VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

15.7.2017

Ředitelé nemocnic sestrám přidají, nechtějí o ně přijít

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Zdravotní sestru, aby v české kotlině pohledal. Toto náročné povolání přesto není dlouhodobě honorované tak, jak by si jeho představitelky zasloužily. Často tak odcházejí do zahraničí za lepším výdělkem nebo zcela mimo obor. Ministerstvo zdravotnictví sice přislíbilo těmto pracovníkům přidat, ale zatím je z jeho strany ticho po pěšině. I tak to ale velmi brzy vypadá na změnu.  

14.7.2017

OBRAZEM: Někdejší slánská radnice má nový kabát

Slaný - Po dvou etapách oprav je stará slánská radnice na Masarykově náměstí od čtvrtka poprvé bez lešení. Nákladná rekonstrukce dominanty města, kterou začali opravovat už na podzim loňského roku, byla obehnána lešením několik měsíců.

14.7.2017

Sucho letošní úrodě vzalo čtvrtinu výnosů

Kladensko - Dlouho trápilo zemědělce úmorné a zdánlivě nekončící sucho, aktuálně jim dělá starosti zase voda.  

13.7.2017

Ceny ovoce z dovozu škodí více než mráz

Kladensko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Sklizeň ovoce je také na Kladensku v plném proudu. Stejně jako každý rok jsou pěstitelé lahodných plodů závislí na rozmarech počasí, které jim mnohdy natropí nemalé škody. Kromě mrazíků, krup, sucha a nebo naopak přívalových dešťů jsou ale v poslední době velký nepřítelem dumpingové ceny dovozového ovoce. 

12.7.2017

Do slánského aquaparku se v burkinách nesmí

Kladno /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Událost, při které se muslimky koupaly v pražském aquaparku v celotělových plavkách – burkinách, lidi názorově rozděluje. Zda mají ženy muslimského vyznání právo chodit v Čechách zahalené  na veřejná koupaliště, vyvolává diskuze. 

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Přítočenští se zlobí. Silnici nikdo neopravuje

Kladensko /FOTOGALERIE/ – Na silnicích Kladenska i Slánska pokračují prázdninové opravy, ať už se týkají komunikací, které jsou ve správě měst, kraje nebo státu. V rámci celého kraje je v plánu celkem čtyřicet velkých uzavírek. 

10.7.2017

Ukončení školního roku si užili také studenti Kladenské univerzity třetího věku

Kladno /FOTOGALERIE/ - Školní rok neskončil pouze pro ty nejmenší. Ukončení studia si užili také studenti Kladenské univerzity třetího věku organizované Střediskem komplexní sociální péče známým jako Fontána. Posluchači při slavnostním aktu převzali krásné květiny a také osvědčení o absolvování studia.

AKTUALIZOVÁNO
10.7.2017

Poldováci už mají elektřinu i dlužné výplaty

Kladno - Dělníci z kladenské Poldovky mají další důvod k radosti. Nejen, že se desítky lidí konečně dočkaly dlužných výplat, ale v jejich mateřském podniku už dokonce opět proudí elektřina.  

8.7.2017

Volných míst je dost, pracovitých lidí málo

Kladensko - Prázdninový čas je i na Kladensku a Slánsku hlavně dobou odpočinku. Přesto řada lidí v tuto dobu, více než kdy jindy, shání pracovní uplatnění. Ať už jako sezónní brigádu nebo natrvalo coby čerství absolventi středních či vysokých škol.  

7.7.2017

Spor o lavičky rozdělil obyvatele věžáku

Kladno - Ohromný dozvuk má odstranění třech laviček v bezprostředním okolí kladenských věžáků v Rozdělově. Razantní řešení rozděluje obyvatele žijící v této lokalitě na dvě skupiny.  

7.7.2017

Začala výluka na trati ze středních Čech do Prahy

Střední Čechy - Velké změny přineslo mnoha cestujícím ze středních Čech, a to hlavně těm z Kladenska a Rakovnicka, uzavření pražského Negrelliho viaduktu. Opravy viaduktu, spojené se zásadní modernizací trati a zvýšením její kapacity, mají být prvním krokem k budování dlouho očekávané moderní železnice do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha. Po dva roky proto nebude průjezdná spojnice mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha-Bubny.  

6.7.2017

Bunkr Drnov ukrýval vojenské tajemství

Drnov /FOTOGALERIE/ - Muzeum studené války a protivzdušné obrany – Bunkr Drnov se nachází v areálu někdejší Protiletadlové raketové základny v Drnově u Slaného. Provozují ho nadšenci a milovníci vojenské historie, kteří se před několika lety rozhodli zachovat unikátní podzemní prostory na ploše více než půl hektaru. Ty zde vznikly v dobách socialismu.

5.7.2017

Policie pátrá po ženě, která se cítí být mužem

Střední Čechy - Od úterního odpoledne pátrají policisté po ženě, která trpí dlouhodobými psychickými problémy. Policisté po ní pátrají v rámci celé republiky.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

Protikuřácký zákon: hospody se vylidňují

Kladno /FOTOGALERIE/ - Už přes měsíc platí v České republice takzvaný protikuřácký zákon, který omezuje kouření také ve vnitřních prostorách hospod a restaurací. Názory majitelů těchto zařízení na pokles tržeb se ale výrazně liší. Zatímco jedni tvrdí, že díky dobrému počasí si hospody vydělají pořád stejně, druzí registrují téměř padesátiprocentní pokles.  

3.7.2017

Příjezd ruských tanků znamenal konec letního tábora i slibné kariéry

Slaný - Psal se rok 1968, léto právě začalo a mladí manželé Stanislav (28) s Jaroslavou (26) vyrazili i s přáteli za hranice všedních dnů do někdejší Německé demokratické republiky. Přestože už doma měli čtyřletého synka, prarodiče ochotně pohlídali, aby si mladí mohli dopřát zase trochu volnosti jako za svobodna.

3.7.2017

V Kačici na komíně hnízdí čapí trojčata

Kačice /FOTOGALERIE/ - Čapí hnízdo je v Kačici již od roku 2001, jedná se o raritu v celém našem okolí. Nikde jinde na Kladensku totiž čápi nehnízdí. Obyvatelé Kačice to moc dobře vědí a na své čápy jsou patřičně hrdí. Teď se všichni modlí za trojčata čápů bílých, která už mají svůj vlastní kroužek.

2.7.2017

Bitva u Zborova se odehrála před sto lety

Zborov - 2. července 2017 si připomínáme 100. výročí bitvy u Zborova. Již v srpnu 1914 vznikla v ruské armádě Česká družina, jednotka dobrovolníků složená z Čechů žijících před válkou v Rusku. Její činnost spočívala v průzkumných akcích. Úspěchy, kterých dosáhla, vedly posléze k tomu, že ruské velení povolilo, aby se počet vojáků v České družině postupně začal zvyšovat také náborem dobrovolníků mezi zajatci z řad rakousko- uherské armády.

2.7.2017

Svíčky za padlé u Zborova zapálí v neděli večer

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V neděli 2. července v 18 hodin budou zapáleny po celé republice svíčky za padlé u Zborova. Obce i města si připomenou rodáky, kteří padli u Zborova a to nejen československé legionáře, ale i Čechy a Slováky, kteří v této bitvě padli v rakousko-uherských stejnokrojích. Československá obec legionářská Kladno pořádá k tomuto výročí významnou událost.

2.7.2017

Slánské náměstí změní výrazně svoji podobu

Slaný - Slánské Masarykovo náměstí brzy změní svoji tvář. V rámci dlouhodobého projektu revitalizace centra města, kdy je postupně opravováno historické jádro Slaného, přistoupí radnice i k centrální ploše.

30.6.2017

Lucie Koukalová se pyšní trojicí vysvědčení. Touží být patoložkou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Dvanáctiletá Lucie Koukalová má za sebou první rok na kladenském sportovním gymnáziu. Vydala se ve šlépějích svého bratra Adama, který letos úspěšně na této škole odmaturoval. Vysvědčení z gymnázia ovšem není jediné, které na konci tohoto školního roku obdržela. Pyšnit se může hned třemi..

30.6.2017

Obrazem: Vysvědčení dostaly dnes tisíce školáků

Kladensko /FOTOGALERIE/- Den D nastal právě dnes. Tisíce školáků také z Kladenska a Slánska si převzaly z rukou svých pedagogů závěrečná školní vysvědčení. Asi největší sláva to byla pro prvňáčky, kteří si zprávu, většinou s překrásnými známkami, odnášeli domů vůbec poprvé.

29.6.2017

Vytrvalý déšť způsobuje na Kladensku a Slánsku lokální záplavy

Kladensko, Slánsko /FOTOGALERIE/ - Od čtvrtečního dopoledne vyjíždějí hasiči k řadě událostí, aby pomohli vyprostit vozidla z vodních lagun nebo čerpat vodu ze sklepů. Jak potvrdil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel, do deseti hodin vyjížděli ve čtvrtek dopoledne hasiči na Kladensku a Slánsku ke třinácti událostem.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

29.6.2017

Autora Krtečka připomíná nově pamětní deska

Kladno /FOTOGALERIE/ - U příležitosti šedesátých narozenin jedné z nejznámějších českých pohádkových postav, Krtečka, byla v úterý odhalena pamětní deska Zdeňka Milera. Kladenského rodáka, ilustrátora dětských knížek, autora, režiséra i scénáristu animovaných pohádek, tvůrce oblíbeného Krtečka a mnoha dalších kreslených postaviček nově připomíná deska na rodném domě v kladenské Bendlově ulici.

29.6.2017

Bikesharing v Kladně, růžová kola jako alternativa k MHD

Kladno - Kladeňáci dostanou novou možnost, jak se přepravit po městě. Radní města schválili návrh zapojení Kladna do pilotního projektu Bikesharing.

29.6.2017

Poslední horníci vyfárali před patnácti lety

Kladensko - Dnes je to přesně patnáct let, kdy vyjel z kamenouhelného dolu Schoeller v Libušíně poslední vůz hunt, naložený uhlím. Tím se nadobro uzavřela tradice hornictví na Kladensku, která trvala dlouhých tři sta roků.

28.6.2017

V centru pomáhají rodinám už patnáct let

Slánsko - Letošní rok je pro Kolpingovu rodinu Smečno významný, oslaví v něm totiž jubilea hned dvou svých služeb - 15 let od založení Rodinné poradny ve Slaném a 10 let od začátku působení rané péče. Obě tyto služby se snaží především o zkvalitnění a podporu rodinného života.

28.6.2017

Kraj pošle do kladenské nemocnice miliony

Kladno /FOTOGALERIE/ - Do zadlužené Oblastní nemocnice Kladno pošle Středočeský kraj další miliony korun. Na svém úterním zasedání o tom rozhodli středočeští zastupitelé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT