VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

29.9.2017

Ředitel slánské nemocnice končí, špitál nikoli

Slaný - Ředitel Nemocnice Slaný Jiří Šimák rezignoval na svoji funkci. Přestože byl ve vedení špitálu dvě desetiletí a jedním ze dvou nejdéle sloužících ředitelů nemocnic v České republice, z této manažerské funkce na vlastní žádost odchází. Jak řekl už na zasedání zastupitelstva, nemocnici bude i dále nápomocen jako lékař na chirurgickém oddělení.

28.9.2017

Cyklostezka propojí Kladensko s Rakovnickem

Kladensko, Rakovnicko - Budování cyklostezky propojující Nové Strašecí na Rakovnicku se Stochovem na Kladensku je v plném proudu. Jak potvrdil novostrašecký starosta Karel Filip (ČSSD), trasu pro cyklisty chtěli původně budovat se Stochovskými společně, ale nakonec se rozhodli jít vlastní cestou.

28.9.2017

Kladenští strážníci se vydávají zdolávat nástrahy závodů Spartan Race

Kladno - Kladenští strážníci se zúčastnili hned několika závodů Spartan Race. „První ze závodů, kterých se strážníci zúčastnili, se uskutečnil v dubnu v Koutech nad Desnou. 

27.9.2017

Sletová štafeta všesokolského sletu proběhla našim územím

Kladensko - V nedělním odpoledni jsme zažili krásný příklad sokolské vzájemnosti. Jako za starých časů letělo od jednoty k jednotě, od župy k župě poselství o tom, že zas bude slet. Nesli ho běžci, cyklisté a motorizované podpůrné týmy. 

27.9.2017

Za uctěním svatého Václava se lze vydat vlakem

Zákolany /FOTOGALERIE/ – Dopravu na historické slavnosti na Budči u Zákolan usnadní během čtvrtečního svátku svatého Václava mimořádně posílený výletní vlak Cyklohráček.

AKTUALIZOVÁNO
27.9.2017

Lidi z Kladna do Prahy vozí muzejní exponát

Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Na trase mezi Kladnem a Prahou vozí lidi i dopravní veteráni. Neutěšený stav počtu řidičů autobusových linek v rámci integrace dopravy mezi Kladnem a Prahou dospěl tak daleko, že na trasu byl vypraven autobus, který je řazen mezi historická vozidla.  

26.9.2017

Kladenská univerzita třetího věku zahájila letošní školní rok

Kladno – Slavnostní chvíli zahájení školního roku si v pondělí užili studenti a studentky Kladenské univerzity třetího věku organizované Střediskem komplexní sociální péče známým jako Fontána. Každý z posluchačů obdržel krásnou květinu a svůj vlastní studijní průkaz.

26.9.2017

Televize ukradené z kamionu vyčmuchal policejní pes ve křoví

Kladno – Najít odcizené zboží se v noci na úterý podařilo díky služebnímu psu Morganovi poté, co čtvrt hodiny před čtvrtou ranní byli policisté přivoláni na odstavnou plochu u Rudné nedaleko Prahy. Kdosi se tam vloupal do odstaveného návěsu kamionu a ukradl LED televizory. Desítky televizorů.

26.9.2017

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáčci ze 7. ZŠ Kladno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze 7. ZŠ Kladno. 

26.9.2017

Sdílená kola v Kladně nejspíš zůstanou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Systém sdílených kol, za jehož tříměsíční zkušební provoz kladenská radnice utratila šest set tisíc korun, v Kladně funguje už od srpna. Nutno podotknout, že za tu dobu si Kladeňáci tuto alternativní možnost přepravy oblíbili. Růžová kola jsou hodně využívaná, při procházce městem téměř jistě alespoň jeden kousek potkáte, ať už v jednom z repointů nebo například zamknutý k zábradlí či pouliční lampě.  

25.9.2017

Janu Malypetrovi odhalili desku, zemřel před sedmdesáti lety

Lisovice - V Lisovicích u Zlonic byla o víkendu za účasti řady osobností odhalena pamětní deska jednomu z nejvýznamnějších prvorepublikových československých politiků Janu Malypetrovi, od jehož úmrtí uplyne v pátek 70 let (27. září 1947). Rodák z nedalekých Klobuk se ze starosty své rodné obce vypracoval až na předsedu někdejší československé vlády.

25.9.2017

OBRAZEM: Na náměstí ošetřovali zraněné

Slaný - Mezi akce s velkou společenskou společenskou důležitostí, která se uskutečnila v těchto dnech ve Slaném, bezesporu patří setkání u příležitosti Světového dne první pomoci. Místní organizace Českého červeného kříže (ČČK) proto už řadu let vždy v září pořádá pro veřejnost a hlavně pro žáky škol a školek Slánska na náměstí T. G. Masaryka ukázkový den první pomoci. 

25.9.2017

Vzpomínka Oty Černého na herce Jana Třísku

Vzpomínka na Fausta. Díky za ni, Jane Třísko…

25.9.2017

Kladno přejmenuje ulice se zdvojenými názvy

Kladno - Pošťáci, hasiči i záchranáři v Kladně si oddechnou. Pátrání po adresátovi už nebude detektivkou. Kladenští zastupitelé rozhodli o novém přejmenování dalších čtyř ulic se zdvojenými názvy.  

25.9.2017

FOTO: Nad letištěm kroužily dvouplošníky

Slaný – Přes 700 diváků sledovalo nedělní exhibici veteránů na letišti ve Slaném. Ještě ráno se sice kvůli počasí zdálo, že k obloze žádné letadlo nevzlétne, nakonec si však milovníci historických letadel přišli na své.

23.9.2017

OBRAZEM: Kladeňáci se setkali s generálem tajné služby

Kladno - Do posledního místa zaplnili návštěvníci přednáškovou místnost Městské knihovny v Kladně na Sítné. Mezi Kladeňáky totiž zavítala velmi zajímavá osobnost. Lidé měli možnost se v knihovně setkat s brigádním generálem Andorem Šandorem, který roky působil v tajných službách. 

23.9.2017

O taneční pro mládež i dospělé je stále zájem

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Září není pouze měsícem, kdy se po dlouhé dvouměsíční pauze opět zaplňují školy. Plno bývá také na parketech kulturních domů. Důvodem je zahájení tanečních kurzů. Pro řadu středoškoláků jsou takzvané taneční dalším důležitým krokem v životě.  

22.9.2017

OBRAZEM: Ulicí Dr. Foustky řidiči od úterý projedou

Kladno - V ulici Dr. Foustky v Kladně dělníci pokládají nový asfaltový koberec. Podle mluvčí kladenského magistrátu, Lenky Růžkové, na něj v pondělí 25. září zhotovitelská firma vyznačí vodorovné dopravní značení a od úterý 26. září bude silnice sloužit opět řidičům.

22.9.2017

Lidická sbírka získala obraz Stana Younga

Lidice - Jedinečné dílo v podobě obrazu s výjevem Lidic od britského malíře Stana Younga se po více než šedesáti letech dostalo do Čech. Díky spolupráci Ministerstva zahraničních věcí ČR byla velkoformátová olejomalba s výjevem nacisty vypálené obce předána dosavadními majiteli do Lidické sbírky.

22.9.2017

Žena dovážela z Polska léky na výrobu pervitinu

Kladno – Policistům se ve Vodárenské ulici v Kladně podařilo při vystupování z autobusu zadržet šestačtyřicetiletou ženu z Kladna, která nelegálně dovážela z Polska léky s obsahem pseudoefedrinu používajícího se na výrobu pervitinu.

22.9.2017

Osud Poldi je nejistý a lidé jsou bez peněz

Kladno - Vedení kladenské Poldovky je v úzkých. Nerozjela se kovárna ani další provozy. Pár účetních vykonává svoji práci v kancelářích, elektřina zatím funguje, ale v provozech je pusto, prázdno a působí zde pouze ostraha.  

21.9.2017

OBRAZEM: Druhý Barevný den se konal v Zákolanech

Zákolany - Druhé pokračování dvouletého cyklu Barevný den se konalo v Piance Zákolany.

20.9.2017

OBRAZEM: V Lisovicích odhalí pamětní desku Jana Malypetra

Lisovice - V sobotu 23. září se uskuteční slavnostní odhalení pamětní desky Jana Malypetra, jednoho z nejvýznačnějších československých politiků, od jehož úmrtí uplyne právě 70 let. Deska bude umístěna na hlavní budově statku, ve kterém oslavil svatbu a později i strávil poslední část svého života. Ten se nachází ve Zlonicích u Slaného, konkrétně v přidružené obci Lisovice.

20.9.2017

Rabasovou ulicí v Kladně už se dá zčásti projet

Kladno - Horní polovina Rabasovy ulice už opravena a průjezdná přes parkoviště nad Trilobitem.

20.9.2017

Zubařů je pořád málo. A prý bude ještě hůř

Kladensko - Stejně jako jinde v republice, také na Kladensku a Slánsku je velmi obtížné sehnat zubaře. Většina z nich v současné době nové pacienty nepřijímá.  

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2017

Zchátralý zámek v Buštěhradu vrací kraj městu

Střední Čechy – Aktuální mohou zůstat plány radnice v Buštěhradu na Kladensku na vybudování komunitního centra a sociálních bytů ve zchátralé části místního zámku. Středočeští zastupitelé v úterý večer rozhodli o bezúplatném převodu dvou třetin barokní nemovitosti pocházející z přelomu 17. a 18. století nemovitosti do majetku města. Tomu již jako úřad a knihovna slouží levé křídlo, které se místním podařilo opravit. Stejně jako střechu. 

19.9.2017

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáčci ze ZŠ a MŠ Kladno!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Kladno. Už ve středu v Kladenském deníku.

19.9.2017

Zbavit kladenskou nemocnici problémů mají desítky milionů od kraje

Střední Čechy – Navýšení základního jmění kladenské nemocnice o 150 milionů korun odsouhlasili v úterý středočeští zastupitelé.

19.9.2017

V Kladně nenastoupilo do školek šedesát dětí, rodičům hrozí pokuta

Kladno /INFOGRAFIKA/ - Novela školského zákona, podle které jsou rodiče povinni vodit děti rok před nástupem do základní školy do mateřinky, kde dostanou děti potřebnou předškolní přípravu, má účinnost od září letošního roku. Přestože velká část rodičů vzala tuto povinnost za svou, i v největším středočeském městě Kladně mají v současnosti kolem šedesáti zatoulaných dětí, které zkrátka do žádné školky nepřišly.

18.9.2017

OBRAZEM: První den výstavby kruháku Na Cikánce

Kladno - Kruhový objezd v Kladně-Švermově Na Cikánce bude hotový ještě letos do Vánoc. Kvůli tomu čeká řidiče řada dopravních omezení v místě. Snímky jsou z prvního dne zahájení prací 18. září 2017. Investorem je Středočeský kraj. Budování kruhové křižovatky přijde na 13 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT