VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

9.10.2017

V Kladně se koná mezinárodní konference, přijede i ministr zdravotnictví

Kladno - Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kladno hostí od pondělí 9. října třídenní Mezinárodní odbornou konferenci ředitelů zdravotnických škol.

AKTUALIZOVÁNO
9.10.2017

Ve Slaném si dali dostaveníčko hosté z partnerských měst

Slaný /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ve Slaném se o víkendu uskutečnilo setkání partnerských a spřátelených měst. Pro hosty byl připravený bohatý program, který vyvrcholil sobotním partnerským večerem v Městském centru Grand.

9.10.2017

Na úřadech mají trvalé bydliště tisíce lidí

Kladensko - Mít trvalé bydliště na radnici nebo obecním úřadu? Ačkoli se to někomu zprvu zdá jako holý nesmysl, mnoho lidí to tak skutečně má. A jejich počet není zrovna malý, i když už nestoupá takovou měrou, jako tomu bylo ještě před několika lety.  

8.10.2017

OBRAZEM: Veřejnost se pro letošní rok rozloučila s parními lokomotivami

Rakovnicko, Kladensko - Letošní rozloučení s parními vlaky si o víkendu užili lidé na trase z Prahy do Lužné u Rakovníka. Konal se totiž takzvaný Poslední parní víkend. Vlak, jehož zastávkami jsou také Praha-Zličín, Hostivice, Kladno a Stochov, vyjížděl ráno z pražského hlavního nádraží, před šestnáctou hodinou se pak vracel zpět do Prahy. V sobotu i v neděli se lidé na této trase mohli projet ve vagónech tažených lokomotivou zvanou Papoušek. V rámci akce bylo otevřeno nejen železniční muzeum v Lužné, přístupný byl také prezidentský salonek T. G. Masaryka na stochovském nádraží. Veřejnost měla také možnost svézt se parními vlaky i po takzvané Kolešovce.

8.10.2017

OBRAZEM: Skvělou podívanou v podobě Military dne si užili v Brandýsku

Brandýsek - Brandýsek ožil v sobotu v pořadí již šestým Military dnem. Bohatý program v areálu bývalých vodáren návštěvníkům nabídl například ukázku bojového umění v podání Karate-Dojo-Budokai, práci místních dobrovolných hasičů, ukázku zásahu profesionálů z vinařické věznice či psovody z Letiště Václava Havla Praha. Akce se zúčastnil také airsoft team Honey Badger Operators nebo postoloprtští modeláři. K vidění byla prvorepubliková módní přehlídka Athelier Cakee, k tanci i poslechu zahrála zúčastněným kapela Bluegrass band Fechtýři. Po celé odpoledne měla veřejnost možnost si prohlédnout také výstavu vojenské i civilní historické techniky.

8.10.2017

OBRAZEM: Vědci se v pátek v noci sešli také ve Slaném

Slaný - K letošní Noci vědců se připojilo tradičně také slánské Gymnázium Václava Beneše Třebízského se svým týmem Laborky.cz. Školu tentokrát navštívil, kromě spřátelené školy z Bruntálu, jeden z předních českých popularizátorů vědy a odborník na vesmír Jiří Grygar. Zúčastnění se mohli projít stezkou mladého vědce, dozvěděli se také mnohé o živé i neživé přírodě a zažili různé zajímavé pokusy na vlastní oči. Nechyběla ani továrna Laborek.cz, stejně jako motýlárium, včely a brouci. Příchozí se také mohli podívat na svět hledáčkem fotoaparátu a zažít noční led light show.

7.10.2017

Do Běhu naděje se zapojila také slánská základka

Slaný /FOTOGALERIE/ - Mezi jednapadesát míst v naší republice, která pořádají nesoutěžní Běh naděje, patří i 2. Základní škola Komenského náměstí ve Slaném. Již jedenáctou sezonu se místní lesopark Háje proměnil na běžeckou trasu pro malé i větší běžce, kteří zdolávali během či rychlou chůzí dvoukilometrovou trasu. Start a cíl byl umístěn v dobře udržovaném areálu městského letního kina. 

7.10.2017

Problémy kladenské Poldi stát nevyřeší

Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Deset lídrů středočeských volebních kandidátek se tento týden setkalo s obyvateli regionu. Po silnicích cestovali Deník-busem s týmem redaktorů. Cestou odpovídali na různé dotazy krajského šéfredaktora a moderátora projektu, Jiřího Macka. Jednu ze zastávek udělal autobus v Kladně před vrátnicí, kdysi slavné, hutě Poldi.

7.10.2017

Lidé si mohli v Kladně prohlédnout práci různých technických středních škol

Kladno /FOTOGALERIE/ - Okresní hospodářská komora Kladno pořádala v pátek a v sobotu v prostorách Střední školy Designu a Řemesel U Hvězdy akci, při které bylo prezentováno technické vzdělání kladenského regionu. Akce byla určena pro žáky končící základní školu a jejich rodiče. Návštěvníci získali informace o studijních oborech včetně praktických ukázek výuky různých středních odborných škol, o pracovním uplatnění od zástupců prezentujících firem i Úřadu práce. Děti i dospělí si mohli také zasoutěžit o ceny v různých soutěžích ve zručnosti.

7.10.2017

OBRAZEM: Po stopách dřevěných zvoniček se vydali už podeváté

Slaný - Klub českých turistů Slaný uspořádal v sobotu 7. října už 9. ročník oblíbeného pochodu Po stopách dřevěných zvoniček. Na start v Galerii Dobeška (v přízemí staré slánské radnice) na náměstí ve Slaném dorazilo 33 účastníků. Přestože bylo počasí už pravé říjnové, kolem poledne vykouklo sluníčko a posvítilo turistům na cestu. Ti si vybrali buď pěší nebo cyklo variantu v různých délkách. Pěší trasy byly od 10, 17, 25 a 32 km a cyklotrasy v délkách 20 a 40 km.

6.10.2017

Na Kladensku trhal vítr elektrické dráty. Strom spadl i na koleje

Kladensko - Silný čtvrteční vichr zaměstnal také hasiče na Kladensku a Slánsku. Profesionální hasiči z Kladna zasahovali nejprve v Kačici. Utržený drát elektrického vedení spadl mezi ostatní a zapříčinil jejich jiskření. Problém se podařilo neprodleně odstranit.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2017

Revizi komínů by lidé neměli podceňovat

Kladensko /ROZHOVOR/ – Nejen obavy o dostatečné zásobení se palivy dělají vrásky na čele mnoha lidem na začátku letošní topné sezony. Vlastníky nemovitostí trápí před zimou, která má být podle meteorologů nejmrazivější za poslední roky, také povinná údržba komínů a kotlů.

5.10.2017

Podzimní moto-burza se koná v sobotu na letišti ve Velké Dobré

Velká Dobrá - Tradiční vyhlášená kladenská burza historických vozidel se koná v sobotu 7. října od 6 do 12 hodin na letišti ve Velké Dobré. Možné je přijíždět již od pátku odpoledne, přespat v autě, přívěsu nebo ve stanu.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

V Kladně vznikl největší 3D model stavebnice

Kladno - Kladeňáci si připisují další světové prvenství. Zaměstnanci zdejší továrny vytvořili z kostiček Lega největší 3D model stavebnice na světě, který je od minulého týdne k vidění v Lego House v dánském Billundu. V den otevření ho přišla obdivovat i dánská královská rodina.

4.10.2017

Ocenění patří knihovnicím, které si rozumějí s knížkami i s lidmi

Kladno – Ocenění Středočeský Kramerius pro letošní rok získaly Věra Písecká z Místní knihovny Brodce nad Jizerou, Zuzana Belanská z Místní lidové knihovny v Jincích, Jana Lemberková z Místní knihovny ve Světicích, Jaroslava Burgrová z Veřejné knihovny a kulturního centra v Jenči a Libuše Břeňová z Obecní knihovny Kostomlaty nad Labem.

4.10.2017

Jágr poprvé okusí Kanadu. Těžko mi někdo nabídne víc v mém věku, řekl k platu

Čekání se vyplatilo, hokejová legenda za oceánem nekončí. Jaromír Jágr balí kufry směr Calgary, kde nastartuje svou 24. sezonu v NHL. Ani po tolika letech nechybí jedno „poprvé“, číslo 68 bude mít totiž premiérově vyšité na dresu kanadského klubu.

4.10.2017

Zda zabezpečit sítenský most, nevědí ani na radnici

Kladno – Most nad Sítenským údolím je častým cílem sebevrahů. Problém, se kterým si neví rady ani radnice. Část veřejnosti volá po zabezpečení mostu, druzí tvrdí, že člověk, který chce skoncovat se životem, si příležitost najde jinde. Každý zachráněný lidský život má smysl. Jak to vyřešit v praxi, není jednoznačné.

3.10.2017

Policisté kontrolovali motorkáře a rozdávali jim reflexní šle

Smečno, Stochov - Kladenští dopravní policisté se v dopravně bezpečnostní akci zaměřili na motocyklisty. „Hlavním cílem tohoto dopravně preventivního opatření bylo ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích a zintenzivnění činnosti Policie České republiky na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu zaměřeného na viditelnost motocyklistů,“ informovala kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

3.10.2017

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáčci z 3. ZŠ Slaný

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 4. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 3. ZŠ Slaný. 

3.10.2017

Pocitová mapa pomůže změnit sídliště

Kladno – Takzvaná pocitová mapa by spolu se soutěží Zlepšeme sídliště pod věžáky měla pomoci ke zkrášlení rozdělovského sídliště v Kladně. Spolek Halda tak se svým projektem Kladno 4 better living, jehož jsou uvedené aktivity součástí, nezahálí. Momentálně je na pořadu dne vyhodnocení získaných dat.

2.10.2017

FOTO: Při memoriálu se nad městem vznášela letadla

Slaný - Poslední zářijovou sobotu se za krásného počasí na slánském letišti místního Aeroklubu pořádala letecko-modelářská soutěž. Létal se druhý ročník slánského Memoriálu ing. Jana Krajce v modelech poháněných gumovým svazkem v kategorii F1G (úspěšný československý modelář). Současně se létal i 2. ročník Poháru 85. Modelářského klubu Slaný p. s., v kategorii volně létajících větroňů A3. Soutěží se zúčastnilo na dvacet soutěžících z Kladna, Slaného, Kamenných Žehrovic, Terezína, Kopidlna, Prahy a nejvzdálenější účastník byl z Holešova na Moravě. 

2.10.2017

Popovídat s hejtmankou si lze přijít do knihovny

Kladno – Nejen na lidi z Kladna a Kladenska, ale na všechny Středočechy, kteří by se chtěli svěřit s tím, co je pálí, zajímá (či třeba i těší), bude ve středu čekat v Kladně hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). V rámci úředních dnů v regionech ji 4. října mezi 10. a 16. hodinou lze navštívit ve Středočeské vědecké knihovně sídlící v ulici Generála Klapálka.

2.10.2017

Kladno vytvoří nový protipovodňový plán

Kladno – Kladno vytvoří nový protipovodňový plán, který bude společný jak pro největší středočeské město, tak pro sousední Stehelčeves a nedaleký Stochov. Obě zmíněné obce se budou na jeho tvorbě podílet. Kladno jim pomůže zejména se složitou administrativou. Povodňový plán bude stát zhruba tři miliony korun a vytvořený by měl být do roka. Systém bude dozorovat stoupající hladiny potoků ve městě a okolí. Velkou část nákladů uhradí dotace ministerstva životního prostředí.

1.10.2017

OBRAZEM: Květy a barvy podzimu

Kladensko - Fotografka Jana Jirásková z Tuchlovic vyšla tradičně do přírody, aby pro čtenáře Kladenského deníku zachytila její krásy. Že se jí to opět podařilo, můžete sami posoudit v přiložené fotogalerii. Nádherné barvy, příjemné slunko, ranní mlhy i rychlý nástup večerního chladu, to vše patří k podzimu.

1.10.2017

OBRAZEM: Výstava drobného zvířectva ve Velvarech

Velvary - Český svaz chovatelů, Základní organizace Velvary, pořádal o víkendu Okresní soutěžní výstavu králíků, holubů a drůbeže.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2017

OBRAZEM: Druhý týden prací na kruháku v Kladně Na Cikánce

Kladno - Kruhový objezd v Kladně-Švermově Na Cikánce bude hotový ještě letos do Vánoc. Kvůli tomu čeká řidiče řada dopravních omezení v místě. Snímky jsou z druhého týdne prací, v pátek 29. září. Investorem je Středočeský kraj. Budování kruhové křižovatky přijde na 13 milionů korun.

30.9.2017

Vodárny koupily podíl v akciové společnosti, vodu nezdraží

Kladno - Společnost Vodárny Kladno - Mělník (VKM) odkupuje od společnosti Veolia třetinový podíl ve společnosti Středočeské vodárny (SVAS). Cena, která vychází ze znaleckých posudků za 34 procentní podíl společnosti, činí méně než 200 milionů korun. Záměr nabytí akcií musí ještě potvrdit valné hromady obou společností. Kladenský deník o tom informovala mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

29.9.2017

Ředitel slánské nemocnice končí, špitál nikoli

Slaný - Ředitel Nemocnice Slaný Jiří Šimák rezignoval na svoji funkci. Přestože byl ve vedení špitálu dvě desetiletí a jedním ze dvou nejdéle sloužících ředitelů nemocnic v České republice, z této manažerské funkce na vlastní žádost odchází. Jak řekl už na zasedání zastupitelstva, nemocnici bude i dále nápomocen jako lékař na chirurgickém oddělení.

28.9.2017

Cyklostezka propojí Kladensko s Rakovnickem

Kladensko, Rakovnicko - Budování cyklostezky propojující Nové Strašecí na Rakovnicku se Stochovem na Kladensku je v plném proudu. Jak potvrdil novostrašecký starosta Karel Filip (ČSSD), trasu pro cyklisty chtěli původně budovat se Stochovskými společně, ale nakonec se rozhodli jít vlastní cestou.

28.9.2017

Kladenští strážníci se vydávají zdolávat nástrahy závodů Spartan Race

Kladno - Kladenští strážníci se zúčastnili hned několika závodů Spartan Race. „První ze závodů, kterých se strážníci zúčastnili, se uskutečnil v dubnu v Koutech nad Desnou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení