VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

6.2.2018

Rekonstrukce střechy ČEZ stadionu se odkládá

Kladno – Zatímco se aktuálně v souvislosti s kladenským hokejem mluví téměř výhradně jen o návratu legendárního Jaromíra Jágra, vyplula včera na povrch další zásadní věc týkající se místního zimního stadionu. Rekonstrukce střechy ČEZ stadionu, která se původně měla uskutečnit již letos, se oddaluje na rok 2019. Potvrdil to kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) na tiskové konferenci, při které byl představen návrh rozpočtu pro letošní rok. 

6.2.2018

Nemocnice na Kladensku vyhlásily zákaz návštěv

Kladensko – Zákaz návštěv na všechna svá oddělení vydaly v pondělí kladenská i slánská nemocnice. Příčinou zákazu je aktuální situace týkající se akutních respiračních infekcí včetně chřipky. Za uplynulý týden totiž hygiena registruje nárůst těchhle onemocnění na Kladensku o 73,6 procent, což je nejvíce z celého Středočeského kraje.

5.2.2018

Rakovnická základka pomohla dětem z kladenské nemocnice

Kladno – Na dětské oddělení kladenské nemocnice zavítala děvčata ze 3. základní školy v Rakovníku, aby předala dětem výtěžek Tříkrálové sbírky knih, která byla ve škole uspořádána. Pro malé pacienty kladenské nemocnice sesbíraly děti přes sedm stovek knih a pomohly tak dobré věci.

5.2.2018

Chřipky a jiné nemoci sužují více a více pacientů

Střední Čechy - Chřipky a další respirační onemocnění sužují aktuálně náš region. V minulém týdnu stoupla ve Středočeském kraji nemocnost akutních respiračních infekcí dokonce o 22,1 procent, jedná se tedy o epidemický výskyt. Nejhorší situace panuje na Příbramsku, nejlépe je na tom zatím Berounsko.

4.2.2018

Slaňáky na plese roztančil Elvis Presley

Slaný - Svátečně odění hosté se sešli v sobotu v sálech Městského kulturního centra Grand ve Slaném, kde se uskutečnil jubilejní 15. ples Královského města Slaného. Návštěvníky bálu přivítal starosta Martin Hrabánek, přičemž nechyběla ani řada vážených hostů, včetně poslanců Parlamentu České republiky. K tanci a poslechu hrála skupina K-Band, o předtančení se postarala taneční škola Astra Praha. Plesem provázel moderátor Petr Martinák. Speciálním hostem byl zpěvák Vlasta Horváth Trio. Jako půlnoční překvapení mezi Slaňáky dorazil sám Elvis Presley, jenž rozdával ochotně podobenky i autogramy. Setkání v Grandu si přítomní velmi užili a tančili do pozdních hodin.

2.2.2018

Ušetřit za dálniční kupón může přijít řidiče pěkně draho

Kladensko – Loňská dálniční známka přestala ve středu platit. Mnoho řidičů přesto nechává výměnu kupónu na poslední chvíli a prodejci pak nestíhají objednávat. Řidiči přitom za neplacenou jízdu po dálnici riskují desetitisícové pokuty.

1.2.2018

Jágr potvrdil start proti Benátkám, teď se těší i na Mars

Kladno – Jaromír Jágr se chystá po návratu z Calgary na svůj první start za Kladno. Bude to v sobotu v Liberci, kde jeho Rytíře přivítají ve WSM lize Benátky. Slavný hokejista také na mamutí tiskové konferenci na kladenském ČEZ stadionu potvrdil, že v případě konce Kladna v play-off zasáhne i do extraligy v dresu Třince.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2018

Na významné osobnosti v Kladně a Slaném nezapomínají

Kladensko, Slánsko - To, co se zamlouvá jedné generaci, se nutně nemusí líbit nástupnické. To, jak jsme žili a jakému režimu či nadvládě podléhali, se nejčastěji odráží v názvech ulic. Doba válečné okupace přinášela svá nařízení, stejně jako například socialismus. Názvy ulic, které byly nejvíce poplatné režimu už naštěstí mnohdy zmizely v propadlišti dějin a dnes už na Gottwaldovu či Noskovu nenarazíte v Kladně ani Slaném.

31.1.2018

OBRAZEM: Děti se špatného vysvědčení nemusí bát, mohou využít i linku bezpečí

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dnes čeká většinu školou povinných dětí pololetní vysvědčení. Zatímco jedni se mohou těšit na různé slíbené odměny, druhým se kvůli horším výsledkům nebude domů zrovna zvesela.

30.1.2018

S výběrem dalšího vzdělávání pomůže zájemcům kladenská knihovna

Kladno - Středočeská vědecká knihovna v Kladně bude v pátek od 9 do 18 hodin hostit den pro uchazeče o denní studium na středních, vyšších a vysokých školách a pro studenty denního studia vysokých škol, vyšších odborných škol, středních škol, pro učně i žáky základních škol.

30.1.2018

Buštěhradští opraví výpust na rybníce a postaven bude i nový

Buštěhrad – Vzhledem k trvajícímu suššímu počasí, které panuje i v našem regionu, vytvářejí v posledních letech obce a potažmo i stát podmínky pro to, aby se dařilo zadržovat vodu v krajině. Aby byl dostatek vodních zdrojů také v Buštěhradu, rozhodli místní pro opravu a vyčištění odtokového koryta Dolního rybníka, který roky slouží nejen k rekreaci ale i rybářům.

30.1.2018

Kladenská městská policie přijala do svých řad ledové strážníky

Kladno – Letošní provoz kluziště na kladenském náměstí Starosty Pavla byl zakončen dětskou soutěží Ledový strážník, kterou uspořádala Městská policie Kladno. Ačkoli na první pohled panovalo krásné počasí, realita byla vskutku zcela odlišná. Strážníci si museli držet čepice, aby jim je mrazivý vítr neodnesl až kamsi do dáli, s nepříjemnými poryvy větru se musely potýkat i děti při samotném soutěžení. Nutno podotknout, že to zvládly s bravurou.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2018

Zdeněk Trejbal z Kladna obdržel vyznamenání za záchranu lidského života

Kladno – Vyznamenání za záchranu lidského života z rukou náměstka krajského policejního ředitele Jana Krejčího a okresního policejního ředitele Václava Hatlmana převzal Zdeněk Trejbal z Kladna. Tváří v tvář se na čerpací stanici postavil šílenci s nožem, který chtěl zavraždit svého domnělého soka v lásce. Ten díky pohotovému jednání hrdiny přežil.

29.1.2018

O zraněné živočichy z Rakovnicka pečují v Brandýsku

Rakovník – O ohrožené druhy živočichů se na Rakovnicku stará záchranná stanice AVES Kladno a bude tomu tak i během letošního roku. Rada města Rakovník rozhodla o uzavření smlouvy mezi městem a AVES Kladno, jejímž předmětem je zajištění péče o zraněné a opuštěné druhy. Jedná se hlavně o ptáky, ježky a jiné drobné živočichy.

29.1.2018

Co říkají osobnosti Kladenska na výsledek voleb?

Kladensko - Je rozhodnuto! Křeslo hlavy státu ve druhém kole prezidentských voleb obhájil Miloš Zeman před Jiřím Drahošem. Jak se ale volilo na Kladensku?

28.1.2018

OBRAZEM: Na bál do Lán zavítal T.G. Masaryk i Lída Baarová

Lány - Lánská sokolovna se oděla v sobotu večer do slavnostního hávu, kde se konal 11. Reprezentační ples obce Lány, Vašírova a Muzea T.G.M. v Lánech. V souvislosti s letošními stými oslavami vzniku Československa se bál nesl v duchu první republiky. I proto zavítala mezi plesové hosty návštěva ze všech nejváženější, sám prezident Tomáš Garrigue Masaryk, který místní obyvatelstvo osobně u svátečně prostřených stolů pozdravil.

27.1.2018

VOLBY OBRAZEM: I v sobotu volby na Kladensku táhnou

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Volební místnosti se každou chvíli uzavřou a začne sčítání výsledků. Již dnes odpoledne bude jasné, kdo bude novým českým prezidentem. Podívejte se, jak to vypadalo druhý volební den u uren na Kladensku.

27.1.2018

Perličky z voleb: Na Kladensku volilo prezidenta 333 vězňů

Vinařice - Ve Věznici Vinařice se v době druhého kola prezidentských voleb nacházelo 1074 odsouzených a z toho jich bylo 1001 oprávněno volit. "Ve voličském seznamu jich bylo zapsáno 455 a nakonec jich odvolilo 333. Zbývajících 122 si volbu rozmyslelo, nebo neměli platné doklady a volební komise jim neumožnila volit. Všem odsouzeným, pokud měli zájem, byla volba umožněna již v pátek a tak nepředpokládám, že by volební komise musela do věznice i v sobotu," řekl Kladenskému deníku mluvčí Věznice Vinařice Ivan Suchý.

26.1.2018

Na eRecept si pacienti i lékaři teprve zvykají. Některým úskalím se nevyhnou

Kladensko - Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Tak by se daly vystihnout první zkušenosti s eRecepty jaké mají zdravotníci i pacienti také na Kladensku. Záměr byl bohulibý, vše centralizovat do jednoho místa pro lepší přehled. Ale praxe skřípe. Podle zdravotních sester v ordinacích byly zejména první dny plné úskalí.

26.1.2018

VOLBY OBRAZEM: Lidé zamířili na Kladensku k prezidentským volbám už podruhé

Kladensko - Volební místnosti se otevřely v pátek úderem 14. hodiny. Lidé volí v druhém kole prezidentských voleb novou hlavu státu. Na výběr mají ze stavájícího prezidenta Miloše Zemana a profesora Jiřího Drahoše. V pátek mohou lidé k volebním urnám chodit až do 22. hodiny, v sobotu mohou svůj hlas odevzdat od 8 do 14 hodin.

26.1.2018

Vánoční truhla vydala své tajemství

Kladno - Kladenské Vánoce na náměstí Starosty Pavla nejsou pouze časem setkávání a sváteční atmosféry. „Jsou tradičně dobou, kdy obyvatelé Kladna pomáhají dětem bez rodin. Ani závěr loňského roku nebyl v tomto směru výjimkou.

25.1.2018

OBRAZEM: Václav Vodvářka zasvětil posluchače do života pytláků

Kladno - Poutavou přednášku Pytláci na Křivoklátsku hostila Středočeská vědecká knihovna v Kladně. Přednáška Václava Vodvářky seznámila zúčastněné, kterých se sešlo skutečně mnoho, s historií křivoklátského revíru, jenž byl oblíbeným lovištěm českých vladařů a zároveň i místem, kde nechyběli ani pytláci. Jejich motivace se různě měnila – od přilepšení jídelníčků, přes lovení z vášně až po prostředek vydělávání peněz. Nebyl opomenut ani oddaný lesní a myslivecký personál, který ve snaze zabránit pytlačení zaplatil životem. Právě souboji lesního personálu s pytláky byla věnována velká část přednášky. Václav Vodvářka barvitě popsal řadu soubojů, které dnes připomínají už jen pomníčky.

24.1.2018

Kladenská nemocnice může dětem nabídnout lepší vyšetření i příjemně

Kladno – Neobyčejný oxymetr určený k monitorování okysličení tkání ve středu doplnil vybavení dětského oddělení kladenské nemocnice. Přístroj za více než sto tisíc korun je pozoruhodný především tím, že jeho senzory neobsahují kovové díly, a tak mohou být připojeny na pacienta i během vyšetřování pomocí magnetické rezonance. 

24.1.2018

Kladenská Poldovka by měla jít do dražby už v březnu

Kladno – Zadlužené kladenské Poldi hutě půjdou do dražby. Stát se tak má v březnu. 

24.1.2018

Lidé ve volebních komisích dostali přidáno, ovšem jen někteří

Kladensko – Druhé kolo prezidentských voleb se nezadržitelně blíží. Zasedat u nich ve volební komisi ale není finanční terno. Přidáno pět set korun dostali nově navíc jen předsedové komisí a zapisovatelé. Studenti a senioři bývají nejčastějšími členy volebních komisí. Průměrná odměna šedesát korun za hodinu jim většinou stačí.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

23.1.2018

Únorová integrace železnice zasáhne i cestující z Kladenska

Střední Čechy – Po zavedení nočních vlaků čeká vlakové cestující další novinka. V souvislosti s rozšířením integrace dopravy na Rakovnicko a Hořovicko bude od 4. února rozšířena možnost použití jízdních dokladů Pražské integrované dopravy (PID) na celkem jedenácti linkách nebo úsecích.

22.1.2018

KRIMIMIX: Naboural auto, řídil v zákazu a ukopával zrcátka

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

22.1.2018

Kladenské věžáky se už letos dočkají svého muzea

Kladno - Kladenský unikát, věžové domy, které v Rozdělově vyrostly v padesátých letech minulého století, se už v tomto roce dočká svého muzea. V prvním z věžových domů směrem do centra by měla vzniknout unikátní expozice včetně vzorového bytu či vyhlídky na střeše domu.

21.1.2018

V Královicích postavili dětem novou školku

Královice /FOTOGALERIE/ – To o čem si v jiných obcích mohou nechat jen zdát, se v Královicích u Slaného podařilo. Díky dotaci z Evropské unie zde vybudovali pro místní děti zcela novou mateřskou školku za třináct milionů korun. Rodiče tak od září už nebudou nuceny vozit děti do Slaného či jiných obcí a péči o své potomky zajistí v místě bydliště. Do jara bude kompletně dokončena i zahrada.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT