VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

15.6.2017

OBRAZEM: Z prvňáků se stali rytíři řádu čtenářského

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Prvňáci z různých škol z Kladenska mají za sebou pasování na čtenáře. Do projektu Městské knihovny Kladno se zapojilo celkem devětadvacet prvních tříd z patnácti základních škol.

15.6.2017

Středisko ROSA slaví: dětem a jejich blízkým pomáhá už čtvrt století

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenské Středisko ROSA, jehož cílem je pomáhat snižovat vlivy, které negativně působí na vývoj dítěte a rodinu, v úterý oslavilo pětadvacet let od svého založení. Zahradní slavnosti se zúčastnilo mnoho lidí včetně dětí, rodičů, zástupců kladenského magistrátu i sponzorů.

15.6.2017

Slaňáci budou soutěžit o vylepšení města, ve hře je venkovní cvičiště i lavičky

Slaný – Slaňáci se letos zapojili po vzoru jiných měst do projektu takzvaného participativního rozpočtu. Jak už dříve Deník informoval, zastupitelé odsouhlasili milion korun na to, aby občané mohli sami rozhodnout, co jim ve městě chybí nebo čím by mohli jednotlivá místa nebo čtvrti vylepšit.

14.6.2017

Kladenští senioři soutěžili v desetiboji

Kladno /FOTOGALERIE/ – Městská policie Kladno pořádala spolu se státní policií, hasiči i Českým červeným křížem Seniorský desetiboj. Soutěže se v V Sítenském údolí zúčastnilo pětadvacet seniorů.

14.6.2017

Malým Přítočnem do půlky září neprojedete

Kladensko – Obyvatelé Malého Přítočna se dočkali oprav silnice. Komunikace je v dezolátním stavu. Vzhledem k tomu, že vesnicí projede denně sedm tisíc aut, včetně náklaďáků, připomíná cesta spíše tankodrom. Opravy začnou ve čtvrtek a potrvají do 17. září. Opravena bude cesta až k nájezdu na dálnici na D6 (na Fialce), včetně úseku železničního přejezdu.

14.6.2017

Dárci krve dnes slaví. Můžete se dárcem stát i vy?

Region - Dnes slavíme Světový den dárců krve. Právě 14. června se narodil objevitel RH faktoru K. Landsteiner. Tento den si lidé připomínají od roku 2005. Lidem není zdraví druhých lhostejné, jak prozrazují počty dobrovolných dárců v jednotlivých regionech, které jsou většinou dlouhodobě stabilní, neklesají, ale ani nestoupají. Nemocnice sice hlásí ročně tisíce odběrů, přesto je krve stále málo.

13.6.2017

OBRAZEM: Kladenská zdrávka oslavila jubileum

Kladno /FOTOGALERIE/ - Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno slavila v úterý jubileum. Oslav sedmdesáti let od založení školy se zúčastnili nejen bývalí i současní studenti i učitelé, ale také hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, zástupci odboru školství nebo Oblastní nemocnice Kladno.

13.6.2017

Neuvěřitelné lidské příběhy: Anna Nešporová přežila hrůzné vyhlazení Lidic

Lidice /FOTOGALERIE/ – Antonín Nešpor je synem lidické ženy Anny Nešporové, rozené Horákové. Ta unikla spárům smrti, přežila koncentrační tábor Ravensbrück, při návratu do Lidic ji ovšem čekal obrovský šok. Tam, kde hledala domov, byla jen holá pláň.

13.6.2017

Kladenské seniory bude vozit speciální taxík

Kladno – Novou možnost přepravy budou mít kladenští senioři, ulice bude totiž zanedlouho křižovat Senior Taxi. Zřízení cenově dostupné dopravy pro seniory a hendikepované obyvatele odsouhlasila nedávno na svém jednání Rada města. Služba bude určena Kladeňákům se sníženou soběstačností.

12.6.2017

Dočká se kladenské gymnázium oprav?

Kladno - Chodit centrem Kladna kolem budovy kladenského gymnázia je v současné době o život. Tak hodnotí nespokojení občané stav fasády historické budovy, kolem které denně projdou desítky lidí včetně dětí a seniorů.

12.6.2017

Koťata karakalů dostala jména po známých tenistkách

Zájezd /FOTOGALERIE/ - Zoopark Zájezd ležící nedaleko Buštěhradu slaví další chovatelský úspěch. Tentokrát se v zooparku podařilo odchovat dvě koťata karakalů, kočkovitých šelem podobných rysům žijících v Africe a Jihovýchodní asii. Kmotry se při sobotním křtu stali Jiří Peters a Ladislav Eberl.

11.6.2017

První ročník Veteran rallye Kladno je minulostí

Kladno /FOTOGALERIE/ - Od pátku do neděle se konal v okolí Kladna první ročník Veteran rallye Kladno. K vidění bylo mnoho krásných historických vozů a také řidičů oděných podle dobové módy. Jízdy se mohly účastnit automobily a motocykly do roku výroby 1986.

11.6.2017

Lidice si připomněly pětasedmdesát let od vyhlazení

Lidice /FOTOGALERIE/ - V Lidicích se v sobotu konala pietní vzpomínka k výročí vyhlazení Lidic nacisty. Veřejnost si tak přesně po pětasedmdesáti letech od této tragédie připomněla hrůzný osud, který středočeskou obec v červnu roku 1942 potkal. 

11.6.2017

Oprava Kina Sokol: nové podlahy i zrcadlový sál

Kladno - Zaniklé Kino Sokol na třídě T.G.M. v Kladně, které kdysi fungovalo také jako premiérový biograf, začalo před časem obnovovat svoje aktivity. Díky nápadům členů ze spolku Kino žije, se podařilo do prostoru vrátit život. Konají se zde různé společenské akce, taneční večery a pravidelně i promítání. Návštěvníci se sem naučili opět chodit zejména na filmové středy. Podle Romana Hájka ze spolku se nabídky kulturního stánku ještě rozšíří.

11.6.2017

Kuřáckých klubů i v Kladně každým dnem přibývá

Kladno - Klub přátel Kladna a dobrého piva v ulici ČSA v Kladně vyzrál na protikuřácký zákon po svém. Majitel společně s hosty, kteří holdují tabáku, založili klub. Jak je patrné na snímku, například Oldřich Roman, je členem klubu dlouhodobě a vlastní i osobní průkaz. Kdo chce navštívit šenk U Kozlíků jednorázově a touží si zakouřit, má také možnost.

10.6.2017

Jaroslava Skleničková: Lágr mě vychoval!

Lidice – Jaroslava Skleničková, rozená Suchánková, z Lidic, je jednou ze dvou posledních žijících lidických žen, které strávily konec války v koncentračním táboře Ravensbrück. O hrůze, jež potkala jejich muže, děti a celou vesnici, se společně se sestrou a maminkou dozvěděly až po návratu do vlasti v roce 1945. Do nových Lidic se vrátila teprve v důchodovém věku.  

10.6.2017

Veronika Kellerová: Pro nás je lidická tragédie součástí života

Lidice - Veronika Kellerová je ve funkci starostky Lidic už sedmým rokem. Před sedmdesátým pátým výročím vyhlazení starých Lidic odpověděla Kladenskému deníku na několik otázek. Také její rodina je silně spjata s takzvanou lidickou tragédií.

10.6.2017

Tragédie: před 75 lety vyhladili Němci Lidice

Kladensko - Před tři čtvrtě stoletím, tedy 10. června 1942, srovnali nacisté se zemí obec Lidice. Z původních zhruba pěti set obyvatel obce zběsilé řádění německých nacistů nepřežilo 340 lidí.

10.6.2017

Tragédii Lidic a Ležáků připomenou mince Romana Shamilyana a Jiřího Hanuše

Lidice, Ležáky - Letošní výročí tragédie Lidic a Ležáků nad rámec každoroční pietní akce připomene počin České mincovny. Ta vydává zlaté a stříbrné pamětní mince se symbolickým vyobrazením lidického příběhu. Podobu mincí svěřili v Jablonci nad Nisou dvěma mladým autorům. Výtvarné návrhy pochází z dílny Romana Shamilyana a Jiřího Hanuše.

9.6.2017

Kladno: opravy ulic zrychlí rámcová smlouva

Kladno - Pomalé. Tak hodnotí opravy kladenských ulic, které jsou mnohde po zimě v dezolátním stavu, někteří obyvatelé. Nelíbí se jim tempo práce. Vedení kladenské radnice ale slibuje změnu, jakmile se podaří vysoutěžit rámcovou smlouvu.

8.6.2017

Via ferrata má sedm cest a dva mosty

Slaný - Slaňáci se pyšní další se nevšední novinkou, kterou v každém městě rozhodně nemají. Jsou jí nově vybudované trasy zajištěné cesty, takzvané via ferraty. Slavnostně byly odhaleny o uplynulém víkendu na Slánské hoře, která je dominantou města.

8.6.2017

Stavba obchvatu může začít už na podzim

Slánsko - Dlouhodobě plánovaný a Slaňáky i lidmi z okolních obcí doslova vymodlený severní obchvat Slaného, na který obyvatelé čekají déle než pětatřicet roků, je zase o něco blíže skutečnosti.

8.6.2017

Biozemědělství se stává hitem, má ale i mnoho odpůrců

Region - Biopotraviny jsou mezi spotřebiteli stále na vzestupu. Stále ovšem tvoří většinu ve společnosti tací, kteří by nic s označením bio nesnědli. Co dříve bývalo na vesnicích zcela normální, to nyní přivádí kdekoho v úžas. Vidět kozí stádo, jak si spokojeně polehává a přežvykuje čerstvou trávu, opravdu není, každodenní podívanou.

7.6.2017

Práci městské policie usnadní nový systém

Kladno - Svět se rok od roku modernizuje, pozadu nezůstává ani kladenská městská policie. Strážníkům nově napomáhá při výkonu služby informační systém, nedivte se proto, když potkáte v ulicích strážníka s tabletem v rukou.

7.6.2017

Zákon vyhnal kuřáky na terasy a zahrádky

Region - Už téměř týden platí takzvaný protikuřácký zákon, který omezuje kouření ve vnitřních prostorách hospod, restaurací, kin a i divadel, ale také na veřejných nástupištích. Řada majitelů restaurací a hospod s venkovním posezením zatím změnu nepociťuje, někteří ale ano.

6.6.2017

Na letišti se provádí údržba hlavní přistávací dráhy, potrvá do pátku

Kladno - Až do pátku pokračuje na pražském Letišti Václava Havla pravidelná údržba hlavní vzletové dráhy před letní sezonou. Letadla budou kvůli tomu muset startovat a přistávat na vedlejší dráze.

6.6.2017

Město investuje miliony do tenisových kurtů

Kladno – Nejpozději v srpnu letošního roku by měla skončit první etapa rekonstrukce tenisových kurtů v areálu SK Kladno. Město za jejich opravu zaplatí necelých 6 milionů korun. Kromě toho se o kurty bude starat po letech město, stejně jako o ostatní sportoviště. Deníku to řekl primátor Kladna Milan Volf.

6.6.2017

Nejčastější přestupky řidičů? Parkování

Region - Špatné parkování, neplacení parkovného, nerespektování dopravního značení, ale také nedodržení maximální povolené rychlosti.To jsou nejčastější dopravní přestupky řidičů, které musí dnes a denně řešit strážníci městské policie.

5.6.2017

Budování podzemních kontejnerů se opozdí

Kladno – Kladno bude zase o něco čistější a hezčí na pohled. Nevábný a páchnoucí komunální odpad bude výhledově před zraky obyvatel skryt pod zemí.Kladenští radní schválili výsledek výběrového řízení na plánované vybudování podzemních kontejnerů na tříděný i komunální odpad.

4.6.2017

Z Čelechovického statku utekli koně

Kladensko - Rušná neděle hasičů na Kladensku pokračovala i odpoledne, Po výjezdu Kladeňáků k vážné nehodě do Dolan, zvedla ze židlí více jak hodinu po poledni hasiče ze Stochova další událost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT