Tento problém řeší například obyvatelé Herbenovy ulice v Kročehlavech. Ti se pravděpodobně kvůli špatnému vyspádování silnice při silnějších deštích ke svým kontejnerům na tříděný odpad vůbec nedostanou, protože jsou obklopeny louží. Obzvláště komplikované je to především v zimě, kdy voda zmrzne a před nádobami na odpad vznikne kluziště.
„Je povinností každého, aby odpady třídil, tady to občas není možné. Bydlí zde poměrně hodně starších lidí, handicapovaní a dokonce jedna nevidomá paní a ti už se při dešti ke kontejnerům skutečně nedostanou. Ulice se celá zatopí a řidiči, kteří tudy projíždějí, vodu rozstřikují na chodce,“ uvedla Ladislava Tobiášová.
„Když začne pršet, je tam strašná louže, auta nás ohazují. Dokonce jsme mluvili i s jednou paní z města a ona nám řekla, že na nás nemají čas a dokonce snad ani peníze, aby to nějak opravili. Měl by se tu udělat kanál nebo to vyřešit nějak jinak, protože je to velice nepříjemné,“ řekla další obyvatelka Jaroslava Mračková z Herbenovy ulice.
Zástupci z odboru dopravy a služeb ve spolupráci s odborem životního prostředí se dostaví na místo, provedou kontrolu a podle toho se bude situace dále řešit,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.
„V nejbližší době prověříme jaká je v lokalitě situace s pozemky města a poté kontejnery přemístíme někam dál, kde tento problém vznikat nebude,“ přislíbil technický ředitel Městského podniku služeb v Kladně Petr Schönfeld.