná Stavby století ve Středočeském kraji 1918 - 2018, kterou kraj pořídil pro reprezentační účely, bude v běžné distribuci ke koupi od poloviny října.

28.9.2018

Vlaky z Kladna do Prahy týden nejedou. Lidé musí po silnici

Kladensko - Zcela jinak, než jak jsou zvyklí, pojedou v pondělí 1. října do zaměstnání lidé z Kladenska, kteří za prací v Praze běžně jezdí po železnici. Jejich vlaky totiž nejedou. Nepřijedou se zpožděním, ale nevyjedou vůbec.

28.9.2018

Bezpříspěvkoví dárci krve byli v Kladně oceněni zlatým křížem

Kladno - V obřadní síni Magistrátu města Kladna bylo tento týden oceněno celkem třináct bezpříspěvkových dárců krve zlatým křížem 3. třídy za 80 bezplatných odběrů. Ocenění muži z Kladenska a Rakovnicka, za jednoho přebírala ocenění manželka, převzali vyznamenání slavnostně z rukou zastupitele Vojtěcha Volfa (ČSSD) a Stanislavy Klicmanové Maříkové z Oblastního spolku Českého červeného kříže Kladno.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT