VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

dnes 06:00

Kam na dovolenou? Kladeňáci rádi vyrazí vlastním autem, říkají cestovky

Kladensko - Egypt, Tunisko, Řecko. Ale také evropské lokality. Nebo lázně v Čechách a na Slovensku. Chutě Kladeňáků, co se týká dovolených, jsou skutečně různé. Na tom se shoduje několik cestovních kanceláří z regionu, které jsme oslovili s otázkou: kam se chystají Kladeňáci na dovolenou?

21.4.2018

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

21.4.2018

Muzea tuto sezonu přiblíží osmičková výročí

Kladensko – Mělo by to zajímat hlavně školy; žáci a studenti by měli vědět něco o tom, jak tato republika vznikla. To říká o nové expozici Než vznikla republika Zdeněk Kuchyňka, ředitel Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.

19.4.2018

Města a obce musejí mít plán rozvoje sportu

Kladensko – Jak se budou sportoviště v městech a obcích rozvíjet dál v následujících letech? Přesně na takovou otázku má odpovídat plán rozvoje sportu. Současně má tento dokument zmapovat stávající stav a navrhnout, jak na rozvoj rozdělit peníze. To je nová povinnost, kterou musejí obce stihnout splnit do 1. července 2018.

18.4.2018

Oblíbený seriálový herec Michal Holán rád loví ve Slaném

Slaný - Jarní počasí láká řadu z nás do přírody a rybáře k vodě, kde mohou trávit pohodové hodiny při čekání na úlovek. Ideálním místem pro rybolov je například rybník Novas ve Slaném, kam si nachází pravidelně cestu řada rybářů nejen z regionu.

18.4.2018

OBRAZEM: Burza práce nabídla i letos lidem řadu příležitostí

Kladno - Burza práce v kladenském kulturním domě přinesla v úterý uchazečům o zaměstnání řadu pracovních pozic v oborech technických, sociální služby, IT, elektro, logistika, autodoprava, administrativa, obchod a další a také v oblasti státní služby představila firmy z okresů Mělník, Praha - východ, Kladno.

17.4.2018

Práce je dostatek, ale vhodných lidí pro její výkon je žalostně málo

Kladensko - Pracovní úřady evidují v regionech tisíce poptávek po zaměstnancích. Nezaměstnanost je sice na velmi nízké úrovni, ale lidé zkrátka nejsou.

17.4.2018

Silnice Středočeši opravují aktivně. Jen to není vidět

Střední Čechy – Středočeským řidičům by se to snad ani nemělo říkat; mají přece své zkušenosti. Je to ale tak: kraj převzal ocenění za rekordní aktivitu v opravě silnic. Má to černé na bílém: za loňský rok se stal republikovou jedničkou.

16.4.2018

Klíšťata útočí. Hlavně tam, kam lidé jezdí odpočívat

Střední Čechy – Příroda se na jaře probouzí se vším všudy; klíšťata nejsou výjimkou. Upozorňuje na to Dana Šalamunová z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Že už je nejvyšší čas chránit se před roztoči, kteří mohou přenášet nebezpečná infekční onemocnění, ostatně po víkendových výletech není mnohým lidem třeba zvlášť zdůrazňovat. A neplatí to jen pro pejskaře, jejichž hafani pobíhající v porostu jsou pro klíšťata doslova magnetem. Právě chovatelé psů tak podle problémů svých mazlíčků mohou potvrdit: klíšťat nyní přibývá geometrickou řadou.

16.4.2018

Blokové čištění v Kladně začalo, tradičně se neobejde bez odtahů

Kladno - Spolu s příchodem jarního, v některých dnech skoro až letního, počasí vyrazily do ulic Kladně tak, jak je tomu každý rok, úklidové čety společnosti AVE. Jejich úkolem je provést takzvané blokové čištění na území celého města. To odstartovalo již začátkem dubna, přičemž v nejbližších dnech, respektive téměř do konce dubna, se bude postupně čistit celá městská část Kročehlavy, až 30. dubna se pak úklidové čety přesunou na Sítnou. Hotovo by mělo být v létě.

15.4.2018

První mezinárodní paradrezurní závody se konaly v Královicích

Královice - Jezdecký areál v Královicích u Slaného hostil pátku do neděle 1. Mezinárodní paradrezurní závody v ČR CPEDI3*. Tělesně handicapovaní jezdci z různých koutů světa, včetně České republiky a Slovenska, předvedli soupeřům i divákům svoje umění.

15.4.2018

OBRAZEM: Jarní zahřátí výfuků MBA Stochov

Stochov - Na začátku nové sezony se v areálu Bikers Bar Vodárna na Stochově uskutečnil tradičně zahajovací motosraz. Po celý den byl v sobotu k dispozici bar i přilehlé okolí. Stejně jako jiné roky nechyběly spanilá jízda, páka ani striptýz. 

15.4.2018

OBRAZEM: Se slánským farářem se přijel rozloučit i kardinál

Slaný -  Dlouholetý představený Římskokatolické farnosti ve Slaném – farář Pavel Táborský odchází na zasloužený odpočinek a podzim svého života stráví v domově pro seniory pro církevní hodnostáře.

14.4.2018

Zápas politiků o účast veřejnosti na jednání výborů má zatím skóre 0:1

Střední Čechy – Nedopadlo to podle přání, podle očekávání však ano. Tak mohou hodnotit středočeští zastupitelé z řad STAN dosavadní výsledek svého úsilí o otevření jednání výborů zastupitelstva zaměřených na různé tematické oblasti zájemcům z řad veřejnosti. Členy výborů jsou jak krajští politici z řad vládnoucí koalice i opozice, tak i odborníci (avšak účast občana, který není členem, je možná pouze se souhlasem výboru).

14.4.2018

OBRAZEM: Za Havlíčkem Borovským si vyšlápli v sobotu

Slaný - Galerie Dobeška ve Slaném na Masarykově náměstí ve Slaném přivítala v sobotu na startu 37. ročníku pochodu Za Havlíčkem ze Slaného do Bílého Aujezdce i letos desítky pěších i účastníků na kole, kteří si nenechali ujít tradiční výlet do někdejších Lázní Šternberk v lesním prostředí u obce Ledce. 

14.4.2018

Historický most ve Velvarech nadobro zmizel, nahradí ho moderní stavba

Velvary - Historický velvarský obloukový most z 19. století vedoucí přes Bakovský potok, který odedávna rozděluje město na dvě části, je pryč. Lávka, která byla v havarijním stavu, tento týden nadobro zmizela.

13.4.2018

Z promítání v bublině jsou děti nadšené

Kladensko - Výjimečné pocity, jedinečné záběry, neuvěřitelný pohled v 360 stupních! Nevšední podívanou zažily tento týden děti z Mateřské školy U Divadla ve Slaném, kam jim animátorka Eva Čermáková přivezla takzvané sférické kino.

13.4.2018

Kladenští strážníci se po roce zapojí do akce Jehla

Kladno - Mezi sedmatřiceti českými městy, jejichž strážníci se zapojí do akce Jehla, bude také Kladno. V úterý ráno tak vyrazí strážníci vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje prohlédnout dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Cílem bude najít použité jehly a injekční stříkačky.

AKTUALIZOVÁNO
13.4.2018

Kraj chce vylepšit splácení starých úvěrů. A vezme si další

Střední Čechy – Očekávanou úsporu kolem 20 milionů korun by Středočeskému kraji mělo přinést nynější jednání s bankami, od nichž hejtmanství očekává zlevnění dřívějších úvěrů (aktuální zadlužení dosahuje 3,2 miliardy korun). Jasněji by mělo být kolem poloviny roku, nicméně náměstek hejtmanky s kompetencí pro oblast financí Gabriel Kovács netají optimismus: podle něj se na úrokových nákladech jistě podaří ušetřit.

13.4.2018

Zápisy do prvních tříd jsou v plném proudu, slánským školám ale chybí učebny

Kladensko – Přechod z mateřské školy do té základní je pro většinu dětí zlomový. Díky němu zjistí, že život není jen o hraní a zábavě, ve škole na ně totiž čekají první povinnosti. Přestože začátek školního roku je pro nastávající prvňáky zatím takřka v nedohlednu, budoucí školáci napříč celým Kladenskem zaznamenávají jeden z prvních velmi důležitých kontaktů se základní školou. V měsíci dubnu se totiž konají zápisy dětí do prvních tříd.

11.4.2018

Stochovákům slouží nové informační centrum

Stochov – Velký krok naproti svým občanům udělalo vedení Stochova. V minulých dnech bylo v přízemí místního městského úřadu totiž otevřeno zbrusu nové informační centrum. To bude fungovat jako jakási recepce celého úřadu. Obyvatelům, kteří si přijdou vyřídit svou agendu, poskytuje větší komfort, nejnavštěvovanější z agend navíc mají lidé nově takzvaně přímo před nosem.

10.4.2018

Křehká jarní krása v Třebichovické olšince

Třebichovice - Třebichovická olšinka sice nepatří rozlohou mezi nejrozsáhlejší přírodní památky, přesto poskytne člověku pohled na takovou krásu, až přechází zrak.

10.4.2018

Mladí modeláři bojovali o účast na mistrovství republiky

Velká Dobrá - Tradičním pořadatelem Středočeského krajského přeboru mládeže v leteckém modelářství je řadu let kladenský modelářský klub. Jinak tomu nebylo ani v neděli, kdy se na letišti Aeroklubu Kladno u Velké Dobré letošní krajský přebor uskutečnil.

10.4.2018

Opět se vydají cestičkou k Mayrovce

Kladno - Cestička k Mayrovce není jen známá píseň, která Mayrovku proslavila, ale také tradiční akce, kterou pořádá Klub přátel hornických tradic Kladno ve spolupráci s Hornickým skanzenem Mayrau ve Vinařicích. Program této tématické vycházky je každý rok odlišný. V letošním roce se uskuteční v sobotu 21. dubna a hlavním tahákem je prohlídka dolu Michael v Brandýsku spojená s výstupem na nově zrekonstruovanou těžní věž.

10.4.2018

Zda bude v okresním domě muzeum nebo knihovna, rozhoduje i veřejnost

Slaný – Novorenesanční budova někdejšího Okresního úřadu ve Slaném stojící na nároží ulic Edvarda Beneše a Šultysovy patří sice mezi perly města Slaného, přesto je roky opomíjená. Svého času zde sídlilo i hejtmanství. Úžasná stavba, která je už zdáli dobře viditelná, nejlépe z Wilsonovy ulice, patří k těm, které se zaručeně vždy objeví na pohlednicích či v kalendářích.

9.4.2018

Sousedé v Podprůhonu mění skládku v bylinkovou zahrádku

Kladno /FOTOGALERIE/ - V samém centru historické kladenské čtvrti Podprůhon byla ještě do minulého víkendu džungle. Úzký pozemek nad řadou garáží mezi ulicí V. Burgra a Havířskou byl léta zanedbaným prostorem se změtí náletových dřevin, stavební suti a komunálního odpadu. Nevyužitý pozemek zůstal nedotčen i během nedávné revitalizaci čtvrti.

9.4.2018

Řidiči, pozor! Přes Pchery do podzimu neprojedete

Kladensko - Dostat se v těchto dnech do Kladna není pro řidiče tak docela snadné. Kdo nepočítal s dopravním omezením, cestoval do Kladna v pondělí i hodinu.

9.4.2018

Hymnu bychom neměnily, shodují se jednohlasně osobnosti Kladenska

Kladensko – Divokou vlnu reakce veřejnosti vyvolalo zveřejnění nové možné úpravy české národní hymny Českým olympijským výborem (dále jen ČOV). Podle jeho předsedy Jiřího Kejvala je aktuálně, při výročí založení republiky, vhodný čas na otevření diskuze o podobě české hymny. Nutno ovšem podotknout, že nová verze, jejíž autorem je skladatel Miloš Bok, se setkala v drtivé většině jen s negativními ohlasy. A co na novou verzi říkají nejvýznamnější osobnosti kladenského regionu? Téměř jednohlasně se shodují, že nová verze není zdařilá a hymna by se měnit neměla.

8.4.2018

OBRAZEM: Necelé dvě stovky trofejí spárkaté zvěře vystavili v Žilině

Žilina - Nejen všichni příznivci myslivosti si mohou o víkendu prohlédnout v žilinské restauraci Penzion Žilina chovatelskou přehlídku trofejí volně žijící spárkaté zvěře. Ta nabízí veřejnosti pohled na celkem sto sedmdesát osm trofejí srnců, dvě trofeje jelenů a osm trofejí jelena siky.

8.4.2018

OBRAZEM: Pochod do Okoře láká rok od roku více lidí

Okoř - Do Okoře bez oře se vydali v sobotu dopoledne pěší na pochod, který organizuje Klub českých turistů (KČT) z Kralup nad Vltavou již od roku 1972. Kromě pěších nechyběli cyklisté i děti v kočárcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT