VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

6.9.2017

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči ze Pcher mají novou stříkačku

Pchery - Pcherští hasiči se dočkali nové hasičské stříkačky. Předána jim byla stříkačka CAS 30 – T815 6x6.2 DK za sedm a půl milionu korun. Tato velkokapacitní cisterna pobere 8,5 tisíce litrů vody, 510 litrů pěnidla, je vybavena vysokotlakým čerpadlem.

6.9.2017

Strážníci i policisté na Kladensku chybějí

Kladensko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Na různé zajímavé benefity v čele s třicetitisícovým náborovým příspěvkem láká nové uchazeče o pozici strážníka Městská policie Kladno. Ani takové bonusy ovšem celkový problém s nedostatkem lidí v uniformách nedokážou zcela vyřešit.  

5.9.2017

Kolaps autobusů se zdá být zažehnán. Na dobrou zprávu se však ještě čeká

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krize autobusového spojení Kladna s hlavním městem, která kvůli nedostatku řidičů ve firmě ČSAD MHD Kladno trvala již od poslední srpnové soboty, se zdá být zažehnaná.  

5.9.2017

V Kladně by měly vzniknout nové cyklostezky

Kladenští - Cyklisté by měli mít další z důvodů k radosti. Nejprve kladenská radnice totiž zahájila tříměsíční zkušební provoz sdílených růžových kol, takzvaných Rekol. Nyní chce zvýšit bezpečnost cyklistů a zlepšit podmínky pro jejich jízdu po městě. K tomu by měla sloužit nově vybudovaná cyklostezka v ulicích ČSA a Vítězná. 

4.9.2017

Očekávaný kolaps autobusů ráno nenastal. Problémy přišly odpoledne

Střední Čechy – Až nečekaně hladce jezdily v pondělí ráno autobusy v regionu západně od Prahy. Příjemným překvapením se stalo, že dodržovaly jízdní řády. Přijely všechny – a na čas.

4.9.2017

Se začátkem školního roku se strážníci vrátili na přechody

Kladno - Se začátkem školního roku se v pondělí vrátili, společně s dětmi, na přechody také strážníci a asistenti prevence kriminality. "Dohlíží na bezpečnost dětí, jak na cestě do školy, tak i při jejich odchodu domů. 

4.9.2017

OBRAZEM: Dětem začal nový školní rok

Kladensko - Pro tisíce školáků napříč celou republikou skončily prázdniny, a tak se děti dnes po dvou měsících volna opět vydávaly do svých škol. Pravou nohou vykročili také prvňáci, pro které se stává začátek školní docházky dalším důležitým životním mezníkem. Před téměř každou školou na Kladensku tak byl dnes vidět houf leckdy natěšených, ale také někdy velmi nervózních dětí, které v doprovodu svých rodičů i prarodičů čekaly na první letošní zvonění.

4.9.2017

Problémy s autobusy si vyžádaly krizový plán

Kladensko - Problémy s autobusy na Kladensku stále trvají, a tak Středočeský kraj spolu s organizacemi ROPID a IDSK představují krizový plán, který by měl zajistit bezproblémového provozu autobusové dopravy na Kladensku v první školní den, tedy v pondělí. 

4.9.2017

Do kladenských škol nastupuje přes 800 prvňáků

Kladensko - Letošní letní prázdniny skončily, a tak se děti dnes opět vydaly do školy. Pro některé se jedná o krok do neznáma, jiní už vědí, co je čeká.  

1.9.2017

Za autobusy, které nevyjely, hrozí kladenskému dopravci sankce

Kladensko – Z kladenských garáží ani v pátek 1. září nevyjela řada autobusů, které měly odvézt lidi do Prahy. Tisíce cestujících, podle vedení Středočeského kraje, tak marně čekaly na svůj spoj. Přestože se jedná v rámci integrace o převratnou změnu, která má lidem zefektivnit cestu za prací či studijními povinnostmi do hlavního města, zatím to tak nevypadá. Důvodem jsou chybějící řidiči. Ředitel kladenské ČSAD MHD Ludomír Landa se snaží dělat vše možné, aby deficit šoférů co nejdříve vyrovnal. 

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Lidé z Přítočna se dočkají silnice na podzim

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V Malém Přítočně u Kladna zavládl středověk. Lidé musí kvůli rozkopané silnici od půlky června přeskakovat výkopy, nemohou auty k domu a nákupy vozí na stavebním kolečku. V obci se zastavil na dlouhé týdny čas a ti, kteří chtěli například opravit přes léto střechu, neměli šanci a ještě musí zaplatit penále za zmařenou zakázku.  

31.8.2017

Kladeňáci se dočkají moderních vlaků, kde nebude chybět ani internet

Kladensko - Po kladenských kolejích by měly jezdit co nevidět nové vlaky, které zajistí cestujícím komfort a vybavení pro jedenadvacáté století. Národní dopravce České dráhy vyhlásil totiž soutěž na nákup desítky bezbariérových motorových jednotek pro trať Praha – Kladno. Nové soupravy nabídnou na této frekventované příměstské lince nejen moderní interiér, ale také nové služby. Jejich příkladem je připojení k internetu prostřednictvím palubní Wi-Fi sítě.

AKTUALIZOVÁNO
31.8.2017

Některé školy neotevřely třídu zedníků už roky

Kladensko - Za několik dnů začíná nový školní rok. Na středních odborných školách ale zůstanou jisté třídy letos zavřené. Žáci základních škol nejeví totiž o některé učební obory vůbec zájem, a to nejen letos, ale už několik let.

30.8.2017

Srpnové setkání na Bucku aneb Osada věčného mládí stále žije

Bucek - /FOTO, VIDEO/ Neformální rozlučku s předposledním prázdninovým dnem letošního léta uspořádali osadníci v Hospodě na Bucku ve středu večer.

30.8.2017

V Kladně opravují další ulice, některé jsou proto uzavřeny

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kvůli havárii propustku bude až do 15. září uzavřena u Kročehlavského rybníka část Dlouhé ulice. Radnice opraví propustek včetně jeho jižního čela.

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2017

Integraci dopravy lidé chválí i kritizují

Kladensko - Integrace veřejné dopravy mezi Kladnem a Prahou byla spuštěna už v sobotu. Jedná se o převratnou změnu v dopravě, která by měla cestujícím zjednodušit život a usnadnit denní přesun do práce nebo do školy.

29.8.2017

TIP DENÍKU: Výšlap na Ranou odmění překrásnou vyhlídkou

Raná /FOTOGALERIE/ - Fotografka Kladenského deníku Jana Jirásková, která přináší svoje snímky čtenářům už dlouhé roky, si vyjela tentokrát s rodinou kousek za hranice kladenského okresu, kde si nenechala ujít překrásný pohled na okolní krajinu. Jejím dnešním tipem na lákavý výlet se tak stal Kopec Raná v lounském okrese.

29.8.2017

Bankomat? Ne všude si ho mohou dovolit

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Bankomaty. Pro obyvatele větších měst služba, kterou mohou využít téměř na každém rohu, pro obyvatele menší měst a vesnic ovšem jen sen. K tomu, aby si vybrali hotovost z bankomatu, musí někteří lidé dojíždět i desítky kilometrů. Děje se tak i přesto, že vedení některých měst a obcí aktivně usilují o zřízení svého automatu na peníze.  

26.8.2017

OBRAZEM: Nejen originální plavidla bavila veřejnost na Čabárně

Brandýsek - Již 4. ročník takzvané Neckyády se konal v sobotu ve vodním parku na Čabárně. Akce moderovaná Janem Lukavským přilákala do Brandýsku mnoho lidí, kteří si užili parádní podívanou.

26.8.2017

Integrace kladenské dopravy startuje

Kladensko – Dlouhodobě chystaný projekt, jímž je propojení kladenské veřejné dopravy s pražskou, startuje v sobotu. Zejména lidé, kteří cestují často do hlavního města za prací či studiem, by měli ročně uspořit až deset tisíc korun. Pro Kladno to ale může být kámen úrazu. Největší středočeské město se obává toho, že se pro něj stane městská hromadná doprava ztrátovou. 

26.8.2017

OBRAZEM: Slánský festival Valník je v plném proudu

Slaný /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník je už tradičně rozloučením s prázdninami. Jeho aktéři a návštěvníci proto zavítali i letos do areálu letního kina ve Slaném, aby si akci náležitě užili. Opět je dvoudenní. Koná se v pátek i v sobotu.

25.8.2017

Unikátní akce: Pětisettunový jeřáb pomohl demontovat kladenský vodojem

Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Kladeňáci měli v pátek možnost sledovat unikátní akci v přímém přenosu.

24.8.2017

Rekonstrukce školy čelí nebývalé kritice

Kamenné Žehrovice /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Obrovská kritika se nejen na sociálních sítích snesla na vzhled nově zrekonstruované historické budovy základní školy v Kamenných Žehrovicích.

24.8.2017

Ve Slaném vybudují devět sociálních bytů

Slaný – Město Slaný vytvoří devět bytových jednotek, které poslouží jako takzvané startovací byty zejména pro mladé rodiny nebo například pro matky samoživitelky.

23.8.2017

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

23.8.2017

Nový most ve Velvarech začnou stavět na jaře

Velvary /FOTOGALERIE/ - Důležitá dopravní spojnice mezi Prahou a severními Čechy, kterou je most ve Velvarech, bude nově vytvořena v příštím roce. Jak potvrdil Kladenskému deníku mluvčí Středočeského kraje Pavel Lochař, minulý týden o tom rozhodla rada kraje s tím, že práce na stavbě zcela nového mostu začnou zjara, jak umožní počasí.

22.8.2017

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.  

22.8.2017

Kladenští radní vyberou firmu, která se postará o Sítenské údolí

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladno by mělo tento týden vybrat společnost, která se postará o park v Sítenském údolí. Oproti stávající podobě bude mít tento významný biokoridor dosavadní parkovou plochu ještě větší a zeleně na ní přibude. Otevírání obálek s nabídkami se uskuteční právě dnes a rozhodující bude i to, jestli se skutečně nějací zájemci přihlásili.  

21.8.2017

Slaný vybuduje nový varovný systém a povodňový plán

Slaný - Přestože Slaný neleží na žádném významném vodním toku, kromě několika potoků v místě a okolí, které se při přívalových deštích občas rozvodní, se patnáctitisícové město i tak postará o vybudování nového varovného systému a povodňového plánu. Kromě velké vody zajistí systém varování obyvatel před mimořádnými událostmi.

20.8.2017

Den na rybářské baště v Unhošti se vydařil

Unhošť /FOTOGALERIE/ - Český rybářský svaz Unhošť uspořádal v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se konalo v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT