VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

15.11.2017

Praktičtí lékaři se do maloměstských a vesnických ordinací příliš nehrnou

Kladensko - Na složitou administrativní práci včetně EET i elektronických receptů si stěžují lékaři napříč republikou. Nesouhlas s aktuální situací ve zdravotnictví dokonce vyjádřili v říjnu stávkou.

15.11.2017

Brambor je méně, zato kvalita je prý letos dobrá

Kladensko - Brambory, jedna ze základních potravin, patrně podraží. Lze to očekávat kvůli neúrodě v důsledku suchého počasí.  

14.11.2017

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáci ze 6. ZŠ Kladno

Kladensko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. ZŠ Kladno. 

14.11.2017

OBRAZEM: Na mezinárodním festivalu rekordů si lidé prohlédli nejdelší štrůdl

Kladno - Unikátní mezinárodní akce Impossibility Challenger, tedy festival rekordů, se poprvé uskutečnil na půdě České republiky. V kladenské sportovní hale a jejím okolí byla k vidění přehlídka pokusů o stanovení nejrůznějších rekordů na národní i světové úrovni.

14.11.2017

Světový den diabetu si připomenou lidé také na Kladensku

Kladensko – K nevyléčitelným nemocem a zabijákům jedenadvacátého století, které sužují život 425 milionům lidí, patří také diabetes melitus, lidově cukrovka.

13.11.2017

Školáci vyrobili nádobí pro postižené, za odměnu jeli do Irska

Slaný /FOTOGALERIE/ - Tým školáků tvořený devíti sedmáky ze dvou tříd 3. Základní školy v Rabasově ulici ve Slaném pod vedením učitelky Soni Hamzové zvítězil v soutěži iKid s inovativní sadou nádobí pro handicapované. Za to se žáci podívali až do Irska.

13.11.2017

O osudu Poldi by mělo být jasno začátkem prosince

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenská huť Poldi dostala od krajského soudu další lhůtu, pro splnění reorganizace. Podle zprávy insolvenčního správce ovšem společnost nepostupuje podle schváleného plánu. S největší pravděpodobností tak jde už definitivně o poslední šanci před vyhlášením konkurzu, pro které jsou už nyní podle dostupných informací splněny zákonné podmínky. Klíčovým datem má být 11. prosinec. Až ten ukáže, jestli se společnost konkurzu skutečně vyhne či nikoli.

AKTUALIZOVÁNO
12.11.2017

OBRAZEM: První podzimní sníh na Kladensku

Kladensko - /VIDEO/ Martin na bílém koni se sice opozdil, přesto první sněhové vločky zasypaly Kladensko ještě na konci víkendu v neděli okolo 21. hodiny. 

11.11.2017

OBRAZEM: Hobšovický rybník vydal opět metráky ryb

Hobšovice - To jsou hovada! To nejsou ryby! Vykřikuje udiveně žena na hrázi rybníka v Hobšovicích, kde se první kapitální kousky ryb, které chlapi vylovili, mrskají v kádích.

11.11.2017

Podzemní kontejnery jsou v Kladně už na devíti místech

Kladno /VIDEO/ – Kladno se dalším svým počinem zařadilo mezi moderní města jedenadvacátého století, která dbají na pořádek a chovají se ekologicky. V ulicích se objevily první podzemní kontejnery na komunální i tříděný odpad. 

AKTUALIZOVÁNO
10.11.2017

Slaný zamezí obchodování s chudobou

Slaný - Lidi ze Slaného vylekala zpráva, že radnice nově vyhlašuje některé lokality za vyloučené a z města se tak postupně stane ghetto. Po vzoru Kladna se rozhodl slánský starosta Martin Hrabánek (ODS) na žádost preventisty Igora Dvořáka označit vybrané ulice za místo se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Vzhledem k tomu, že se na veřejnost dostaly z radnice, patrně nedopatřením, dva zcela odlišné seznamy ulic, Kladenský deník nyní přináší na konci článku ten aktuální a správný.

9.11.2017

Angličtina v naukových předmětech? Pro kladenskou základku žádné sci-fi

Kladno /FOTOGALERIE/ – Celá 6. Základní škola v Kladně sídlící v Doberské ulici žije tento týden studijním pobytem učitelů ze zahraničí. V rámci projektu Erasmus + zavádění metody CLIL, do kterého se škola loni v září zapojila, na její půdu zavítali učitelé ze čtyř spřátelených škol.

9.11.2017

Kladeňáci si odsouhlasili úvěr, umoří jím i dluhy

Kladno – Kladenští zastupitelé na mimořádném zasedání rozhodli, že si město nově vezme úvěr ve výši 450 milionů korun. 

8.11.2017

Den válečných veteránů si v Kladně připomenou už v pátek

Kladensko - Den válečných veteránů si připomenou v pátek 10. listopadu v 11 hodin také v největším středočeském městě Kladně pietním aktem. Ten se uskuteční na náměstí Svobody u pomníku padlých za přítomnosti válečných veteránů, politických vězňů a pozůstalých. Na úvod zazní živá prvorepubliková hudba.

8.11.2017

V kladenském Rozdělově pomáhají dětem už čtvrt století

Kladno - Ve Středisku ROSA v Rozdělově se ve středu otevřely dveře široké veřejnosti, aby lidé měli možnost, jakou prací se tamní společenství zabývá.

8.11.2017

Změna vyhlášky dopřeje Kladeňákům klidné spaní

Kladno – Aby se lidé v Kladně mohli v noci pořádně vyspat, schválili v pondělí zastupitelé změnu vyhlášky o dodržování nočního klidu. 

8.11.2017

Být vidět znamená přežít, připomíná při akci policie

Kladensko - Posvítit si na chodce a připomenout jim, že nesmí být za tmy neviditelní, se rozhodli policisté po celém kraji. Mluvčí policie Michaela Richterová připomněla, že právě na viditelnost pěších účastníků silničního provozu se zaměřuje policejní akce trvající až do 19. listopadu.  

8.11.2017

Koupí cukroví mohou lidé přispět na dobrou věc

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Doby, kdy před Vánoci ke každé domácnosti patřilo tradiční pečení desítek různých druhů vánočního cukroví, jsou dávno pryč. Čím dál více lidí momentálně přistupuje na snazší a hlavně časově méně náročnou variantu. Cukroví si jednoduše koupí v obchodě. Pilně nyní ovšem také pečou klienti s postižením v chráněné unhošťské pekárně Slunce i bezděkovském Letohrádku Vendula.  

7.11.2017

Týden vědy a techniky si užijí také Kladeňáci

Kladno - Kladno se již podruhé zapojí do programu celostátního festivalu Týden vědy a techniky. Veřejnosti se již ve čtvrtek u příležitosti tohoto festivalu otevřou laboratoře Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT sídlící na Sítné. V rámci komponovaného večera jsou připraveny i dvě zajímavé přednášky.

7.11.2017

Zájemců o biopopelnice přibývá, pomohou dotace

Kladensko /INFOGRAFIKA/ - Každý obyvatel Kladna vyprodukuje ročně průměrně 450 kilogramů odpadu. Pokud bychom všechen odpad naložili na nákladní vlak, měl by přibližně 1200 vagónů. Jednou z jeho složek je i bioodpad.  

6.11.2017

Voda v Kladně ani třetím rokem nezdraží

Kladno - Cena vodného a stočného pro Kladeňáky a další koncové spotřebitele Středočeských vodáren se nezmění, a to ani třetím rokem v řadě. O tomto kroku informovala kladenská radnice.  

6.11.2017

Nejstarší český hasičský sbor ve Velvarech dostal novou cisternu

Velvary - Velvarští dobrovolní hasiči se dočkali nového vozidla k zásahům. V sobotu ho převzali z rukou starosty města Radima Woláka. Vozem je nová zásahová cisterna Tatra Terrno CAS 20 S2R.

5.11.2017

Jubilejní ročník historické konference přivedl posluchače do gymnázia

Slaný - V sobotu 4. listopadu se v aule Gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném uskutečnil X. historická konference tentokrát s názvem Všude žijí lidé - Slaný a Slánsko ve XX. století. Konference se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a za mediální podpory Kladenského deníku ji organizuje spolek Wotrubia, Gymnázium Václava Beneše Třebízského, Královské město Slaný a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

5.11.2017

Dobeška představila tentokrát bývalé autobusáky

Slaný - Dobří holubi se vracejí, tak by se mohla nazývat výstava, která se v uplynulých dnech uskutečnila ve slánské Galerii Dobeška na náměstí T.G. Masaryka. Je v pořadí již třetí, na velmi zajímavé téma ČSAD Slaný.

4.11.2017

OBRAZEM: Výlov rybníka ve Stradonicích u Zlonic

Stradonice - Desítky lidí dorazily v sobotu na břeh soukromého rybníka ve Stradonicích u Zlonic, aby si zde malí i velcí užili podívanou v podobě dalšího ročníku výlovu místního rybníka. Vodní nádrž vydala i tentokrát metráky kapitálních kousků, na kterých si lidé pochutnají buď záhy a nebo až na štedrovečerním stole.

AKTUALIZOVÁNO
4.11.2017

V Tuřanech na Kladensku měli mimořádné volby, zájem byl nízký

Tuřany - Obec Tuřany patří v regionu k těm, kde se zastupitelé ne a ne dohodnout. Přestože členové zastupitelstva tvrdí, že chtějí pro rozvoj své obce to nejlepší, řada z nich složila mandát a musely být vyhlášeny další mimořádné volby. Od řádných voleb v říjnu roku 2014 se tak stalo už podruhé. Volební účast byla o víkendu v Tuřanech ovšem nejnižší ze všech šesti obcí v republice, kde se volilo opakovaně. Zájem projevilo jen 34,8 procent voličů. Platné hlasy tam odevzdalo 166 voličů. Mandát získalo 7 z 9 kandidátů ze sdružení Za lepší Tuřany a Byseň.

4.11.2017

OBRAZEM: Závody na autodráze lákají malé i velké

Slaný - Ve slánském Ostrově, Dům dětí a mládeže, se v sobotu jelo další kolo závodu autíček na autodráze modelů 1:24 s názvem Slánský pohár. Letos se koná již 13. ročník. Ve Slánském modelářském klubu, který funguje ve městě dlouhé roky, je i několika násobný mistr republiky Daniel Hora.

4.11.2017

Vánoce se blíží, lidé se letos mají na co těšit

Kladensko - Advent začne zanedlouho a tak se postupně začíná proměňovat také naše okolí. V obchodních centrech, ulicích i zahradách se pomalu začíná objevovat vánoční výzdoba. Jak tomu bude ve dvou největších městech Kladenska? Co si radnice pro své obyvatele na dobu adventu připravily a kolik výzdoba bude stát?  

3.11.2017

OBRAZEM: Rekonstrukce Leontýniny chaty je u konce

Kladensko – Drobné natěračské a stavební práce opravy a údržby objektů Lesní správy Lány za asi jeden a půl milionu korun jsou u konce. 

3.11.2017

Martina Bittnerová: Gamblerství je smrtelná nemoc

Velvary - Gamblerství je smrtelná nemoc, píše ve své deváté knize Můj život s gamblerem velvarská spisovatelka Martina Bittnerová, která žije toho času v severních Čechách. Tato výjimečná kniha z Nakladatelství Petra Štengla přináší syrový autobiografický příběh, na jehož začátku stála velká láska a  na konci přišla nečekaná smrt v podobě manželovy sebevraždy.   

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT