VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

dnes 17:37

Jágr podporuje Hniličku, agentura pro sport má podle něj smysl

Kladno – Když někdejší brankář Milan Hnilička, nový vládní zmocněnec pro sport, přišel s tím, jak by měla fungovat národní agentura pro sport, vyvolalo to ve sportovním prostředí velkou diskusi. A co na to říká Jaromír Jágr, sportovní ikona a někdejší Hniličkův spoluhráč z Kladna i reprezentace?

dnes 16:34

Náměstí u kladenského soudu výrazně změní svoji podobu

Kladno - Nové podzemní kontejnery i chodník před soudem v Kladně včetně Pavlisovy ulice jsou součástí revitalizace celého nám. Edvarda Beneše. Revitalizaci nám. Edvarda Beneše město zahájilo v polovině června. 

včera 11:00

Úroda chmele nebude kdovíjaká, katastrofální ale prý ne

Kladensko, Rakovnicko - Chmel věhlasné odrůdy - poloraný žatecký červeňák, který české chmelaře proslavil za oceánem i v zemi Vycházejícího slunce, se stává horkou komoditou. Zeleného zlata, které je kromě Žatecka pýchou také pěstitelů chmele na Kladensku i Rakovnicku, totiž po letošním suchém horkém létě sklidí patrně chmelaři méně, než v jiných letech.

12.8.2018

Vítěz Gulášfestu Vladimír Hlíša: Kolikrát ani nevím, co jsem do guláše dal

Lány /ROZHOVOR/ – Vítězem pátého ročníku lánského Gulášfestu se stal při své premiéře v podobné soutěži Vladimír Hlíša, který reprezentoval Křivoklátskou hospodu v Lánech. To, že porota rozhodla o šampiónovi správně, stvrdila také veřejnost. Po guláši zlatého Hlíši se jen zaprášilo.

12.8.2018

OBRAZEM: Lánské náměstí po roce opět vonělo gulášem

Lány - Masarykovo náměstí v Lánech bylo v sobotu dějištěm místního Gulášfestu 2018. Ačkoli pokrmy všech čtyř zúčastněných týmů byly velice chutné, z prvenství se nakonec radoval lánský Vladimír Hlíša.

12.8.2018

OBRAZEM: Tatíčka Masaryka doma v Lánech vítaly davy lidí

Stochov, Lány - Psal se 11. srpen 1921, když Tomáš Garrigue Masaryk poprvé přijel na své milované sídlo v Lánech. A právě ve stejný srpnový den, pouze téměř o sto let později, si veřejnost jeho příjezd připomněla znovu.

12.8.2018

OBRAZEM: Sobota v zahradě Kladenského zámku patřila dobrému jídlu a pití

Kladno - Zahrada Kladenského zámku po roce opět ožila Letním festivalem s ochutnávkou všeho dobrého. Návštěvníci díky němu měli jedinečnou možnost ochutnat kulinářské výtvory a speciality různých restaurací.

11.8.2018

Restaurátoři vrátí sochám slavných skladatelů původní vzhled

Slaný - Socha hudebního skladatele Bedřicha Smetany, která je dominantou stejnojmenného náměstí ve Slaném, je nyní v rukou restaurátorů Vaška a Mirka. Dvojice odborníků čistí skulpturu od letitých nánosů, aby jí navrátili bělostný vzhled.

11.8.2018

Sena je minimum, a tak jeho cena astronomicky stoupá

Kladensko – Extrémně suchý rok s sebou nese mnoho negativ. Jedním z nich je také nedostatek sena. To lze sehnat jen s velkými obtížemi, pokud se to někomu přeci jen někomu podaří, jeho peněženka zapláče. Suma za balík sena je totiž oproti minulým rokům až trojnásobná a podle odborníků bude ještě hůř.

10.8.2018

V Kladně srazil mladého muže vlak

Kladno – Policisté vyjížděli ve čtvrtek v noci k železničnímu přejezdu u zimního stadionu v Kladně. Vlak zde porazil chodce.

10.8.2018

Pantografy řekly sbohem pravidelnému provozu

Střední Čechy – S pravidelným provozem se definitivně rozloučily legendární pantografy, které byly ve středních Čechách po desetiletí typické pro příměstskou dopravu na železnici. Elektrická jednotka přezdívaná podle svých tvarů žabotlam (také se ale těmto vlakům někdy říkalo Emilka podle původního označení řady EM 475.1, dnes s označením 451-2) v pátek naposledy před svým přesunem do depozitáře Národního technického muzea v Chomutově vyjela na svou trasu na lince S41 (spojující Roztoky u Prahy se stanicí Praha-Libeň). Další muzejní pantograf, který je také stále schopný provozu, se nachází v Šumperku.

10.8.2018

Studny i na Kladensku vysychají, situace ale zatím kritická není

Kladensko - Hladiny spodních vod v důsledku velkého sucha výrazně poklesly i v našem regionu. Kladenský deník proto provedl sondu v tamních obcích, jak jsou na tom místní obyvatelé, sadaři, farmáři, zahrádkáři či chataři.

9.8.2018

OBRAZEM: Parkovací automat nahradil výběrčí budku s obsluhou

Slaný - Výběrčí budku s obsluhou, která roky fungovala na hliněném parkovišti Technických služeb vedle parkovacího domu ve Slaném, vystřídal tento týden parkovací automat. Podle mluvčí Městského úřadu ve Slaném Markéty Růtové zakoupily Technické služby Slaný přístroj za 30 tisíc korun. 

9.8.2018

Opravy škol jsou v plném proudu, radnice investují miliony korun

Kladensko - Školy jsou o prázdninách bez dětí a stejně tak mají volnější režim i v mateřinkách a pohybuje se zde i minimum personálu. Je to ideální doba pro rekonstrukce a opravy, které se za plného provozu příliš dělat nedají. Kladenský deník zjišťoval, jak jsou na tom s opravami ve Slaném a Kladně, kolik prostředků radnice vynaloží a kolika škol se opravy týkají.

8.8.2018

Čeští vojáci by se zahraničních misí účastnit měli, shodují se osobnosti

Kladensko – V souvislosti s nedávným úmrtím trojice českých vojáků v Afghánistánu opět vzplály diskuze o tom, jestli by se čeští vojáci měli účastnit misí daleko za našimi hranicemi. V souvislosti s tímto sebevražedným útokem ve městě Čaríkár kousek od vojenské základny v Bagrámu vyzvali zástupci hnutí SPD a komunistů k přehodnocení české účasti na misích v cizině. Sněmovna totiž v červnu schválila posílení několika zahraničních misí, a to až do roku 2020. V zahraničí by mělo operovat zhruba 1100 českých vojáků. To je téměř o tři sta vojáků více, než tomu bylo v dřívějších letech. Co si o působení českých vojáků v zahraničí myslí osobnosti Kladenska?

7.8.2018

OBRAZEM: Bílichovské slavnosti

Bílichov - Bílichovské slavnosti byly i letos příjemným svátkem pro místní, rekreanty z chatové osady či přespolní. Starosta obce Bohuslav Ježek ml. přivítal všechny z pódia a popřál krásné odpoledne a večer. Pro publikum byl přichystán pestrý program v podobě hudebních lahůdek, občerstvení a zábavy pro děti.

7.8.2018

Revitalizaci Hanžburského ulice v historickém jádru města provázejí komplikace

Slaný - Revitalizace Hanžburského ulice ve Slaném pokračuje i tento týden. Kvůli tomu, že dělníci při odstraňování betonu poškodili v úterý dopoledne plynové potrubí, začal plyn unikat do okolí. Na místo byli přivoláni plynaři, hasiči i policie. Jak potvrdila mluvčí policie Jana Šteinerová, policejní hlídka provedla pouze prvotní šetření, ale případem se dále nezabývá.

7.8.2018

Většina ryb zatím přežívá. Jak dlouho ještě vydrží?

Kladensko – Mezi těmi, kteří v dnešních dnech toužebně vyhlížejí srážky, nalezneme také mnoho rybářů. Těm hrozí vykřičník v podobě nedostatku vody, malého přítoku do rybníků a s tím souvisejícího úhynu ryb. Zatímco někde už pouze sčítají ztráty, jinde ještě věří v to, že hrozivý osud ryb ještě není zpečetěn.

6.8.2018

Horko není pro včely takový zabiják jako choroby a postřiky

Kladensko – Pomáhá při léčbě chřipky, nachlazení či urychluje hojení žaludečních a dvanáctníkových vředů. Med má i protizánětlivý účinek a posilující vlastnosti. Češi ho konzumují v posledních letech stále více. Dokazují to, alespoň čísla odborníků z Českého statistického úřadu (ČSÚ). Podle nich se u nás předloni spotřebovalo medu 0,9 kilogramu na osobu. Ve srovnání s rokem 2006 jde o padesátiprocentní nárůst.

6.8.2018

OBRAZEM: Rack Reyd v Žerotíně se konal podvaadvacáté

Žerotín - Kemp v Žerotíně přivítal letos už podvaadvacáté motorkářský sraz Rack Reyd 2018. Stovky nablýskaných motorek osedlaných statnými chlapy a krásnými ženami se projely okolní krajinou při šedesátikilometrové spanilé jízdě, která letos vedla směrem na Slaný, Řevničov, Cítoliby a zpět do do kempu.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2018

Oprava fasády Městského úřadu ve Slaném míří do finále

Slaný - Nárožní hlavní budova Městského úřadu ve Slaném (původně Občanská záložna) na Masarykově náměstí, která byla byla vystavěna roku 1872 v neorenesančním stylu, doznala za posledních několik měsíců výrazných změn a změní tak k lepšímu co nevidět svůj vzhled. Investice za 3,5 milionu korun už byla nevyhnutelná. Opravy se tak dočká fasáda, zčásti budou vyměněna okna a vstupní dveře. Hotovo bude zanedlouho.

6.8.2018

Novinkou MHD v Kladně je nástup všemi dveřmi

Střední Čechy – Nastupovat do autobusů městské hromadné dopravy v Kladně mohou nyní mnozí cestující nejen předními dveřmi jako dosud, ale i těmi prostředními či zadními. Prostě všemi.

5.8.2018

Dědovi traktor komunisté zabrali, poskládal si proto ze šrotu nový

Poteplí /ROZHOVOR/ - Tomáš Kajpr z Bratronic se zúčastnil o víkendu akce Vymetání stodol v Poteplí, kde se stejně jako ostatní pochlubil svým parádním historickým exponátem.

5.8.2018

V Poteplí na dně bazénu vymetli stodoly už počtvrté

Poteplí /FOTOGALERIE/ - Koupaliště v Poteplí, které svému účelu už roky neslouží, se stalo v sobotu dějištěm nevšední podívané. Dali si zde počtvrté sraz majitelé zemědělských strojů a další techniky, která už něco pamatuje. Setkání s názvem Vymetání stodol se uskutečnilo přímo na dně bazénu a bylo se skutečně nač koukat.

4.8.2018

Srpnová burza na letišti byla opět středem zájmu sběratelů

Velká Dobrá /FOTOGALERIE/ - Tradiční srpnová auto moto burza se uskutečnila v sobotu dopoledne na letišti ve Velké Dobré. Tisíce návštěvníků z různých koutů země i ze zahraničí dorazily i tentokrát přes ukrutné vedro.

4.8.2018

Sucho udeřilo i na městskou zeleň, fotbalová hřiště se ale zelenají

Kladensko – Extrémní sucho na našem území už nějaký ten týden panuje, a tak místa, která dříve zdobila sytě zelená barva, připomínají spíše zlatavé lány obilí. Řeč je například o městské zeleni. Na rozdíl od té jsou výjimkou některá fotbalová hřiště, která patří mezi poslední z míst, kde zeleň ctí svůj název, tedy je zelená.

3.8.2018

Strážníci se při odchytu ještěra pořádně zapotili

Kladno - Ve čtvrtek odpoledne přijal operátor tísňové linky strážníků Městské policie Kladno oznámení o přítomnosti velké ještěrky na zahrádce domu v ulici Generála Selnera v Kročehlavech.

3.8.2018

Ve Slaném můžete platit parkovné nově přes mobil

Slaný - Od středy 1. srpna je na Masarykově náměstí ve Slaném zavedena možnost placení parkovného pomocí mobilní platební aplikace. Jedná se o zkušební provoz na 6 měsíců.

3.8.2018

Zahrádkáře trápí sucho i rekreanti v koloniích

Kladensko – Ani zahrádkářům se nevyhne letošní extrémní sucho. Problémy mají takřka všechny organizace, a tak s vodou šetří, kde jen se dá.

2.8.2018

FOTO: Na rybolov do Kladna? Proč ne!

Kladno - Horké letní dny tráví každý po svém. Ideální je to však bezesporu u vody. K té vyráží pravidelně už v šest ráno, než začne být nesnesitelné vedro, také čtyřiasedmdesátiletý Rudolf z Kladna.

2.8.2018

Církevní restituce bychom nedanili, shodují se lidé z Kladenska

Kladensko /ANKETA/ - Téma dodatečného zdanění církevních restitucí je i díky nové vládě opět aktuální.

1.8.2018

Deník pomáhá: Záchrana Žofky v přímém přenosu

Kladno - Redaktorovi se cestou do práce může přihodit leccos. Jede si krajinou, kouká před sebe, kochá se, myslí na denní plány a najednou, něco malého chlupatého mu uhání před autem, kličkuje a zajíc to není.

1.8.2018

Řidiči, pozor! Na silnici u Vinařic se stále pracuje

Kladensko - Práce na silnici ze Třebichovic do Vinařic stále pokračují. Řidičům nezbývá než se obrnit na semaforu pár minut trpělivostí. Výsledkem bude za odměnu krásná sjízdná silnice.

1.8.2018

Je vám vedro k zalknutí? Zajeďte si k vodě do přírody

Kladensko - V současných letních vedrech, kdy má být navíc dnešní den tím nejteplejším v roce, se upřímně mnoho aktivit vymyslet nedá. Našinec je rád, že absolvuje pracovní povinnosti a pak nejlépe hurá někam k vodě.

30.7.2018

Slánsko by se mělo do PID zapojit na začátku příštího roku

Slaný - Zástupci města Slaný se nedávno sešli s organizátory integrace v rámci systému Pražské integrované dopravy (PID), výsledkem pak byl souhlas s integrací slánské městské hromadné dopravy do tohoto systému. K napojení Slánska do Pražské integrované dopravy by tak mělo dojít v prvním čtvrtletí následujícího roku.

29.7.2018

František Moravec namaloval smečenský kalendář

František Moravec (74) ze Slaného vystavoval v rámci Ánenské poutě ve Smečně své obrazy na výstavě Domy, řemesla a osobnosti Smečna. Představil tu některé akvarelové obrazy, které budou současní kalendáře Smečno 2019. Stále aktivně pracuje, živí se jako obkladač a malování je jeho velikým koníčkem.

29.7.2018

OBRAZEM: Anenská pouť opět nabídla pestrý program

Smečno - O víkendu se ve Smečně slavila Anenská pouť. Centrum města se uzavřelo dopravě a zaplnily ho kolotoče, houpačky, nebo stánky s nejrůznějším zbožím.

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2018

Dražba Poldovky byla už podruhé zmařena, vydražitel opět nezaplatil

Kladno - O kladenské huti Poldi nemá vydražitel zájem. Zmařena tak byla už druhá dražba. Přestože společnost Warhols Hold 27. června vydražila zkrachovalé kladenské společnosti Poldi a Poldi Trade, peníze na účet nedorazily.

27.7.2018

Kdo by měl platit soudní náklady za prohrané spory měst a obci?

Kladensko - Města a obce se mnohdy soudí. Měla by existovat nějaká politická odpovědnost? Měly by být případné náklady prohraného sporu hrazeny z městského rozpočtu, nebo by se na nich měli podílet i zastupitelé měst a obcí?

26.7.2018

Chata na dobrém místě? Nedostatkové zboží

Kladensko – Nejen v období, kdy rtuť na teploměru atakuje teplotní rekordy, může mnoha lidem sloužit jako úkryt před rozžhaveným městem chata či chalupa na venkově. Většina kladenských majitelů rekreačních objektů vlastní chatu situovanou především směrem k Berounce či přímo u ní. Jak těžký úděl ovšem mají ti, kteří se po podobné nemovitosti poptávají?

25.7.2018

Rekonstrukce silnice mezi Velkou Dobrou a Novým Strašecím se snad konečně blíží

Kladensko - Takzvaná stará karlovarská silnice vedoucí z Velké Dobré až do Nového Strašecí by se konečně mohla dočkat rekonstrukce. Radní Středočeského kraje totiž nedávno rozhodli o zařazení tří dalších dopravních staveb do zásobníku projektů spolufinancovaných z evropských prostředků. A právě mezi touto trojicí projektů je také rekonstrukce silnice II/606, a to včetně několika mostů.

23.7.2018

Firemní školky zatím příliš rozšířené nejsou

Kladensko/Rakovnicko – Letní prázdniny se pomalu ale jistě blíží do své poloviny. Zatímco pro děti jsou dva měsíce zaslouženého volna téměř bezstarostné, o jejich pracujících rodičích se to samé leckdy říci nedá. Ti často totiž musí hledat způsob, jakým bude o jejich děti v době, kdy jsou v zaměstnání, postaráno. Tuto úlohu často plní prarodiče, další volbou pak bývají různé tábory. Ty pro potomky svých zaměstnanců v poslední době začali pořádat i zaměstnavatelé, v některých případech dokonce přes prázdniny zajišťují i firemní mateřské školy.

22.7.2018

OBRAZEM: Kobylníky v sobotu ovládlo rybaření

Kobylníky - Břehy soukromého rybníku v Kobylníkách u Klobuk se v sobotu ráno zaplnily téměř pěti desítkami rybářů, kteří se zúčastnili již tradičních rybářských závodů.

21.7.2018

Nevídané! Pole za Slaným je plné melounů

Slaný /FOTOGALERIE/ - Na polích u Slaného se dá objevit leccos. Kromě zrajícího obilí a psích exkrementů či černých skládek, se při procházce za městem skutečně nestačíte mnohdy divit.

21.7.2018

Slaňáci se ještě letos dočkají parkovacích míst, opravy mostu či nových lamp

Slaný - Mezi plánované investice, které se vedení Slaného rozhodlo uskutečnit ve druhé polovině letošního patří, je, kromě jiného, zamýšlená revitalizace Žižkovy ulice, kde je dlouhodobý problém s parkováním. 

20.7.2018

Kladno vstoupilo do destinační agentury Severozápad

Kladno - Kladno vstupuje do nově vznikající regionální destinační agentury nazvané Severozápad, rozhodli o tom jeho zastupitelé na posledním, červnovém, zasedání zastupitelstva. Spolu s Mělníkem a Mladou Boleslaví bude město lákat turisty na různá zajímavá místa ve svém okolí včetně industriálních památek, ale také například na kulturní události.

19.7.2018

Slánští obyvatelé se dočkají nových lamp za sedm milionů korun

Slaný /GALERIE/ - V centru města Slaného probíhá v těchto dnech výměna veřejného osvětlení na Masarykově náměstí, ve Fričově ulici, Vinařického ulici a v Kynského ulici. Je to v celkovém objemu akce za sedm milionů korun.

19.7.2018

Se suchem se potýká také Kladensko

Kladensko - Teplé a suché léto se v posledních letech stává v našich končinách tradicí. Rtuť na teploměrech často atakuje teplotní rekordy, přičemž srážek je jako šafránu. O tom by mohli mluvit například zemědělci, kterým sucho dokáže nadělat pořádné vrásky. Ti nyní, v době žní, už ale vodu nežádají, práci na poli při sklizni by jim spíše komplikovala. Starosti tak sucho aktuálně dělá hlavně vodohospodářům a zahrádkářům.

18.7.2018

Pokládka nové kanalizace ve Pcherách pokračuje. Obec bude průjezdná v září

Pchery - Ve Pcherách dělníci pokračují v plánované rekonstrukci a pokládce nové kanalizace. Dokončena bude do konce srpna a následně vytvořeny nové povrchy. Počátkem září už by mělo být dle plánu hotovo. Práce neohrozí ani mírné zdržení, které nastalo koncem května

17.7.2018

Dozvuky koncertu z března slyší politici ještě dnes

Střední Čechy – Nové téma sporů se rýsuje mezi středočeskou koalicí a opozicí. Emoce vyvolává dvousettisícová podpora Středočeského kraje pro březnový megakoncert zpěváka Dalibora Jandy v pražské Lucerně. Jak v úterý upozornil server Lidovky.cz, peníze měly jít z krajského fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof. Nyní se vedou jak debaty o oprávněnosti podpory akce konané mimo území kraje, tak o její smysluplnosti – zda kraj mohl získat nějaký propagačně-marketingový efekt. Vedle středních Čech poskytl peníze také Olomoucký kraj; dal 60 tisíc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT