VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

7.1.2018

OBRAZEM: Z Bratronic si letos vyšlápli k lovecké chatě Leontýna

Bratronice - První víkend nového roku patří v Bratronicích již tradičně Novoročnímu pochodu a jinak tomu nebylo ani letos.

AKTUALIZOVÁNO
6.1.2018

OBRAZEM: Na trasu Tříkrálového pochodu vyrazili už pojedenačtyřicáté

Slaný - Legendární Tříkrálový pochod pořádaný Klubem českých turistů ve Slaném odstartoval v sobotu z Masarykova náměstí z Galerie Dobeška. Nadšenci se zúčastnili pochodu už pojedenačtyřicáté.

6.1.2018

Školou povinní nedočkavě vyhlížejí jarní prázdniny

Kladensko - Vánoční prázdniny už jsou minulostí, a tak stejně jako dospělí zamířili po svátcích do práce, zaplnily se také školní lavice. Na rozdíl od pracujících ovšem školou povinní nemusí zrovna smutnit, zanedlouho je čekají další dlouhé prázdniny, tentokrát jarní. Zasloužený týden volna si tento rok Kladeňáci užijí na přelomu měsíců února a března, přesně v termínu od 26.2. do 4.3.

5.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálový průvod prošel Kladnem, přilákal stovky lidí

Kladno - /FOTO, VIDEO/ Tříkrálový průvod s povozem a koňmi je už pro Kladeňáky tradicí. Čekali na něj i tentokrát v pátek odpoledne natěšení dospělí s dětmi, kteří lemovali chodníky od Rozdělova až ke kladenské radnici, kde následovalo připomenutí biblického příběhu paterem Martinem Chleborádem. 

5.1.2018

První letošní Kladeňačce popřáli hodně štěstí i z kladenské radnice

Kladno - Letošní první Kladeňačce, která se nejen narodila v kladenské porodnici, ale skutečně v Kladně bude se svými rodiči i nadále žít a stává se tak právoplatnou občanskou města, přišli pogratulovat a popřát hodně štěstí a zdraví do života také zástupci kladenské radnice. Holčička dostala od města Kladna dárky a maminka květinu.

5.1.2018

Vánoční stromky nyní končí v popelnicích, mnohdy ale ještě dobře poslouží

Kladensko - Není ještě ani po Třech králích a vánoční stromky se už povalují u popelnic a různě v sídlištích, kam je rozfoukává vítr nebo roztahají při hře děti. Aby nepořádek zmizel z ulic měst co nejdříve a na svátky klidu a pokoje nezůstala jen zkalená vzpomínka, vyrazí co nevidět úklidové čety do terénu.

4.1.2018

Prvním letošním miminkem Kladenska byl Tadeáš Patyra ze Hřebče

Kladno - Prvním miminkem Kladenska se stal v roce 2018 Tadeáš Patyra ze Hřebče, který přišel na svět 1. ledna v 10.30 hodin v kladenské porodnici. Po porodu vážil 3,04 kilogramu a měřil 48 centimetrů. 

4.1.2018

Tříkrálová sbírka startuje i v Kladně a opět pomůže potřebným

Kladensko – Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v naší zemi a každoročně ji pořádá Charita Česká republika. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí.

3.1.2018

Starosta Slaného navštívil v porodnici první novoroční miminko

Slaný - Prvním miminkem, které se narodilo ve slánské porodnici 1. ledna 2018 v 11.23 hodin, je Dominika Taušová. Starosta Slaného Martin Hrabánek přišel mamince Kateřině Svítkové, která je navíc jeho někdejší žákyni ze 3. základní školy ve Slaném, osobně poblahopřát. Setkání přihlížela primářka Markéta Matoušková, staniční sestra Ivana Martínková i nová primářka dětského a novorozeneckého oddělení Iveta Treutnerová.

3.1.2018

OBRAZEM: Na Tvrzi v Libušíně skočili do nového roku

Libušín - Jezdecká stáj Tvrz Libušín uspořádala letos už tradiční setkání přátel přímo na Nový rok.

3.1.2018

VIDEO: Parádní ohňostroj rozzářil nebe nad kladenskou radnicí

Kladno /FOTO, VIDEO/ - Pořádná show čekala zaplněné kladenské náměstí Starosty Pavla na začátku roku 2018. Tu hudební nejprve odpálila skvělá revivalová skupina AC/DC Bon Scott Memorial Band, kterou na pódiu následně vystřídal primátor města Kladna Milan Volf. Primátor Kladeňákům popřál do nového roku jen to nejlepší a následně si se všemi na náměstí mohl užít velkolepý novoroční ohňostroj.

3.1.2018

Záchranáři byli také letos při oslavách v pohotovosti

Kladensko – Tržná poranění, popáleniny nebo poškození sluchu. To jsou většinou zranění, která si vyžádají tradiční silvestrovské oslavy spojené často s konzumací alkoholu. Také proto je tento svátek pro záchranáře noční můrou.

2.1.2018

Policie hledá mladý pár z Ruska. Ženu shánějí její rodiče

Kladno – S žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované cizince se v úterý obrátilo na veřejnost policejní prezidium.

2.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáčci z 5. ZŠ Kladno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 3. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 5. ZŠ Kladno.

1.1.2018

OBRAZEM: Novoroční ohňostroj ve Slaném

Slaný - Novoroční ohňostroj ve Slaném na Masarykově náměstí přilákal už tradičně tisíce lidí, kteří si nenechali ujít jedinečnou podívanou 1. ledna 2018 od 18 hodin.

1.1.2018

OBRAZEM: Silvestrovské setkání na Veselově

Kladensko - Na Silvestra odpoledne se konalo již čtvrté setkání občanů Velké Dobré a Družce u rozhledny na Veselově.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2018

V kladenské porodnici se narodil jako první novoroční miminko chlapec

Kladno - Prvním miminkem Kladenska roku 2018, které spatřilo světlo světa v 10.30 hodin v pondělí 1. ledna v kladenské porodnici, je chlapeček. Ve slánské porodnici byla letos první holčička. Narodila se v 11.23 hodin.

30.12.2017

OHLÉDNUTÍ: Rok 2017 na Kladensku

Kladensko - Jaký byl rok 2017 na Kladensku?

30.12.2017

Policisté varují: Na pyrotechniku si dávejte velký pozor!

Kladensko - Každým rokem při oslavách spojených při loučení se starým rokem a s příchodem roku nového používají někteří občané mimo jiné zábavnou pyrotechniku. Používání této pyrotechniky pro zábavné účely má však i svá pravidla, na která by neměli občané v žádném případě zapomínat. Především by se měli těmito pravidly řídit při manipulaci s touto pyrotechnikou a neopomínat na bezpečnost, která je velmi důležitá.

29.12.2017

Mateřská školka v Hrdlívě dostala v závěru letošního roku ten nejkrásnější dárek

Hrdlív - Pokud bude některé zařízení v budoucnu vzpomínat na rok 2017, pak Mateřská školka Hrdlív na uvedený ročník nikdy nezapomene: výsledkem houževnaté a trpělivé práce všech zainteresovaných se podařilo v plánovaném termínu ukončit rozsáhlou rekonstrukci budovy a otevřít nový školní rok 2017/18 zcela „v novém“.

29.12.2017

Opravu mostu přes potok zahájí ve Velvarech v lednu

Velvary – Důležitá dopravní spojnice mezi Prahou a severními Čechami, kterou je most ve Velvarech, bude vybudována v příštím roce.

28.12.2017

Půjčovny i servisy lyží začínají mít napilno

Kladensko - Ačkoli měla být letošní zima podle odborníků jedna z nejmrazivějších za posledních sto let, sněhu jsme si zatím příliš neužili.

27.12.2017

Kladenští otužilci ochutnali Vltavu

Praha /FOTOGALERIE/ - Jednasedmdesátý ročník otužileckého Memoriálu Alfreda Nikodéma se konal v úterý, tedy na Štěpána, v Praze. Do Vltavy, která měla kolem čtyř a půl stupně Celsia, se u Národního divadla vrhlo také několik Kladeňáků. 

27.12.2017

Kladenskou nemocnici navštívil Ježíšek

Kladno /FOTOGALERIE/ - Advent je doba, která přináší řadu tradičních akcí i pro hospitalizované pacienty, aby alespoň na chvíli zapomněli na své starosti. Ne jinak tomu bylo i v kladenské nemocnici.

27.12.2017

Slánští zastupitelé jednali o rozpočtu dlouho přes půlnoc

Slaný /FOTOGALERIE/ - Zastupitelé Slaného jednali pár dní před vánočními svátky kromě dalších bodů hlavně o rozpočtu města ještě i dlouho po půlnoci, rozhodli o tom, že město bude hospodařit s více než 460 miliony korunami. Rozpočet bude schodkový, přičemž k jeho vyrovnání poslouží přebytky hospodaření z uplynulých let ve výši bezmála 70 milionů korun.

26.12.2017

Lidé jezdí slavit na hory i do exotiky

Kladensko - Oslavy Vánoc a silvestra jsou pro většinu lidé neodmyslitelně spjaté s domovem. Zatímco jedni si bez tepla rodinného krbu nedokáží tyto svátky představit, jiní naopak volí možnost oslavit jedny z nejhezčích svátků v roce v jiném prostředí. Rozdat dárky, nebo odpálit novoroční ohňostroj, někteří jezdí například na hory nebo také k moři.

26.12.2017

Setkání s Karlem Heřmánkem jako vánoční dárek? Nic nesplnitelného!

Unhošť - V rámci celorepublikového projektu Ježíškova vnoučata se splnilo vánoční přání také panu Jaroslavovi z unhošťského domova pro seniory. Ten si přál setkat se s hercem Karlem Heřmánkem, což se mu také poštěstilo.

26.12.2017

Žáci z kladenské základní školy vyrobili krásný betlém

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krásným betlémem se může pochlubit kladenská Základní škola Maltézských rytířů. Práce jejích žáků je vidět už z blízké silnice, a tak radost nedělá nejen návštěvníkům školy či blízkého kostela, ale také všem kolemjdoucím. Betlém byl požehnán v rámci již třetí adventní slavnosti školy.

24.12.2017

Milada Záborcová: Procházením krizemi se učíme o životě

Kladno /ROZHOVOR/ - Na podzim spatřila světlo světa kniha s názvem Jak projít životními krizemi k životním výhrám. Spolu s její autorkou a specialistkou na krizovou komunikaci Miladou Záborcovou tak mají čtenáři příležitost podívat se na krizové a náročné situace ve svém životě „trochu jinak“.

24.12.2017

Dětské oddělení kladenské nemocnice přivítalo čtyřnohou návštěvu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krásné setkání plné úsměvů a emocí. Taková byla návštěva psa Bárta a jeho majitelky Gabriely Krejsové z organizace Canisterapie Kladno v kladenské nemocnici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT