VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

včera 16:27

OBRAZEM: Rybí slavnosti v Královicích si lidé užili

Královice - Před několika lety zde ještě bývala jen louka, kterou při deštích občas zaplavil protékající Bakovský potok. Tam kde se kdysi pásla zvěř, se dnes prohánějí pod vodní hladinou ryby a na ostrůvku uprostřed sídlí vodní ptactvo. Díky dotaci a finančnímu přispění starosty Královic Luďka Šofra vznikl v srdci obce 1,3 hektarový rybník s názvem Na Rybníčkách zadržující zhruba 12400 kubíků vody, který vydal o víkendu metráky ryb. 

včera 07:50

Služeb úklidových firem využívá čím dál více lidí

Kladensko – Potřebujete před Vánoci pořádně uklidit a nechce se vám do toho? Zajistěte si včas úklidovou firmu. Přestože ještě nezačalo ani období adventu, řada těchto společností už objednávky nebere.

AKTUALIZOVÁNO
17.11.2017

OBRAZEM: Den boje za svobodu a demokracii si připomněli také ve Slaném

Slaný - U pamětní desky na zdi městského tržiště věnované obětem totality se sešli v pátek v 17 hodin již tradičně představitelé města Slaného, starosta Martin Hrabánek a uvolněný člen rady města Pavel Bartoníček a další Slaňáci, aby si připomněli útrapy, které museli mnozí prožívat jak v dobách komunistického režimu, tak nacistické okupace.

17.11.2017

Kladenská spisovatelka Zora Dvořáková převzala v Senátu významné ocenění

Kladno, Praha – Kladenská spisovatelka a kunsthistorička Zora Dvořáková převzala v Senátu cenu za svobodu, demokracii a lidská práva.

16.11.2017

Pozor na nové výluky na kladenské a berounské trati, varují dráhy

Střední Čechy – Ostražitost si od cestujících využívajících železnici vyžádají nové výluky na tratích spojujících s Prahou Kladno a Beroun. Ve čtvrtek na to upozornil Petr Pošta z centrály Českých drah. V obou případech se jedná o změny, které nemají mít dlouhodobý charakter.

15.11.2017

Kladenská porodnice se řadí k nejlepším v republice

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenská porodnice se nově pyšní oceněním, které ji řadí mezi nejlépe hodnocené v republice. Už před rokem o sobě dala vědět skvělými výsledky při zhodnocení projektu s názvem Přirozený porod v porodnici (PPP), nyní získala další prestižní ocenění Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů.

15.11.2017

Praktičtí lékaři se do maloměstských a vesnických ordinací příliš nehrnou

Kladensko - Na složitou administrativní práci včetně EET i elektronických receptů si stěžují lékaři napříč republikou. Nesouhlas s aktuální situací ve zdravotnictví dokonce vyjádřili v říjnu stávkou.

15.11.2017

Brambor je méně, zato kvalita je prý letos dobrá

Kladensko - Brambory, jedna ze základních potravin, patrně podraží. Lze to očekávat kvůli neúrodě v důsledku suchého počasí.  

14.11.2017

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáci ze 6. ZŠ Kladno

Kladensko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. ZŠ Kladno. 

14.11.2017

OBRAZEM: Na mezinárodním festivalu rekordů si lidé prohlédli nejdelší štrůdl

Kladno - Unikátní mezinárodní akce Impossibility Challenger, tedy festival rekordů, se poprvé uskutečnil na půdě České republiky. V kladenské sportovní hale a jejím okolí byla k vidění přehlídka pokusů o stanovení nejrůznějších rekordů na národní i světové úrovni.

14.11.2017

Světový den diabetu si připomenou lidé také na Kladensku

Kladensko – K nevyléčitelným nemocem a zabijákům jedenadvacátého století, které sužují život 425 milionům lidí, patří také diabetes melitus, lidově cukrovka.

13.11.2017

Školáci vyrobili nádobí pro postižené, za odměnu jeli do Irska

Slaný /FOTOGALERIE/ - Tým školáků tvořený devíti sedmáky ze dvou tříd 3. Základní školy v Rabasově ulici ve Slaném pod vedením učitelky Soni Hamzové zvítězil v soutěži iKid s inovativní sadou nádobí pro handicapované. Za to se žáci podívali až do Irska.

13.11.2017

O osudu Poldi by mělo být jasno začátkem prosince

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenská huť Poldi dostala od krajského soudu další lhůtu, pro splnění reorganizace. Podle zprávy insolvenčního správce ovšem společnost nepostupuje podle schváleného plánu. S největší pravděpodobností tak jde už definitivně o poslední šanci před vyhlášením konkurzu, pro které jsou už nyní podle dostupných informací splněny zákonné podmínky. Klíčovým datem má být 11. prosinec. Až ten ukáže, jestli se společnost konkurzu skutečně vyhne či nikoli.

AKTUALIZOVÁNO
12.11.2017

OBRAZEM: První podzimní sníh na Kladensku

Kladensko - /VIDEO/ Martin na bílém koni se sice opozdil, přesto první sněhové vločky zasypaly Kladensko ještě na konci víkendu v neděli okolo 21. hodiny. 

11.11.2017

OBRAZEM: Hobšovický rybník vydal opět metráky ryb

Hobšovice - To jsou hovada! To nejsou ryby! Vykřikuje udiveně žena na hrázi rybníka v Hobšovicích, kde se první kapitální kousky ryb, které chlapi vylovili, mrskají v kádích.

11.11.2017

Podzemní kontejnery jsou v Kladně už na devíti místech

Kladno /VIDEO/ – Kladno se dalším svým počinem zařadilo mezi moderní města jedenadvacátého století, která dbají na pořádek a chovají se ekologicky. V ulicích se objevily první podzemní kontejnery na komunální i tříděný odpad. 

AKTUALIZOVÁNO
10.11.2017

Slaný zamezí obchodování s chudobou

Slaný - Lidi ze Slaného vylekala zpráva, že radnice nově vyhlašuje některé lokality za vyloučené a z města se tak postupně stane ghetto. Po vzoru Kladna se rozhodl slánský starosta Martin Hrabánek (ODS) na žádost preventisty Igora Dvořáka označit vybrané ulice za místo se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Vzhledem k tomu, že se na veřejnost dostaly z radnice, patrně nedopatřením, dva zcela odlišné seznamy ulic, Kladenský deník nyní přináší na konci článku ten aktuální a správný.

9.11.2017

Angličtina v naukových předmětech? Pro kladenskou základku žádné sci-fi

Kladno /FOTOGALERIE/ – Celá 6. Základní škola v Kladně sídlící v Doberské ulici žije tento týden studijním pobytem učitelů ze zahraničí. V rámci projektu Erasmus + zavádění metody CLIL, do kterého se škola loni v září zapojila, na její půdu zavítali učitelé ze čtyř spřátelených škol.

9.11.2017

Kladeňáci si odsouhlasili úvěr, umoří jím i dluhy

Kladno – Kladenští zastupitelé na mimořádném zasedání rozhodli, že si město nově vezme úvěr ve výši 450 milionů korun. 

8.11.2017

Den válečných veteránů si v Kladně připomenou už v pátek

Kladensko - Den válečných veteránů si připomenou v pátek 10. listopadu v 11 hodin také v největším středočeském městě Kladně pietním aktem. Ten se uskuteční na náměstí Svobody u pomníku padlých za přítomnosti válečných veteránů, politických vězňů a pozůstalých. Na úvod zazní živá prvorepubliková hudba.

8.11.2017

V kladenském Rozdělově pomáhají dětem už čtvrt století

Kladno - Ve Středisku ROSA v Rozdělově se ve středu otevřely dveře široké veřejnosti, aby lidé měli možnost, jakou prací se tamní společenství zabývá.

8.11.2017

Změna vyhlášky dopřeje Kladeňákům klidné spaní

Kladno – Aby se lidé v Kladně mohli v noci pořádně vyspat, schválili v pondělí zastupitelé změnu vyhlášky o dodržování nočního klidu. 

8.11.2017

Být vidět znamená přežít, připomíná při akci policie

Kladensko - Posvítit si na chodce a připomenout jim, že nesmí být za tmy neviditelní, se rozhodli policisté po celém kraji. Mluvčí policie Michaela Richterová připomněla, že právě na viditelnost pěších účastníků silničního provozu se zaměřuje policejní akce trvající až do 19. listopadu.  

8.11.2017

Koupí cukroví mohou lidé přispět na dobrou věc

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Doby, kdy před Vánoci ke každé domácnosti patřilo tradiční pečení desítek různých druhů vánočního cukroví, jsou dávno pryč. Čím dál více lidí momentálně přistupuje na snazší a hlavně časově méně náročnou variantu. Cukroví si jednoduše koupí v obchodě. Pilně nyní ovšem také pečou klienti s postižením v chráněné unhošťské pekárně Slunce i bezděkovském Letohrádku Vendula.  

7.11.2017

Týden vědy a techniky si užijí také Kladeňáci

Kladno - Kladno se již podruhé zapojí do programu celostátního festivalu Týden vědy a techniky. Veřejnosti se již ve čtvrtek u příležitosti tohoto festivalu otevřou laboratoře Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT sídlící na Sítné. V rámci komponovaného večera jsou připraveny i dvě zajímavé přednášky.

7.11.2017

Zájemců o biopopelnice přibývá, pomohou dotace

Kladensko /INFOGRAFIKA/ - Každý obyvatel Kladna vyprodukuje ročně průměrně 450 kilogramů odpadu. Pokud bychom všechen odpad naložili na nákladní vlak, měl by přibližně 1200 vagónů. Jednou z jeho složek je i bioodpad.  

6.11.2017

Voda v Kladně ani třetím rokem nezdraží

Kladno - Cena vodného a stočného pro Kladeňáky a další koncové spotřebitele Středočeských vodáren se nezmění, a to ani třetím rokem v řadě. O tomto kroku informovala kladenská radnice.  

6.11.2017

Nejstarší český hasičský sbor ve Velvarech dostal novou cisternu

Velvary - Velvarští dobrovolní hasiči se dočkali nového vozidla k zásahům. V sobotu ho převzali z rukou starosty města Radima Woláka. Vozem je nová zásahová cisterna Tatra Terrno CAS 20 S2R.

5.11.2017

Jubilejní ročník historické konference přivedl posluchače do gymnázia

Slaný - V sobotu 4. listopadu se v aule Gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném uskutečnil X. historická konference tentokrát s názvem Všude žijí lidé - Slaný a Slánsko ve XX. století. Konference se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a za mediální podpory Kladenského deníku ji organizuje spolek Wotrubia, Gymnázium Václava Beneše Třebízského, Královské město Slaný a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

5.11.2017

Dobeška představila tentokrát bývalé autobusáky

Slaný - Dobří holubi se vracejí, tak by se mohla nazývat výstava, která se v uplynulých dnech uskutečnila ve slánské Galerii Dobeška na náměstí T.G. Masaryka. Je v pořadí již třetí, na velmi zajímavé téma ČSAD Slaný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT