VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

20.2.2018

Ve Slaném si připomenou osobnost Pravomila Raichla

Slánsko - V neděli 25. února uplyne šestnáct let od úmrtí válečného hrdiny, nositele Řádu Bílého lva, rodáka ze Slánska – plukovníka Pravomila Raichla. Při této příležitosti proběhne vzpomínková akce a křest knihy Jaroslava Čvančary PRAVOMIL RAICHL – ŽIVOT NA HRANICI SMRTI, kterou vydává ÚSTR ve spolupráci s nakladatelstvím Toužimský a Moravec.

20.2.2018

Smečno přišlo o unikát, vojenský bunkr je vyrabovaný

Smečno – Jeden z nejlépe dochovaných vojenských řopíků z roku 1937, který se nachází v areálu Vojenského skanzenu ve Smečně, byl po delších neshodách nájemníka řopíku Jana Krinkeho s vedením města Smečna kompletně vyklizen.

20.2.2018

Babiš by měl čestně odstoupit, míní většina politiků

Kladensko - Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent StB. Babiš svoji spolupráci s StB popírá a řekl, že se bude dál soudit. Podle odborníků z Ústavu pro studium totalitních režimů je přesto téměř vyloučeno, aby byl Babiš ve svazcích veden omylem.

19.2.2018

Problémy s bezdomovci v Kladně nemají téměř žádné řešení

Kladno – Stížnosti Kladeňáků na lidi bez domova se v chladných zimních dnech jen množí. Bezdomovci se totiž uchylují na různá místa, jako jsou například sklepní prostory vlakové nádraží, altán u nemocnice, prostory pod balkony, různé přístřešky a opuštěné budovy.

18.2.2018

Atletický stadion ve Slaném se dočká zázemí

Slaný - Sportovci se na slánském stadionu neměli dosud kde převlékat, ani kde se umýt. To se co nevidět změní. Pomoci má dotace.

17.2.2018

Jak se dostal muž u Slaného do příkopu, zjišťuje policie

Slánsko - Náhodná svědkyně nalezla v sobotu kolem 16. hodiny v příkopu u silnice v zatáčce na cestě mezi Slaným a Trpoměchy člověka, který jevil známky požití alkoholu i zranění. Vzhledem k tomu, že si dotyčný stěžoval na bolest končetin, byli na místo přivoláni záchranáři i policisté.

16.2.2018

Kladno pořídí lidem senior taxi

Kladno – Dříve narození Kladeňáci se už brzy svezou speciálním levným taxíkem. Po vzoru jiných měst chce také Kladno zahájit provoz senior taxi. Službu pro dříve narozené by rád zavedl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno) co nejdříve. Dotovaná služba lidem důchodového věku zajistí, aby mohli co nekvalitněji prožívat podzim života. Primátor navíc zdůraznil, že nechce v tomto případě podporovat žádnou komerční společnost. Naopak, speciální službu pro seniory si vezme město na svá bedra, aby byla dostupná všem, kteří ji potřebují.

16.2.2018

Starostové by při přímé volbě potřebovali větší pravomoc

Kladensko – Hnutí SPD usiluje o novelu ústavy, ve které navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Přímo volený starosta či hejtman mají podle SPD silnější mandát a tím pádem i větší autoritu.

15.2.2018

Kladeňáci si odsouhlasili letošní rozpočet

Kladno - Největší středočeské město Kladno bude letos hospodařit s bezmála dvěma miliardami korun.

14.2.2018

Kladenská základka se ve středu zbarvila do červena

Kladno /FOTOGALERIE/ - Středeční oslavy Valentýna proběhly i na ZŠ Vašatova v Kladně, kde byla vyhlášena červená středa. Téměř všichni žáci i zaměstnanci školy přišli oděni v červené barvě a se spoustou rudých doplňků. Mnoho dětí, obzvláště těch mladších, působilo jako červení skřítci. Kantoři se rovněž nenechali zahanbit a připravili si zajímavé modely. 

14.2.2018

Slánský parkovací dům zamíří opět před soud

Slaný – Město Slaný půjde znovu do soudního sporu o parkovací dům. Vzdát se jen tak nechce. Proti rozsudku z loňského prosince podalo proto odvolání.

14.2.2018

Na plese Kladeňákům zazpíval i Karel Gott

Kladno – Reprezentační ples města Kladno již tradičně patří k nejlepším plesům sezony a jinak tomu nebylo ani letos. Městský ples s pořadovým číslem 27 opět nezklamal.

14.2.2018

Ubývá v Kladně počet heren a výherních automatů?

Kladno - Na 35 z původních 118 byl zredukován počet heren v Kladně. Boj proti hernám zahájilo město před více než rokem. Kvůli historicky vydaným licencím a zákonným omezením se ale podle radnice radikální omezení hazardu naplno projevilo až od letošního 1. ledna.

13.2.2018

OBRAZEM: Masopust v Hrdlívě

Hrdlív - K masopustnímu rejdění, kterým se obce na Kladensku navrací ke starým českým tradicím, se přidali i hrdlívští. První ročník klasického masopustu navazuje na takzvané „Cikánské bály“, jež se v Hrdlívě kdysi pořádaly.

13.2.2018

Klempíři ze Stochova obsadili v soutěži druhé místo a postupují

Stochov – V prostorách Střední školy služeb a řemesel Stochov se minulý týden uskutečnil již 21. ročník soutěže odborných dovedností oboru středního vzdělání klempíř, který se konal pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje v Praze a Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky.

13.2.2018

Háje se dočkají obnovení staré Topolovky, původní stromy vykácejí

Slaný - V souvislosti s plánovaným vybudováním cyklostezky vedoucí přes lesopark Háje v trase topolovké aleje zvané Topolovky ( cca 700 metrů) budou co nevidět vykáceny vzrostlých dřevin na severní straně této cesty.

13.2.2018

OBRAZEM: Letošní ročník Kladenské veverky zná své vítěze

Kladno – Vyhlášením výsledků 29. ročníku mezinárodní výtvarné, literární a fotografické soutěže Kladenská veverka ožilo kladenské kino Hutník. Děti si tak užily svou chvilku slávy a domů si odnesly drobné dárky. Do letošního ročníku bylo zasláno 4850 prací z celé České republiky a také z osmi zemí ze světa. Soutěž pro děti a mládež do 19 let je vždy zaměřena na poznávání a ochranu přírody.

13.2.2018

Buštěhradský zámek poskytne výhledově zázemí i spolkům

Buštěhrad – Buštěhradský zámek, který se po letech vrátil do majetku města, bude podroben dalším etapám nákladné rekonstrukce. Aby cenná památka mohla dobře sloužit nejen místním obyvatelům, bude zapotřebí investovat desítky milionů korun. V současné době je buštěhradský zámek opraven pouze zčásti, přičemž v západním křídle je už řadu let městský úřad.

13.2.2018

OBRAZEM: Masopustní tradici si připomněli v Kačici

Kačice - I přes dost chladné počasí, se u kapličky v Kačici sešli účastnici průvodu masek. Starosta Libor Němeček dal nejprve souhlas k zahájení průvodu, následně otevřel vrata a zval k občerstvení. Průvod obcí doprovázela skvělá hudba. Muzikanti se vezli na valníku, taženým koňmi.

12.2.2018

Žáci velvarské školy bruslili s Martinem Procházkou

Slaný - Ve stejný den, jako byly zahájeny ZOH v Koreji, zahájili kurz bruslení na zimním stadionu ve Slaném žáci třetích tříd ze ZŠ Velvary. Děti do tajů bruslení zasvěcoval olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka. Velkou motivací jim byli hokejoví reprezentanti do 18 let, kteří se na slánském ledu připravovali na turnaj v Torontu. Možná právě proto, že se děti potkaly se zlatou olympijskou minulostí a talentovanou budoucností, všichni po dvaceti minutách zvládli své první krůčky na bruslích. Kurz bruslení bude mít ještě čtyři pokračování, poté třetí ročníky vystřídají čtvrťáci.

12.2.2018

OBRAZEM: Masopustní taškařice ovládla Stochov

Stochov - Oslavy stochovského staročeského masopustu si veřejnost užila v sobotu na Mírovém náměstí. Tam byl již od 9 hodin připraven masopustní trh, na kterém nechyběly ukázky řemesel či různé pochoutky i pochutiny. K vidění bylo vystoupení živého medvěda s medvědářem i staročeská kapela. Občerstvení se neslo v duchu koblih, jitrnic, jelítek, preclíků, škvarkových placek, chleba se sádlem či „tekutých zahřívadel“.

12.2.2018

Trestných činů bylo v Kladně loni méně, zato stoupla objasněnost

Kladno – Počet trestných činů, spáchaných v Kladně, se loni oproti předchozímu roku snížil. Ukázaly to grafy, které policie zveřejnila v rámci projektu Bezpečné Kladno.

12.2.2018

Dvoumiliardový rozpočet Kladna? Zastupitelé rozhodnou ve středu

Kladno - O schválení návrhu historicky nejvyššího kladenského rozpočtu bude ve středu rozhodovat zasedání zastupitelstva. „Připravili jsme vyrovnaný návrh, který poprvé již na začátku roku dosáhne bezmála částky 2 miliard korun. Velmi významně se proto zaměříme na investice do komunikací, veřejného prostoru, do základních a mateřských škol, jakož i do sportovišť,“ řekl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno), podle kterého rekordní výši rozpočtu umožnily plánované vlastní a daňové příjmy, významný podíl na pozitivním trendu má loni realizované refinancování staré dluhové zátěže.

11.2.2018

Družecký masopust nabídl parádní podívanou

Družec /FOTOGALERIE/ - Masopustní veselí ovládlo v neděli družecké ulice. K průvodu obcí, ve které žije něco málo přes tisíc obyvatel, se přidaly téměř dvě stovky účastníků.

11.2.2018

OBRAZEM: Masopustní průvody z Kladna a okolí se již posedmé sešly na Mayrovce

Kladno - Masopustní tradice se v sobotu opět vrátila na Mayrau. Jeden z největších masopustů, pořádaný Hornický skanzenem Mayrau, se konal dokonce posedmé.

9.2.2018

Vytížená silnice se rozroste o pruh pro cyklisty

Kladno - Jedny z kladenských hlavních ulic vedoucích směrem do centra města, tedy ulice Vítězná a Československé armády, zásadně změnily v minulém roce svou tvář.

8.2.2018

Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil kladenskou hlavní poštu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Nečekanou návštěvu hostila ve čtvrtek v podvečer kladenská hlavní pošta, tou byl ministr vnitra Lubomír Metnar. 

8.2.2018

Oprava kostelní věže se může protáhnout až na pět let

Družec - Když byla v polovině října sundána věžní báň kostela v Družci, jejíž stav byl v havarijním stavu, zdálo se, že se kostel konečně dočká nové kupole. Už tehdy ovšem družecká místostarostka Marie Palková avizovala, že se jedná o běh na dlouhou trať. Teď se zdá, že její slova se naplnila. Reálně totiž hrozí, že by se rekonstrukce mohla protáhnout až na pět let. S tím se ovšem vedení obce nehodlá smířit. Pomoci ke zkrácení této doby by mohla například nedávno vyhlášená veřejná sbírka. 

7.2.2018

O sdílená kola Kladeňáci nepřijdou

Kladno – Sdílená kola budou i v letošním roce 2018 křižovat ulice, potvrdil to na pondělní tiskové konferenci kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

7.2.2018

Počet dárců krve se v Kladně nezvyšuje, ale ani neklesá

Kladensko /ANKETA/ – Dárcovství krve. Pro někoho maličkost, pro další ovšem nepředstavitelná věc. Lidskou krev nelze v medicíně ničím nahradit, a právě proto je darování krve tak důležité. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT