VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

3.8.2017

OBRAZEM: Strážníci navštívili dětský tábor

Kladno - Zajímavou návštěvu měly na táboře děti z Pionýrské skupiny Švermováček. Dorazili za nimi totiž na tábor do Mrtníku u Komárova strážníci Městské policie Kladno. 

3.8.2017

Při prodeji majetku už nemá rozhodovat cena

Kladensko - Starostové mají zase o důvod více ke spokojenosti a klidnému spánku. Krátkodobá ekonomická výhodnost nejspíš již nebude hlavním faktorem, podle kterého budou muset obce a kraje nakládat se svým majetkem. Novela zákona, kterou schválili senátoři, má zabránit kriminalizaci komunálních a regionálních politiků za to, že například pozemky pro stavbu rodinných domů ne-prodali za nejvyšší cenu. Rozhodnutí čeká už jen na prezidentův podpis.  

2.8.2017

Středočeská hejtmanka úřadovala ve středu ve Slaném, navštívila ji řada lidí

Slaný /FOTOGALERIE/ - V pořadí potřetí otevřela hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) na jeden den svoji „mobilní kancelář“, tentokrát ve Slaném. Celý den zde místním obyvatelům, lidem z okolí i starostům pomohla řešit nejenom problémy, ale i sdílela s nimi jejich zkušenosti, starosti a radosti. 

2.8.2017

Lidé přestávají vyhledávat umělá koupaliště

Kladensko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - V tropických teplotách, které na našem území aktuálně panují, lidé vyhledávají nějakou možnost se zchladit. Často k tomu využívají vlastní bazény nebo přírodní koupaliště. Naopak umělá koupaliště pociťují úpadek návštěvníků.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2017

Exšéf Poldi Stehlík je podle soudu vinen částečně. Po dvaceti letech vinu odmítá

Krajský soud v Praze dnes uznal bývalého šéfa kladenských hutí Poldi Vladimíra Stehlíka vinného ze způsobení škody nejméně 592 tisíc korun, které ocelárnám vznikly, když neoprávněně nakládal s majetkem firmy. Zprostil ho naopak obžaloby, podle které neodváděl peníze na zdravotní pojištění zaměstnanců, daň ze mzdy nebo poskytoval bezúročné půjčky, a tím způsobil mnohamilionové škody.  

1.8.2017

Policie dostala za mříže šest pachatelů

Kladensko - Úspěšný týden registruje kladenská policie, která se zasloužila o to, že za mříže putovala šestice mužů.  

31.7.2017

Kladno odstartovalo podzemní kontejnery

Kladno - Další krok kupředu v čistotě města udělala kladenská radnice. Už nyní se pracuje na projektu, který by měl na některých místech vyřešit problém rozházených odpadků kolem už tak nevzhledného kontejnerového stání a mnohé další.  

31.7.2017

Soud rozhodl. Kdo je vítězem politické rozepře?

Kladno - Soud rozhodl. Avšak ukončí jeho rozhodnutí politické rozepře týkající se kritických příspěvků na sociální síti? Celou situaci vyhrotil příspěvek zveřejněný kladenskou ODS v květnu, takzvaným Kladenským Palermem, který kritizoval současné vedení města. Soud nejdříve vydal předběžné opatření, podle kterého musel být příspěvek skryt, jenže na to se kladenská ODS odvolala. Nakonec soud rozhodl, že kladenská ODS nemusí v rámci předběžného opatření příspěvek skrýt.  

30.7.2017

GeoCvrčovická výzva nabídla také souboj v Bubble Ballu

Brandýsek /FOTOGALERIE/ - Na fotbalovém hřišti v Brandýsku se v sobotu konala akce nesoucí název GeoCvrčovická výzva. Sešli se zde stávající hráči velmi oblíbené celosvětové hry geocaching, ale také každý, kdo se o samotném geocachingu chtěl něco dozvědět.

28.7.2017

Hasiči ze Slaného mají nový vůz

Slanýb - Na hasičské stanici v Benešově se ve středu uskutečnilo slavnostní předání pěti hasičských vozů. Nové prvovýjezdové cisternové automobilové stříkačky na podvozku Scania za 6,7 milionu korun se dočkali také hasiči ze Slaného.

28.7.2017

Hmyz útočí ve velkém, počet alergií stoupá

Střední Čechy - postupujícím létem vždy roste počet výjezdů záchranné služby k osobám, u kterých se objevily zdravotní komplikace po bodnutí hmyzem.  

27.7.2017

Do Prahy levněji od konce srpna

Kladno - Hlavní město Praha se středočeským krajem dokončují přípravy na rozšíření integrované dopravy i na autobusové linky mezi Prahou a Kladnem, a to včetně kladenské městské hromadné dopravy. Cestující budou na jednu jízdenku cestovat mezi Kladnem a Prahou i s možností využití spojů městské hromadné dopravy v obou městech.

27.7.2017

Kladnem budou zanedlouho jezdit Rekola

Kladno /FOTOGALERIE/ - Bikesharingová služba Rekola, která existuje již v pěti městech v České republice, zahajuje v polovině srpna zkušební provoz v Kladně. Vznikne tak komplementární dopravní prostředek k MHD. Za Rekoly se skrývá úsilí dobrovolníků a podpora lidí, kteří usilují o rozvoj městské cyklistiky.  

27.7.2017

Dočká se Sítenský most zabezpečení?

Kladno - Sítenský most v Kladně je častým místem, které si vybírají sebevrazi proto, aby zde ukončili svůj život. Stejně tak se rozhodl koncem března i šestnáctiletý mladík. Jeho záměr mu nevyšel, pádem si totiž způsobil velmi vážná zranění. A právě mladíkovo počínání bylo impulzem pro aktivitu jeho přátel.  

26.7.2017

Rotunda na hradišti Budeč je nejstarší českou stavbou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Loď rotundy Petra a Pavla, která stojí na vyvýšenině nedaleko obci Zákolany na Kladensku, je vůbec nejstarší stavbou v Čechách. Archeologové navíc prokázali, že kopec nad zdejším Zákolanským a Týnickým potokem osidlovali naši předci už dokonce v devátém století před Kristem. Kromě toho je celé místo opředeno řadou legend o svatém Václavovi, ale také o silné energii  

26.7.2017

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Region /FOTOGALERIE/ - Chléb namazaný tlustou vrstvou medu pro někoho neodmyslitelně patří ke snídani. Cesta zlatavého všeléku až na náš stůl ovšem není vůbec jednoduchá. Včelaře stojí péče o svá včelstva mnoho úsilí, velmi často ještě celou situaci komplikuje například špatné počasí nebo tolik obávané nákazy.    

25.7.2017

Nové logistické centrum nabídne lidem práci

Buštěhrad - To, co se už dlouho mezi lidmi v Kladně a okolí šušká, bylo potvrzeno. Německý obchodní řetězec Lidl plánuje na okraji města postavit svůj velkosklad.  

24.7.2017

Ulici Dr. Foustky uzavře stavba přechodu

Kladno V následujícím týdnu se stavební dělníci vydají opět do ulic a kladenští řidiči se proto na více než týden budou muset vyhnout průjezdu částí ulice Dr. Foustky.  

23.7.2017

Buštěhrad se snad dočká vrácení zámku

Buštěhrad /FOTOGALERIE/ - Buštěhradští mají velký důvod k radosti, zřejmě bude městu navrácena jeho dávná chlouba. Na konci června krajská rada schválila bezúplatný převod části buštěhradského zámku, která od roku 2010 patří Středočeskému kraji, zpět do rukou města. Podle všeho by mělo být zářijové jednání krajského zastupitelstva o celé věci jen jakousi formalitou.  

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Kladensku

Kladno /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty. Co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna.  

21.7.2017

Poldováci musí na své výplaty opět počkat

Kladno - Situace ohledně dlužných výplat kladenských Hutí Poldi se opět mění. Peníze za loňský květen měly být zaměstnancům vyplaceny tento týden. Poldováci se bez nich ale zatím budou muset obejít. Alespoň tedy do chvíle, než se vyřeší situace kolem prodeje společnosti.  

20.7.2017

Strom v Bílichově spadl přes cestu, naštěstí nikoho nezranil

Bílichov /FOTOGALERIE/ - Velmi silné bouřky doprovázené přívalovými dešti se ve čtvrtek v podvečer nevyhnuly ani Kladensku. Nepršelo sice dlouho, avšak o to byl déšť intenzivnější. Takzvané počasí pod psa navíc dokreslovaly silné nárazy větru. V Bílichově na pomezí Kladenska, Rakovnicka a Lounska vítr dokonce lámal stromy. 

20.7.2017

Kladenští hasiči přivítali návštěvu z Francie

Kladno /FOTOGALERIE/ - Netradiční návštěvu přivítali kladenští hasiči na své stanici. Přítomnost dětí a studentů sice není tak neobvyklá, tentokrát ale prostory centrální stanice Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje zněla francouzština. Zavítala tam totiž výprava dětí z města Vitry-sur-Seine, která v Kladně na pozvání magistrátu tráví část prázdnin. 

20.7.2017

Máslo zdražilo a stalo se luxusním zbožím

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Máslo. Pro někoho obyčejná věc, kterou většina lidí bere ve své ledničce za samozřejmost. Máslo ovšem není vůbec levným artiklem. Naopak. Pro některé lidi se stává nedostupným. Důvodem je jeho cena. Historicky nejvyšší.  

19.7.2017

Proměna třídy ČSA postupuje dle plánu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Práce na rekonstrukci pergol na třídě Československé armády, které vyjdou zhruba na 25 milionů korun, město zahájilo počátkem dubna. Po jejich ukončení by se měla podloubí a přilehlé okolí zásadně změnit. Ačkoli celá třída aktuálně vypadá jako staveniště, dělníci podle názorů některých občanů pracují příliš pomalu nebo se flákají. Paradoxem je fakt, že podle mluvčí kladenského magistrátu existuje dokonce možnost, že práce skončí dříve, než se předpokládalo.  

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
18.7.2017

Rodinná poradna ve Slaném a středisko rané péče slaví výročí

Smečno - Kolpingova rodina Smečno si připomíná výročí založení Rodinné poradny ve Slaném a služby Střediska rané péče pro zdravotně postižené děti. Rok 2017 je pro tuto neziskovou organizaci opět významný. Připomínáme si v něm výročí založení dvou typů služeb. Za prvé 15 let od založení Rodinné poradny ve Slaném a 10 let od začátku působení Střediska rané péče. Obě tyto služby se snaží především o zkvalitnění a podporu rodinného života. 

18.7.2017

Černé skládky trápí Kladno i okolí

Kladensko - Pod pojmem černá skládka si většina lidí vybaví desítky tun nelegálně uloženého odpadu. Nemusí ovšem vždy jít o tak velké množství odpadu, zejména ve městech tropí problémy spíše menší množství odpadu roztroušeného na mnoha místech.  

17.7.2017

V Rabasově ulici v Kladně přibudou nová parkovací místa

Kladno /FOTOGALERIE/ - Velkou rekonstrukcí prochází kladenská ulice Václava Rabase. Ta by měla nabídnout hlavně nová parkovací místa, vznikne zde ale také plocha na hraní. Cena rekonstrukce přesáhne 25 milionů korun.  

16.7.2017

Konec zastupitelů? Podle politiků nesmysl

Kladensko /ANKETA/ -  Diktátora na radnici? Tohle že by lidé na Kladensku skutečně chtěli? Že by jediný člověk mohl rozhodovat o dění v jejich v městě? Tak to ani omylem! Shodují se na tom téměř jednohlasně politici i oslovení obyvatelé Kladna, Slaného a okolních obcí.  

16.7.2017

Slánský okruh se i letos podařil, počasí se nakonec umoudřilo

Slaný /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Jízda historických vozidel s tradicí Slánský okruh, která se poprvé začala psát už před 65 lety, přilákala v sobotu na slánské Masarykovo náměstí opět desítky majitelů historických vozidel s datem výroby do roku 1983. Závod, který se jel letos, byl osmým ročníkem v pořadí, který před časem obnovili členové Klubu historických vozidel s podtitulem O pohár starosty Královského města Slaného.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT