VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

24.12.2017

Děti se v kladenské nemocnici bavily s Dr. Klaunem i stavebnicemi

Kladno – V kladenské nemocnici bylo v předvánočním čase veselo. Za hospitalizovanými dětmi totiž přišli dobrovolníci z řad zaměstnanců firmy LEGO, aby jim pomohli snáz překonat trauma z pobytu v nemocnici.

24.12.2017

OBRAZEM: Betlémské světlo dorazilo také na Kladensko

Kladensko – Tradiční cestou z Jeskyně narození v Betlémě přes Linec, Vídeň a Brno doputovalo takzvané betlémské světlo do různých koutů naší země. Jeho plamínek si lidé mohli odnést do svých domovů také z několika míst našeho regionu. Připálit si světlo, které je symbolem míru, přátelství a klidu, si zájemci mohli například v Kladně, Slaném, Unhošti, Vinařicích i Švermově.

24.12.2017

OBRAZEM: Ryby na štědrovečerní stůl prodávali také v Žilině

Žilina - Letos již posedmé patřilo prostranství před žilinským hostincem U Růžičků místním rybářům a především rybám. Lidé si tentokrát mohli zakoupit opravdu obrovské kapry, pstruhy i amury. Připraveno bylo také občerstvení včetně skvělých buřtů na pivě i bramborové vodnické placky.

22.12.2017

StarDance aneb Když kladenské seniorky tančí

Kladno /FOTOGALERIE/ - Projekt Kladno seniorům v těchto dnech úspěšně dovršuje čtvrtý ročník své existence. Jedním ze skalních partnerů projektu je Taneční klub Admira Kladno, který zajišťuje výuku tance dětí, mládeže i dospělých. Pravidelné lekce tance navštěvují i seniorky registrované v projektu Kladno seniorům. 

22.12.2017

Český kapr teď jasně vítězí nad lososy

Kladensko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ – Někdo by se ryby nedotkl ani na Štědrý večer, ovšem na stolech křesťanů ani tentokrát tradiční vánoční rybí pokrm chybět o Vánocích nebude. Stejně jako na tabuli skutečných gurmánů, kteří ocení jedinečnou chuť ryb, například z jihočeských rybníků. Metráky se jich v těchto dnech mrskají v kádích před obchodními domy a rybárnami a zákazníci mají možnost si vybrat ty nejčerstvější kousky.

21.12.2017

Kladeňáci se přidali k boji za lidská práva hned dvakrát

Kladno - Desátý prosinec je mezinárodně uznávaným dnem lidských práv. Tohoto symbolického data tradičně využívá organizace Amnesty International. Po celém světě se během celého následujícího týdnu konají maratony psaní dopisů. Cílem těchto maratonů je vzbudit obecnou diskuzi o stavu lidských práv.

21.12.2017

Kdo na to má, za živý stromek si rád připlatí

Kladensko /ANKETA/ – Není nad vůni Vánoc, když jehličí v pokoji zavoní. Jenže, pořídit si krásný jehličnan, který za pár dní neopadá, něco stojí. Zejména jedličky, kterými se pyšní dodavatelé z plantáží, jsou dnes nákladnou záležitostí. Lidé si pak často rozmyslí, zda pořídit domů živý strom nebo nějakou jeho zdařilou umělou napodobeninu.

20.12.2017

Soutěž Bezpečnost s Empíkem zná svého vítěze

Kladno - Strážníci Městské policie Kladno vyhlásili již devátý ročník výtvarné soutěže Bezpečnost s Empíkem určené pro žáky čtvrtých tříd kladenských základních škol. Sešlo se sto pět obrázků z osmi základních škol. Jedenáctičlenná komise složená ze strážníků a občanských zaměstnanců Městské policie Kladno měla tak nelehký úkol - musela vybrat osm nejlepších autorů a jejich děl.

20.12.2017

Co bude s Okresním domem ve Slaném, se rozhodne dnes

Slaný – Novorenesanční budova někdejšího Okresního úřadu ve Slaném stojící na nároží ulic Edvarda Beneše a Šultysovy patří sice mezi překrásné dominanty města, přesto je roky opomíjená. Svého času zde sídlilo i hejtmanství. Úžasná stavba, která je už zdáli dobře viditelná nejlépe z Wilsonovy ulice, patří k těm, které se zaručeně vždy objeví na pohlednicích či v kalendářích.

19.12.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Libušín

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. prosince pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Libušín.

19.12.2017

Kladenský ČEZ stadion čeká na novou střechu

Kladno - Střecha kladenského ČEZ stadionu by se v příštím roce mohla konečně dočkat rekonstrukce. Odhadovaná cena je okolo 50 milionů.

18.12.2017

V Kladně přestanou platit bydlení nově příchozím

Kladno – Kladenský úřad práce už přestane koncem letošního roku vyplácet dávky na bydlení nově příchozím do Kladna. Takzvané opatření obecné povahy, které chce zamezit obchodování s chudobou, by mělo podle úřední desky začít v Kladně platit od pátku 22. prosince. Jelikož se vedení Kladna rozhodlo vyhlásit město za vyloučenou lokalitu, dávku na bydlení nedostane v Kladně nikdo nově příchozí. Opatření se v žádném případě nedotkne těch, kteří příspěvky na bydlení v Kladně dosud pobírají. Pokud ovšem neporuší zákon.

18.12.2017

Ceny dálničních známek pro rok 2018 zůstanou stejné

Kladensko - Ceny dálničních známek v roce 2018 zůstanou stejné. Roční dálniční známka vyjde na 1500 korun, měsíční na 440 korun a desetidenní za 310 korun. Roční známka platí 14 měsíců, tedy od 1. prosince 2017 do 31. ledna 2019.

16.12.2017

Nízké teploty už zase zlobí řidiče

Kladensko - Zima pomalu ale jistě vystrkuje růžky, což začínají pociťovat také řidiči. Mnoho se jich letos přesvědčilo o nástrahách spojených s poklesem rtuti na teploměrech. Ačkoli zatím na našem území nepanuje zrovna Ladovská zima, jak zpívá v jedné ze svých písní Jarek Nohavica, a krajina není zakrytá desítkami centimetrů sněhu, měli by si dát řidiči na svých cestách pořádný pozor. 

16.12.2017

Pcherské maminky zvou na výstavu betlémů

Pchery – Až do středy mají lidé možnost navštívit zdařilou výstavu betlémů ve Pcherách. V tamním kostele svatého Štěpána ji opět po roce připravilo sdružení Pcherské maminky. 

AKTUALIZOVÁNO
15.12.2017

Vizuální shov se uskutečnila ve Slaném

Slaný - Nasvícení Velvarské brány, vánoční atmosféra, videomapping i svařák. To vše slibovali pořadatelé při jedinečné akci, která se konala v pátek od 18 hodin ve Slaném. Nasvícení - vizuální show (videomapping) s hudebním doprovodem připravili autoři projektu ve spolupráci s Vlastivědným muzeum ve Slaném a nadací Patria. Akce byla parádní, pořadatelé nezklamali.

15.12.2017

Primátor Kladna Milan Volf: Ježíšek jsem už teď já

Kladno /ROZHOVOR/ – Blíží se Vánoce. Jak tenhle čas před tím, než se rodina posadí, prožívá kladenský primátor Milan Volf?

15.12.2017

V Kladně dokončují novou halu pro kynology

Kladno – Kynologové v lokalitě U Zvonečku se radují. Na okraji Kladna pro ně vzniká nová hala, na kterou už roky mysleli.

14.12.2017

Studenti si opět vyzkoušeli, jak se volí prezident

Kladno - Necelé čtyři stovky středních škol napříč naší republikou žily v úterý a ve středu již osmými Studentskými volbami. Středoškoláci starší patnácti let si tak měli možnost takzvaně nanečisto vyzkoušet volbu prezidenta, která Česko čeká přesně za měsíc, tedy 12. a 13. ledna 2018.

13.12.2017

Česko zpívalo koledy, tradičně na řadě míst také na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí se ve středu večer šešly na náměstích, před školami, v parku či před oblíbenými hospůdkami, aby se i letos svým zpěvem přidali k akci Deníku Česko zpívá koledy.

13.12.2017

Kladenské kino Sokol ožilo přehlídkou sokolské činnosti

Kladno - To nejlepší z činnosti kladenské sokolské jednoty se představilo v plném lesku v pondělní Vánoční podvečer v kině Sokol.

13.12.2017

Úpravy v parku před divadlem v Kladně už vrcholí

Kladno – Park u kladenského městského divadla, který je běžně přístupný veřejnosti, už má novou podobu. Na prostranství vedle kavárny přibyly vodní prvky a nové okrasné prvky.

13.12.2017

Psaním dopisů také Kladeňáci posilují boj za lidská práva

Kladno /FOTOGALERIE/ - Také v Kladně se desítky dobrovolníků tento týden připojují psaním dopisů do celosvětového boje za lidská práva. První část lidskoprávní akce se konala v pondělí v bistru Chez nous.

13.12.2017

Bezdomovcům začíná boj o život, přichází totiž zima

Kladno – Zima je pro většinu lidí bez domova velmi kritickým obdobím. S první sněhovou nadílkou začíná bezdomovcům doslova hra o život, a tak tito lidé začnou houfně vyhledávat opuštěné budovy a hlavně parovody, v blízkosti kterých se jejich šance na přežití značně zvyšuje. 

11.12.2017

Středočeské nemocnice poznají v úterý nové vedení

Střední Čechy – Nové vedení mají všechny nemocnice Středočeského kraje, které jako akciové společnosti fungují v Kladně, Příbrami, Benešově, Kolíně a Mladé Boleslavi. Před týdnem středočeští zastupitelé odsouhlasili změny stanov, podle nichž se počet členů jejich představenstev rozšíří ze tří na pět – s tím, že jedno místo bude vyhrazeno pro představitele asociace středočeských nemocnic a pro post předsedy představenstva se počítá s ředitelem nemocnice – a v pondělí krajští odkývli personální změny.

AKTUALIZOVÁNO
11.12.2017

Obchvat Slaného odklepli v pondělí dopoledne

Slaný /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Královské město Slaný zažilo v pondělí velkolepou slavnostní událost. Za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka, vedení podniku Ředitelství silnic a dálnic, vítěze tendru, jímž je společnost Strabag, slánského starosty Martina Hrabánka (ODS) a dalších významných hostů, byla krátce před polednem zahájena stavba obchvatu Slaného, na kterou místní čekali desítky let.

11.12.2017

Výroba stojí, platy nejsou. Soud pošle kladenskou Poldi do konkurzu

Rozhodnuto. Kladenská Poldi půjde do konkurzu. Podle informací České televize o tom rozhodl soud. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování huti. Výroba podniku stojí už měsíce a zhruba stovka zbývajících zaměstnanců nedostává výplaty.

11.12.2017

Klíčový dokument Kladna chtějí upravit hlavně ve prospěch lidí

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladenský deník už v minulém týdnu informoval o tom, jaké změny chystá vedení města Kladna v územním plánu. V Kokosu na Sítné se proto uskutečnilo veřejné projednávání toho, co by lidé v Kladně rádi měli a co nikoli. Navíc je zapotřebí upravit limity pro výškovou výstavbu, stejně jako limity zeleně, Jedním z ožehavých témat byla například Lokalita Růžové pole, která je nyní určena pro sport. V úvaze je přesto výstavba dalšího obchodního centra, které ale obyvatelé lokality spíše odmítají

AKTUALIZOVÁNO
9.12.2017

OBRAZEM: Krampusové ovládli Kladensko, publikum bylo nadšené

Slaný, Libušín - Do Klubu Double G ve Slaném zavítali v sobotu odpoledne strašliví čerti až z Rakouska, kterým se v jejich domovině říká Krampus. Přestože byli na první pohled dokonalí a velmi děsiví, děti se jich nebály a užily si s nimi nevšední zábavu. Krampusové dorazili v sobotu i do nedalekého Libušína.

9.12.2017

OBRAZEM: Vánoce na Čabárně si užili malí i velcí

Brandýsek - Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna u Brandýsku se v sobotu odpoledne neslo v duchu oblíbené akce Vánoce na Čabárně. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT