VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

20.8.2017

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

20.8.2017

V Líském měli mimořádné volby

Líský - Mimořádně šli o víkendu k volbám obyvatelé obce Líský na Kladensku. Vesnice s 89 obyvateli musela znovu sestavit kandidátku. Nikoli proto, že by se zde mezi sebou zastupitelé nedokázali domluvit, ale kvůli tomu, že jeden zastupitel předčasně zemřel.

19.8.2017

Na letošní rok chtějí zemědělci zapomenout

Kladensko /FOTOGALRIE/ - Katastrofa. Tak by se dala jedním slovem popsat letošní situace ohledně sklizně u většiny plodin na polích. Přitom začátek roku byl pro zemědělce minimálně slibný.  

19.8.2017

Čechomor ovládl slánské letní kino

Slaný - Skupina Čechomor zamířila v pátek do Slaného a vystoupila v tamním Letním kině. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu. Diváci na koncertě slyšeli nejen největší hity skupiny, ale i některé nové skladby v barevnějších a modernějších úpravách.

19.8.2017

FESTIVAL OKOŘ: Hvězdnou sestavu doplní Marta Jandová a Eddie Stoilow

Střední Čechy - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa – to jsou skutečné legendy české populární hudby, které vystoupí v sobotu 19. srpna na malebné louce pod hradem Okoř kousek od Prahy.

AKTUALIZOVÁNO
17.8.2017

Kladeňáci už projedou ulicemi na růžových kolech

Kladno /FOTOGALERIE/ - Systém sdílených růžových kol už od čtvrtka funguje také v Kladně, přičemž kladenská radnice za tři měsíce zkušebního provozu zaplatí šest set tisíc. Šedesát takzvaných Rekol od společnosti Rekola Bikesharing, se kterými mají na našem území zkušenosti již v pěti městech včetně Prahy i Brna, si mohou zájemci vypůjčit hned na šestadvaceti stanovištích napříč Kladnem.

17.8.2017

Slaňáci dali nejvíce hlasů workoutovému hřišti a nevyloučené Pražské

Slaný - Slaňáci svými hlasy sami rozhodli o tom, jak využijí milion korun z takzvaného participativního rozpočtu. Z devíti návrhů, které mají pomoci změnit tvář města k lepšímu, dali lidé letos v prvním ročníku soutěže nejvíce hlasů projektům na obnovu Pražského předměstí a vzniku workoutového hřiště u 3. základní školy v Rabasově ulici.

16.8.2017

Práce na rekonstrukci pergol v Kladně zdárně pokračují

Kladno /FOTOGALERIE/ - Práce na rekonstrukci pergol na třídě Československé armády, které vyjdou zhruba na 25 milionů korun, město zahájilo už na jaře. Po jejich ukončení by se měla podloubí a přilehlé okolí zásadně změnit. Ještě na počátku léta si místní stěžovali, že se dělníci prý moc nepředřou, nicméně, v současnosti to vypadá, že už skutečně více přiložili ruku k dílu. Ať už to na první pohled vypadá pro laika jakkoli, podle mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové, by měla být ulice hotová dokonce dříve, než stanovuje prosincový termín. 

16.8.2017

Pomůže nový digitální povodňový plán?

Kladno /FOTOGALERIE/ - Přes absenci většího vodního toku voda čas od času zahrozí také na Kladensku, a tak se chystá projekt, který by měl zahrnovat především kompaktní a univerzální varovný systém.  

16.8.2017

Kladno zmodernizuje kamerový systém, ve městě má nezastupitelnou úlohu

Kladno - Otevírání obálek, které je plánováno v Kladně na úterý 22. srpna, rozhodne o vítězi tendru, jenž se ujme rekonstrukce operačního střediska Městské policie Kladno. Kamerový systém, který v největším středočeském městě funguje od roku 1997, bude modernizován.

15.8.2017

Kladenská ulice Dr. Foustky je již průjezdná a bezpečnější

Kladno /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce ulice Dr. Foustky, v rámci které byl vybudován vyvýšený přechod i přilehlý chodník, měla být ukončena ve středu 2. srpna, avšak nestalo se tak.

15.8.2017

Hasiči mají povodně stále v živé paměti

Kladno /FOTOGALERIE/ - Povodně v roce 2002 zasáhly téměř celou republiku. Nadprůměrné srážky měly katastrofický důsledek. Na pomoc do poškozených oblastí se vydávaly tisíce profesionálních i dobrovolných hasičů. V akci bylo také mnoho jednotek z Kladenska. Pětice dobrovolných hasičů ze Stehelčevsi zamířila na pomoc přímo do povodní postiženého hlavního města.  

15.8.2017

Kladno chce zatočit s obchodníky s chudobou

Kladno - Zásadní krok proti zneužívání státem vypláceného příspěvku na bydlení učinili kladenští radní. Sociální dávky dosud mohli pobírat všichni oprávnění žadatelé žijící na území města. To se změní, radní totiž jednomyslně schválili návrh na vydání opatření obecné povahy, kterým budou identifikována místa se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů v Kladně.

14.8.2017

Do protipovodňových opatření míří miliony

Region /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Od povodní v roce 2002 si nyní připomínáme patnáct let. Jaká opatření se od té doby například na řece Berounce udělala a proč se někde stále staví v zátopovém území jsme se zeptali mluvčího státního podniku Povodí Vltavy Huga Roldána.  

14.8.2017

Londu ve Slaném opět rozkopali, už potřetí

Slaný - Dlouho obávané se stalo skutečností. Pěší zóna v Husově ulici ve Slaném, takzvaná Londa, je opět v havarijním stavu a znovu bude rozkopaná, a to bezmála do konce srpna.  

12.8.2017

Povodně: důležité národní dokumenty zmrazili v Kladně

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Okresem Kladno neprotéká žádný významný vodní tok, kromě několika potoků, které zaplavily při povodních před patnácti lety v některých místech jen sklepy, zahrady či pole. Přesto projevili lidé z toho suchozemského regionu v roce 2002 obrovskou solidaritu.  

11.8.2017

Z Kladna do Prahy bude lidi vozit sedmadvacet nových autobusů

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Kladně bylo ve čtvrtek 10. srpna představeno sedmadvacet nových nízkoemisních autobusů využívajících alternatvní palivo CNG v hodnotě 194 milionů korun.

11.8.2017

Hasiči zachránili téměř dvoumetrového útěkáře leguána Oscara

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Ve středu 9. srpna v devět hodin večer přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje velmi netypickou žádost o pomoc při záchraně leguána, který v Žilině na Kladensku utekl majitelům na strom do sousední zahrady. 

11.8.2017

Rodiče zaplatí za výbavu školáka tisíce korun

Kladensko /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Přestože školáci na své povinnosti v těchto dnech raději ještě nemyslí a užívají srpnovou prázdninovou pohodu, jejich rodiče už ale nyní nervozně pokukují po regálech a letácích obchoďáků kde, za kolik a hlavně dobře a levně nakoupit školní výbavu pro své děti.  

10.8.2017

Houbaři si dali nucenou pauzu, houby nejsou

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Houby si dávají pauzu. Taková je aktuální situace na Kladensku a v okolí. Zatímco před dvěma týdny nosili houbaři například z křivoklátských lesů plné košíky hřibů žlutomasých, takzvaných babek, nyní les zeje, co se týče hub, prázdnotou.  

9.8.2017

Kauza parkovacího domu stále není u konce

Slaný /FOTOGALERIE/ - Kauza slánského automatického parkovacího domu (APD), který místní považují za průšvih století, zdaleka není u konce. Kvůli parkovišti pro 149 aut za více než 100 milionů korun, které firma KOMA nepostavila před lety tak, jak garantovala, se Slaný se společností soudí.  

8.8.2017

Slánskou čistírnu začnou opravovat v říjnu, smlouva už je podepsaná

Slaný - Starosta města Slaného Martin Hrabánek (ODS) podepsal smlouvu se zhotovitelem rekonstrukce čistírny odpadních vod ve Slaném-Blahoticích. Zahájení prací na rekonstrukci čistírny je plánováno na říjen tohoto roku  

8.8.2017

Hokejbalová aréna se dočkala důležité opravy

Kladno /FOTOGALERIE/ -  Kladenská hokejbalová aréna dostala nový kabát. Stánek, který byl vybudován v roce 2003, a od té doby se ho nedotkla žádná velká rekonstrukce, se může nyní pyšnit novým povrchem, mantinely i tvrzenými skly.  

7.8.2017

OBRAZEM: Práce na cestě ke škole jsou v plném proudu

Slaný - Blátivá cesta do nejstarší školy ve Slaném už bude navždy minulostí. U 1. základní školy Na Hájích ve Slaném vzniká v těchto dnech nový chodník. Dělníci pracují v takovém tempu, aby se školáci i učitelé mohli po nové dlažbě projít už prvního září. Nové dláždění i obrubníky propojí po letech cestu od parkoviště proti letnímu kinu až k hlavnímu vchodu do budovy. Kontrolní den potvrdil, že všechny práce pokračují podle plánu.

7.8.2017

Kruhové objezdy nahradí některé křižovatky

Kladensko - Usnadňují dopravu v místech, kde dříve bývaly složité a nebezpečné křižovatky. Řeč je o kruhových objezdech, prvku, který začíná být v dopravě více využíván. Hlavním pozitivem kruhových objezdů je jeho relativní bezpečnost a také plynulost provozu, kterou na rozdíl od světelných křižovatek, poskytují.  

6.8.2017

OBRAZEM: Žerotín ožil na dva dny motofestem

Žerotín - Stovky motorkářů na nablýskaných strojích dorazily o víkendu do Žerotína, kde se uskutečnil další ročník oblíbeného motorkářského festivalu Rack Reyd, který se koná každoročně už více než dvacet let. V prvních letech se festival pořádaný rakovnickým Motoclubem Astacus konal v Rakovníku na Tyršově koupališti, několik let je už ale útočištěm motorkářů i dalších návštěvníků akce prostředí kempu v Žerotíně na Lounsku.

AKTUALIZOVÁNO
5.8.2017

Stovky aut zářily na ploše doberského letiště už zdáli

Velká Dobrá /FOTOGALERIE/ - Oblíbená motoristická burza náhradních dílů, která se v pátek a v sobotu uskutečnila tradičně na letišti ve Velké Dobré, přilákala na bezmála desetihektarovou louku více než dva a půl tisíce návštěvníků.

5.8.2017

Kladno usiluje o cyklostezku až do Prahy

Kladno - Cyklistika se těší na Kladensku dlouhodobě velké oblibě. Kromě bikesharingové služby Rekola, jejíž zkušební provoz zahájí v Kladně v polovině srpna a zájemci tak budou moci za mírný obnos sdílet růžová kola kdekoli ve městě, chce primátor města podpořit také vznik cyklostezky, která by mohla vést podél železniční trati ve směru na Prahu. Nápad je na samém počátku a proto je třeba vyvolat jednání nejen s obcemi na trase, ale také se Středočeským krajem.  

5.8.2017

Burza historických vozidel láka na doberské letiště

Velká Dobrá - Tradiční kladenská burza historických vozidel se koná od pátku do sobotního poledne na letišti ve Velké Dobré. 

4.8.2017

Ulice Dr. Foustky v Kladně zůstává uzavřená

Kladno /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce ulice Dr. Foustky, v rámci které má být vybudován vyvýšený přechod i přilehlý chodník, měla být ukončena ve středu 2. srpna, avšak nestalo se tak. Kvůli zmiňované rekonstrukci se museli řidiči průjezdu ulicí vyhnout, přičemž objízdná trasa kvůli stavbě vedla Dlouhou ulicí za Kročehlavským rybníkem přes ulici Milady Horákové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT