VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2018

OBRAZEM: Libovičtí se pobavili na obecním plese

Libovice - Plesová sezona je v plném proudu. Bály pořádají nejen ve městech, ale také v řadě vesnic na Kladensku a Slánsku. Kladenský deník nahlédl v sobotu na sál Libo hospody v Libovici, kde byla příjemná přátelská atmosféra, přičemž sousedé, příbuzní a známí to na parketu vytáčeli do pozdních nočních hodin.

20.1.2018

Policisté na Kladensku hledají nové kolegy. Náborový příspěvek je 150 tisíc

Kladensko - To tu ještě nebylo. Rovných sto padesát tisíc k výplatě! Skutečně tolik peněz dostanou všichni noví zájemci, kteří se rozhodli posílit řady Policie České republiky také na Kladensku a Slánsku. V rámci středních Čech to platí ve všech útvarech. Kladenskému deníku to včera potvrdil policejní ředitel Václav Hatlman.

19.1.2018

Prezidenta volili také kladenští studenti

Kladensko /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Mnoho expertů i obyčejných lidí před letošními prezidentskými volbami předpokládalo, že se ve druhém kole utká současný prezident Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. A tak se taky stalo. Už za týden ale lidé půjdou opět k volebním urnám, tentokrát se ovšem čeká velmi vyrovnaný souboj. Ačkoli existují odhady, kolik voličů neúspěšných kandidátů by se mělo přiklonit na jakou stranu a kdo by mohl skutečně usednout do prezidentského křesla, stále jde jen o pouhé úvahy.

19.1.2018

Lidé s problémy kůže se v Kladně dočkali nové léčebné pomůcky

Kladno - Kožní oddělení kladenské nemocnice získalo pro pacienty nový celotělový zářič. Pacientům s kožními problémy se tak výrazně uleví. Přístroj vypadá jako běžné solárko, které ale léčí.

18.1.2018

Potyčka dvou žen v kladenské ulici T.G. Masaryka si vyžádala zranění

Kladno - Kladenští policisté vyjížděli společně se záchrannou službou do ulice T.G. Masaryka, kde se nacházela ležící žena, která byla napadena druhou ženou. ¨

18.1.2018

Město Kladno chce modernizovat autobusák, opravit střechu zimáku i aquapark

Kladno - Největší středočeské město Kladno vstoupilo do letošního roku s rozpočtovým provizoriem. Rozpočet jako takový by měli zastupitelé schválit na únorovém zastupitelstvu. V tomto roce by měli Kladeňáci hospodařit s částkou okolo 1,3 miliardy korun.

16.1.2018

Také Kladeňáci pomáhali sčítat vodní ptactvo

Kladensko – Na čtyři stovky dobrovolníků, zejména amatérských ornitologů, se o víkendu vydali sčítat vodní ptáky zimující v Česku. Cílem mezinárodní akce, do které se zapojují lidé na pěti kontinentech, je zjistit, jak opeřenci reagují na změny klimatu a mění své zvyky. Sčítání se letos konalo po třiapadesáté.

16.1.2018

KRIMIMIX: Zapomenutý mobil, ukradená vejce, odcizený vozík a taška

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

16.1.2018

Americký velvyslanec zavítal do Slaného a úspěšného Linetu

Želevčice, Slaný - Sídlo předního světového výrobce zdravotnických a pečovatelských lůžek firmu Linet v Želevčicích u Slaného navštívil Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice. Se zakladatelem společnosti Zbyňkem Frolíkem diskutovali zejména na téma úspěchů a expanze této věhlasné společnosti na severoamerický trh. Ještě před tím přivítal vzácnou návštěvu na slánské radnici starosta města Martin Hrabánek.

15.1.2018

Rekonstrukci silnice pořídí kraj za necelých 22 milionů

Kladno – Opravu silnice III/2384 v Kladně-Rozdělově zajistí firma Bögl a Krýsl. Výběr dodavatele veřejné zakázky schválili v pondělí krajští radní. Práce v Doberské ulici by měly začít ještě letos; kvůli zajištění přístupnosti území bude stavba rozdělena do čtyř etap. Opravy se týkají kilometrového úseku – přesně jde o délku 1013,1 metru – přičemž vozovka bude zúžena na základní šířku 6,5 metru mezi obrubami.

15.1.2018

Ve Třebichovicích sehráli patnáctý ročník turnaje v Lóře

Třebichovice - V sobotu 13. ledna se uskutečnil již patnáctý ročník na Kladensku velmi oblíbené karetní hry Lóra a to za účasti devatenácti čtyřčlenný týmů. Tento rekordní počet byl důstojným zhodnocením jubilejního patnáctého ročníku.¨Turnaj se uskutečnil pod záštitou obecního úřadu v příjemném prostředí nově upraveného místního společenského sálu.

14.1.2018

Na Kladensku volili lidé nejvíce také Zemana

Kladensko - První kolo letošních prezidentských voleb už je minulostí. Zatímco Miloš Zeman s Jiřím Drahošem postoupili do druhého kola, které se koná za necelé dva týdny, ostatní kandidáti už svoji šanci na post prezidenta živit nemohou. Změnil by se výsledek voleb, kdyby šli k urnám pouze lidé z Kladenska?

14.1.2018

Co říkají na výsledky primátor Kladna a starosta Slaného?

Kladensko /ANKETA/ - Výsledky prvního kola prezidentských voleb pro čtenáře Deníku zhodnotili přední představitele regionální politiky. V anketě také můžete hlasovat, komu dáte hlas vy.

14.1.2018

OBRAZEM: Volilo se i ve Věznici Vinařice

Volby ve Věznici Vinařice začaly kolem třetí hodiny, kdy se do věznice dostavila volební komise z obce Vinařice. V době voleb bylo ve věznici umístěno 1084 odsouzených, z toho jich 1008 bylo oprávněno zapojit se do voleb. Do zvláštního seznamu voličů se nechalo zapsat 462 odsouzených.

13.1.2018

Na Kladensku dali voliči nejvíce hlasů Miloši Zemanovi

Kladensko, Slánsko - Ve správním obvodu Kladno byla volební účast 58,86 procenta a lidé dali svým kandidátům celkem 52 559 hlasů.

13.1.2018

VOLBY V ČÍSLECH: Podrobné výsledky prezidentských voleb v regionu

Kladensko, Slánsko - Přinášíme vám podrobné výsledky prvního kola prezidentských voleb na Kladensku a Slánsku.

13.1.2018

Ohlédnutí za volbami: Takhle se volilo na Kladensku

Kladensko /FOTO/ - První kolo prezidentských voleb 2018 je minulostí. Do druhého kola postupuje stávající prezident Miloš Zeman, kterého vyzve bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Přinášíme vám obrazové ohlédnutí za průběhem voleb na Kladensku.

13.1.2018

OBRAZEM: V Želevčicích se voliči potkávali s americkým velvyslancem

Želevčice - Mimořádná návštěva v podobě amerického velvyslance Stephena B. Kinga na Slánsku zaujala i voliče. Vzhledem k tomu, že kromě slánského starosty navštívil ambasador i úspěšnou firmu Linet v Želevčicích, voliči, kteří přicházeli do sousední místnosti, měli možnost ho vidět na vlastní oči. Někteří si ho na památku zvěčnili.

12.1.2018

Šťastná majitelka se opět setkala se svým pejskem

Kladno – Zoufalá Radka z Kladna postrádala svého malého černobílého psíka Jaspera, který se zaběhl a nevracel domů. Smutná majitelka vyhlásila prostřednictvím sociálních sítí a Kladenského deníku odměnu deset tisíc korun pro nálezce.

12.1.2018

Na dálnice od února už jen s novými známkami

Kladensko - Čas výměny dálničních známek se neúprosně blíží. Ty staré z roku 2017 mohou řidiči používat už jen do 31. ledna, následující den, tedy 1. února musí stará dálniční známka z čelního skla všech vozů zmizet odstraněna, a pokud budou chtít řidiči nadále křižovat české dálnice, musí si pořídit novou.

12.1.2018

OBRAZEM: Volební místnosti se otevřely v pátek také na Kladensku a Slánsku

Kladensko - Volební místnosti na Kladensku a Slánsku se v pátek otevřely ve čtrnáct hodin. V některých obcích se lidé doslova nahrnuly, jinde to bylo volnější

12.1.2018

Prezidentské volby odstartovaly ve čtrnáct hodin

Kladensko – Volební místnosti se ještě ani neotevřely, avšak úředníci, kteří mají volební proces na starosti, mají už řadu dní plné ruce práce. Úderem dnešní 14 hodiny budeme volit nejdůležitějšího člověka v zemi, který bude reprezentovat Českou republiku v následujících čtyřech letech. Volbu hlavy státu proto nesmějí podcenit ani v té nejmenší obci naší vlasti a vše musí být perfektně připravené.

12.1.2018

OBRAZEM: Volby na kladensku a Slánsku přilákaly tisíce lidí

Kladensko – Lidé z Kladenska a Slánska vychází i dnes do volebních místností, aby využili příležitosti a pomohli ovlivnit budoucnost naší republiky. Také v sobotu totiž pokračují prezidentské volby a každý může rozhodnout o tom, kdo obsadí post hlavy státu.

11.1.2018

Ceny bytů stoupají, mladí lidé na ně dosáhnou jen stěží

Kladensko – Zdražují úrokové sazby hypoték. Bydlení se prodražuje, stoupají ceny bytů i nájemného. Nejvíce na tuto skutečnost doplácí mladé rodiny, které při horších podmínkách nedosáhnou na vlastní bydlení. Jak okresní i malá města podporují takzvané startovací byty?

AKTUALIZOVÁNO
11.1.2018

Nejúspěšnější sportovec Slaného 2017 se pere s říčními peřejemi

Slaný – /FOTOGALERIE/ Po Janu Kouřimském (orientační cyklistika, MTBO), Milanu Silném (bike cyklistika), Tomáši Řenčovi (triatlon), Mariovi Jarkasovi (kickbox) a Eduardu Krčmářovi (plochá dráha) je šestým Nejúspěšnějším sportovcen Slaného vodák Jaroslav Pospíšil.

10.1.2018

Kladno koupí Kulatou bábu, pomůže tak spolkům

Kladno - Členové různých kladenských zájmových spolků se mohou radovat. Dosud se neměli kde scházet, nyní už mají téměř jasno. Jejich útočiště bude nově U Kulatý báby. Kladenští zastupitelé totiž rozhodli o tom, že jim pro tyto účely koupí budovu Pivnice U Maršnerů lidově zvanou U Kulatý báby v kladenské čtvrti Podprůhon.

9.1.2018

Nalezené peníze raději vrátila, přesto jí hrozí trest

Slaný – Ženě ze Slaného hrozí až roční pobyt za mřížemi za to, že si před Vánoci ponechala peníze, které ji nepatřily. Pod pod tíhou svědomí a důkazů se nakonec ale sama přihlásila policistům.

9.1.2018

Starostům dělá vrásky doplácení autobusů

Kladensko – Na šedesát starostů měst a obcí Středočeského kraje se před nedávnem sešlo na společném jednání ohledně veřejné dopravy ve Středočeském kraji. Dlouhodobě společně apelují na zástupce kraje, aby přehodnotili současný stav plateb dopravcům a napravili toto dosud velmi netransparentní prostředí.

8.1.2018

Rekonstrukce kladenského vodojemu zdárně pokračuje

Kladno – Kladenský rozdělovský vodojem, který je od 30. let minulého století jednou z dominant města, je od srpna podrobován rozsáhlé rekonstrukci. Zařízení, které svému původnímu účelu už roky neslouží, bylo v létě uplynulého roku částečně demontováno a na jeho místě vznikne zcela nové pracoviště s moderním vodohospodářským dispečinkem, který bude nejmodernější v zemi. Akce přijde na 100 milionů korun a dokončení je plánováno na rok 2019.

8.1.2018

Žižický domov pro seniory zatím nemá využití

Žižice – Domov pro seniory v Žižicích, který v centru obce vybudovala na někdejších obecních pozemcích rodina Seničových ze severních Čech, by měl získat v dohledné době do svého majetku Středočeský kraj. Stavba stála přibližně sedmdesát milionů korun a má kapacitu pro zhruba šedesát obyvatel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT