„Po sečtení účastníků všech pěti kategorií jsme došli k číslu 99, což nás mile překvapilo, a je to účastnický rekord tohoto amatérského závodu. Zvláště nás těší, že se do výzvy vyběhnout 96 schodů připojilo mnohem více dospělých než v minulých letech. I když se většina účastníků nechá strhnout atmosférou a bere své umístění v závodu zcela vážně, myslím, že jde hlavně o to se vyhecovat,“ uvedl pro Kladenský deník rozhodčí závodu Vladimír Líba.

Do schodů se ale běhalo již před hlavním sobotním závodem. Podprůhonské schody byly jedním ze zastavení akce „Kladenské století“. V pátek a sobotu tu členové Spolku Podprůhon navíc poučovali Kladeňáky o historii dělnické čtvrti a osobnosti odbojáře Rudolfa Knotka, podle něhož je ulice s dlouhými schody pojmenována. Kolečský rodák pracoval jako horník na dole Shoeller. Za druhé světové války byl členem odbojové skupiny S. K. Letná. V červenci 1941 byl zatčen gestapem a jeho poslední cesta vedla přes provizorní koncentrační tábor v kladenské sokolovně do Terezína a poté do Mauthausenu.

Poté co účastníci závodu doběhli, mohli si na dětském hřišti Bukovka vyzkoušet dalších osm netradičních sportovních disciplín. „Vrhalo se noži, střílelo z luku a praku, děti i dospělí se seznámili s diskgolfem a šlapadly, zahráli si malý basketball a ping pong a mohli se projet Bukovkou na koni. To všechno díky spolupráci s dalšími spolky – S.E.B.U., Labyrintem a spolkem Tvrz Libušín,“ shrnula předsedkyně Spolku Podprůhon Katka Jůzová.

V podvečer pak na pódiu vystoupila swingová zpěvačka Adéla Zejfartová a skupina Dutý ale Frý. „Celou akci jsme mohli uspořádat díky podpoře generálního partnera firmy Acerostar a Statutárního města Kladna,“ dodala Jůzová.