Jak se zdá, podobné charitativní akce spojené se sportem jsou pro místní obyvatele stále méně zajímavé. Konání běhu na kladenském Sletišti tak zachránila alespoň padesátka statečných, které neodradily ani teploty kolem deseti stupňů Celsia či hrozící déšť.
„Moje vize této akce byla taková, že rodiče by tu s dětmi jednoduše strávili pěkné dopoledne. Proběhli by se, děti by se unavily a potom by si všichni v klidu došli domů na oběd, ale asi to nevyšlo kvůli počasí. Možná je také problém v tom, že se běželo pod novým názvem a lidé nevěděli, že se vlastně jedná o stejnou akci jako Běh Terryho Foxe,“ uvedl organizátor Jan Motejzík, který zároveň také dodal, že s pořádáním charitativních běhů rozhodně skončit nechce.
V deset hodin dopoledne si tak na start pod tribunou stouplo několik desítek nadšenců, mezi nimiž byla i skupina dětí a učitelek ze Základní školy ve Pcherách. „Běhů, ať už pod jakýmkoli názvem, se zúčastňujeme už třetím rokem v rámci sobotní akce, kterou po žáky pořádáme vždy jednou za měsíc. Letos jsme tu měli celkem čtrnáct dětí,“ sdělila pedagožka Iveta Bartůňková. A právě žáci této školy byli ti, kdo jako první v běhu pomyslně přetnuli cílovou pásku.