VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

7.3.2018

Kladenská nemocnice se připojuje k Světovému dni ledvin

Kladno - Na čtvrtek 8. března letos připadá nejen Mezinárodní den žen, ale i Světový den ledvin, který je tentokrát zaměřen právě na problematiku onemocnění ledvin u žen. Akce se ale nevyhýbá ani mužům. Jejím cílem je zvýšit informovanost veřejnosti a zdravotníků o ledvinových onemocněních, možnostech jejich včasného záchytu, prevenci a léčbě.

7.3.2018

Kdo pokládá na Kladensku nebezpečné nástrahy, řeší kriminalisté

Kladensko /INFOGRAFIKA/ - Množící se otravy psů na Kladensku přivedly chovatele i starostu obce Družec až na kriminálku. Vzhledem k tomu, že zvířata jsou velmi vážně ohrožena na životě podivnými nástrahami, které nacházejí pejskaři volně pohozené v prostoru za vesnicemi u Kladna, není možné situaci podcenit. Kriminalisté proto intenzivně pátrají po neznámém pachateli, který nebezpečné nástrahy klade v okolí obce Družce, Braškova a Valdeku Člověku, který má tuto ohavnost na svědomí, hrozí až dva roky odnětí svobody, v případě úmrtí zvířete až pět let za mřížemi.

7.3.2018

Kladno opraví desítky kilometrů vozovek, Zahradní ulice k nim nepatří

Kladno - Město Kladno připravilo pro letošní rok k realizaci desítky zásadních i drobnějších projektů rekonstrukcí a oprav komunikací. Do oprav, nových silnic a chodníků investuje více než 233 milionů korun. Z toho 120 milionů je určeno na chodníky a parkoviště. Dalších 30 milionů je připraveno na obnovu a rozšíření veřejného osvětlení a osvícení přechodů.

6.3.2018

V Kladně se konalo mezinárodní technické sympozium

Kladno – Více než stovka domácích i zahraničních profesionálů z oboru bezpečnosti práce se na přelomu února a března sešla v Kladně.

6.3.2018

Unhoštští mají od pondělí cestu do Prahy zase o něco snazší

Unhošť - Jednání o posílení spojení autobusového spojení mezi Unhoští a Prahou přineslo ovoce. Místní dojíždějící se tak zase o něco lépe dostanou do hlavního města. Město Unhošť ve spolupráci s organizacemi Regionální organizátor Pražské integrované dopravy ROPID a Integrovaná doprava Středočeského kraje IDSK totiž připravilo od pondělí 5. března posílení autobusové linky č. 319 v trase Unhošť, nám. – Pavlov, Žel. zast. – Praha, Letiště.

6.3.2018

KRÁTCE: Návštěvy v kladenské a slánské nemocnici byly opět povoleny

Kladno, Slaný – Přesně měsíc nemohli pacienty Oblastní nemocnice Kladno navštěvovat jejich blízcí. Od 5. února byl totiž vydán zákaz návštěv kvůli celkovému nárůstu respiračních a chřipkových onemocnění. Zákaz už ovšem neplatí, virová i chřipková onemocnění už tolik neřádí, a tak byly návštěvy opět povoleny. Ze stejného důvodu byly zakázány návštěvy také ve slánské nemocnici, avšak ta zákaz na doporučení Krajské hygienické stanice zrušila už v pátek.

6.3.2018

OBRAZEM: Pozdeňské šibřinky roztančily sál sokolovny už podevadesáté

Pozdeň - Pozdeňské šibřinky v tamní sokolovně se konaly letos podevadesáté. A opět byly perfektní, jelikož na nich nechyběl ani nestor veškerého kulturního dění Jaroslav Ulrich. O jehož celoživotní práci pro kulturu v obci dokonce vyjde v dohledné době i kniha. Sál sokolovny se tak i letos hemžil různobarevnými maskami a převleky a legraci, hudbu a tanec nebyla nouze.

5.3.2018

Slaný se chce zbavit ubytovny Mexiko, její obyvatelé mají strach

Slaný – Nad městskou ubytovnou Mexiko v Ouvalově ulici ve Slaném, která je roky domovem pro osoby sociálně slabé, se stahují mračna.

5.3.2018

Policisté zkontrolovali na dvě desítky autobusů i náklaďáků

Kladensko – Kladenští policisté se zapojili do celorepublikového opatření na kontrolní činnost v dopravě. V rámci minulého týdne od 1. do 2. března probíhala celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL, při které policisté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a především se při této dopravní akci zaměřili na kontroly nákladní a autobusové dopravy.

5.3.2018

Na slánském zimáku vznikal další díl Zázraků přírody

Slaný /FOTOGALERIE/ - Na slánském zimním stadionu a přilehlé tělocvičně se o víkendu točil další díl oblíbeného pořadu České televize Zázraky přírody. Hlavním tématem je genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využívat jejích úžasných vynálezů.

3.3.2018

OBRAZEM: Den s T.G. Masarykem v Lánech přilákal stovky návštěvníků

Lány - Stovky lidí v sobotu v lánském Muzeu T. G. Masaryka opět vzpomínaly na prvního československého prezidenta a vznik první republiky, která byla založena právě před 100 lety. T.G. Masaryk se narodil v den svých jmenin 7. března 1850 a zemřel 14. září 1937 v Lánech. 

3.3.2018

Kladno letos pošle do škol a školek celkem 133 milionů korun

Kladno – Kladenští zastupitelé v únoru schválili městský rozpočet pro letošní rok 2018. Suma, se kterou bude v tomto roce kladenská radnice hospodařit, se šplhala až ke dvěma miliardám, nakonec se číslo zastavilo na 1 959 milionech. Z nich je vyčleněno také celkem 133 milionů korun, které poputují do základních i mateřských škol.

2.3.2018

Silnice od Kladna bude uzavřená do dubna

Kladensko – Silnice třetí třídy bude v úseku od Dolu Libušín ve směru do Kladna-Rozdělova až ke křižovatce U Ručiček od pondělí kompletně uzavřena.

2.3.2018

Záchranáři učili Kladeňáky, jak se chovat u dopravní nehody

Kladno /FOTOGALERIE/ - Co dělat v prvních okamžicích po dopravní nehodě, to je tématem nových kurzů, které Středočeští záchranáři připravili v rámci vzdělávacího projektu „Učte se od profesionálů“. První zájemci se mohli už 28. února v kladenské posluchárně ČVUT dozvědět o úkonech, které je potřeba udělat do příjezdu profesionálů. Právě tyto okamžiky jsou totiž z hlediska záchrany lidského života klíčové.

2.3.2018

Vlaky RegioShark by mohly jezdit na trase z Kladna do Prahy

Kladensko – Železniční tratí mezi Prahou a Kladnem, která dále navazuje například na železnici do Lužné u Rakovníka či Kralup nad Vltavou, by již za několik let mohli proplouvat žraloci. Nedávno se totiž uskutečnily zkušební jízdy vlakové jednotky číslo 844, známé jako RegioShark, částečně nízkopodlažní jednotky, která díky svému dynamickému vzhledu skutečně připomíná obávaného mořského predátora.

1.3.2018

Mrazy vrcholí, v dalších dnech už ale poleví

Kladensko – Letošní mrazy patrně dosáhly svého vrcholu a některé lokality dokonce hlásí údaje, které nejsou až tak běžné. V Lánech ukázal teploměr v noci ze středy na čtvrtek minus 15,7 stupně Celsia. Podle informací Českého hydrometorologického ústavu tam padl rekord z roku 1986.

1.3.2018

Slaný pramen se dočká obnovy patrně ještě letos

Slaný – Slaný pramen, k němuž se váže prastará legenda a dal městu Slaný jméno, je žhavým tématem poslední let. 

1.3.2018

Cyklus zajímavých přednášek Regio Slanensis bude v aule gymnázia

Slaný - V letošním roce se uskuteční od 6. do 16. března v aule Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném VI. ročník přednáškového cyklu Regio Slanensis. Přednášky začínají vždy od 9,45 hodin. 

1.3.2018

Bezdomovcům v Kladně pomáhá projekt Teplá židle. Ti o ni ovšem nestojí

Kladno - Mrazivé počasí si letos dalo na čas. Ovšem když už dorazilo, tak stojí pořádně za to. Zatímco někteří si dny, ve kterých se pocitová teplota leckdy šplhá až ke hranici minus dvaceti stupňů, plně užívají a rádi si vyrazí například zabruslit, lidem bez domova už tak veselo není.

28.2.2018

Zora Dvořáková se stala se Dámou české kultury

Kladno, Praha - Dokladem toho, že Vítězný únor 1948, který si v těchto dnech připomínáme, nepřinesl před sedmdesáti lety lidem v Československu jen znárodnění soukromých majetků a socialismus v ideální podobě se všemi jeho výdobytky, je zbrusu nová kniha Kladenské spisovatelky a historičky Zory Dvořákové (1934).

28.2.2018

Jelen z Kvildy zamíří do lánské obory až shodí parohy

Lány – Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se stal v posledních dnech nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však najde domov v Lánech. Svou zásluhu na tom měli i lidé, kteří se proti tomuto verdiktu bouřili a dokonce i sepisovali petice, aby zvíře, které ztratilo plachost natolik, že se nechávalo od lidí hladit, zůstalo naživu.

27.2.2018

Rybník ve Velké Dobré bude hotový do jara

Velká Dobrá - Návesní rybník ve Velké Dobré, který se naposledy proslavil tím, že do něj předloni v září nedobrovolně zaparkoval řidič svého stříbrného lexuse, který však od nehody velmi rychle utekl, získává po letech novou podobu. Vzhledem k tomu, že vodní nádrž byla naposledy čištěna podle pamětníků v šedesátých letech minulého a postupně zarůstal i rákosím, připravilo vedení obce plán na jeho revitalizaci a vyčištění.

26.2.2018

Snoubenci si řekli své ANO ve studovně vědecké knihovny

Kladno - Velká studovna Středočeské vědecké knihovny v Kladně se o víkendu proměnila ve svatební síň. Svoji lásku zde souhlasným ANO zpečetili snoubenci Miroslava Sudová a Libor Melen. Nevěsta je povoláním knihovnice a před časem zde byla na praxi.

26.2.2018

Počet kladenských dětí na startu se šplhá k tisícovce

Kladensko - Kladenské děti mají již asi pět let možnost zapojit se do celorepublikového projektu všeobecné sportovní přípravy, který nese název Děti na startu. Ten za léta svého fungování získal velkou oblibu mezi dětmi i jejich rodiči, dočkal se navíc i podpory města, Středočeského kraje i ministerstva školství. Obliba projektu stoupla tak, že v letošním školním roce se na Kladensku cvičí už ve třinácti střediscích, přičemž se do něj zapojilo osm set padesát dětí.

26.2.2018

OBRAZEM: Setkání plochodrážních legend a ocenění juniorských závodníků

Slaný - Plochá dráha ve Slaném žije 68 let. V sokolovně ve Slaném-Kvíčku se v sobotu uskutečnilo setkání slavných plochodrážních legend a současných šampionů plochodrážního sportu. Nejúspěšnější junioři převzali ocenění. Mezi váženými hosty nechyběl ani starosta Slaného Martin Hrabánek, který všechny srdečně přivítal a poděkoval za jejich záslužnou práci.

26.2.2018

Novelu protikuřáckého zákona by lidé vítali

Kladensko - Takzvaný protikuřácký zákon by se mohl co nejdříve změnit. Zasluhuje se o to poslanec Marek Benda (ODS), který předložil jeho novelu. Podle ní by například zákon nově povoloval v restauracích, na sportovištích i kulturních zařízeních zřízení kuřárny.

25.2.2018

V havarijním stavu jsou na Kladensku tři mosty

Kladensko – Neutěšený stav mostů je patrný také na Kladensku. Kvůli množícím se případům havárií mostů v celé republice jsou v pohotovosti silničáři a mostaři i v našem regionu. Nenechávají proto nic náhodě a věnují mostům a lávkám pozornost. Jak potvrdila mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová, v oblasti Kladno (zasahuje i na území některých sousedních okresů) má Středočeský kraj ve svém vlastnictví celkem 547 mostních objektů, přičemž jejich stav je různý. Ve hodnocené škále od jedné do sedmi si stojí velmi dobře 57 mostů, ve velmi špatném stavu je 44 z nich, v nejhorším, tedy havarijním stavu, jsou tři.

23.2.2018

Mrazy udeřily. Někteří lidé byli v pátek bez vody

Kladno – Kladno – Nejen běžné havárie na vodovodním řadu, ale také mrazivé počasí, jsou častou příčinou poruch a praskání potrubí či vodoměrů. Vzhledem k tomu, že bylo dlouhou dobu relativně teplo, ačkoli je únor, jsou vodohospodáři nyní v plné pohotovosti. Očekávají totiž v důsledku mrazu zvýšený počet havárií. Jednu museli řešit například včera v kladenském Rozdělově.

23.2.2018

Jelen, který na Šumavě zranil turistu, najde domov v lánské oboře

Lány – Jelen Standa, který na začátku února v Návštěvnickém centru Šumavy na Kvildě zranil jednoho z návštěvníků, se stal v posledních dnech nejspíš nejznámějším jelenem v Čechách. Původně měl být kvůli svému útoku na muže zastřelen, nakonec však najde domov v Lánech. Zásluhu na tom měli i obyčejní lidé, kteří se proti tomuto verdiktu velmi bouřili a dokonce i sepisovali petice, aby zvíře, které ztratilo plachost natolik, že se nechávalo od lidí hladit, zůstalo naživu.

23.2.2018

Pošta v Kamenných Žehrovicích se v březnu změní v partnerskou

Kladensko - Přechod klasické pobočky České pošty do rukou obce nebo soukromníka. To je směr, kterým se pošta v případě vesnických poboček uchyluje. Na Kladensku aktuálně existuje šest takových pošt, které provozuje třetí osoba.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT