VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

9.12.2017

Uhlí ze Slaného aneb Jen vzpomínky zůstanou

Slaný /FOTOGALERIE/ - Slánské uhlí bylo odborníky označeno jedním z nejkvalitnějších. Koncem sedmdesátých let dvacátého století se proto začalo hloubit nejen pod Slaným, ale v celé přilehlé oblasti.

9.12.2017

Kladeňáci diskutovali na téma vyloučené lokality

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladeňáci mohli ve čtvrtek večer přijít do Dělnického domu na náměstí Svobody, aby tam diskutovali na téma vyloučené lokality, kterou se vedení Kladna rozhodlo vyhlásit plošně na celé město.

8.12.2017

Sportovec Slaného: Poslední šance nominovat své favority

Slaný – Kladenský deník, město Slaný, Společnost patriotů Slaného a agentura Sport Action vyhlašuje další ročník ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017.

8.12.2017

Ivana Schober plní vánoční přání. Seniory potěší dárky

Buštěhrad - Vánoce jsou obdobím leckdy dojemných příběhů. O jeden takový se letos postarala Ivana Schober z Buštěhradu. Především díky ní se splní vánoční přání seniorům z buštěhradského domova s pečovatelskou službou.

8.12.2017

Osud stadionu Fr. Kloze by mohl být znám v lednu

Kladno /FOTOGALERIE/- K odkupu areálu stadionu Františka Kloze do vlastnictví města je opět o něco blíže, jasno by mohlo být koncem ledna. Dlouhodobé problémy s hospodařením na kladenském fotbalovém stadionu, tedy sportoviště založeného v roce 1903, by se tak měly konečně vyřešit.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

Smlouva na parkovací dům je neplatná, Slaný přesto musí zaplatit desítky milionů

Kladno - U Okresního soudu v Kladně padl ve středu odpoledne rozsudek v kauze slánského automatizovaného parkovacího domu (APD). Předsedkyně senátu Jarmila Tůmová po vleklých soudních jednáních rozhodla, že smlouva na parkovací dům ve Slaném je neplatná, ovšem město musí i tak doplatit více než třicet milionů korun společnosti KOMA, která parkoviště pro 149 aut ve městě postavila. Rozsudek zatím není pravomocný. 

7.12.2017

Tématem debaty bude Kladno jako ghetto

Kladno – Obyvatelé Kladna mohou ve čtvrtek přijít diskutovat do Dělnického domu na náměstí Svobody. Koná se zde setkání občanů s politiky na téma Kladno jako vyloučená lokalita. Začátek je v 17 hodin.

6.12.2017

Dětské oddělení Nemocnice Slaný povede nově primářka

Slaný – Jak informovalo vedení slánské nemocnice, od 1. prosince byl omezen provoz na dětském oddělení. Pro děti zde není k dispozici v těchto dnech ani pohotovostní služba.

6.12.2017

V Brandýsku kromě stromku ozdobili i těžní věž

Brandýsek – Rarita je aktuálně k vidění v Brandýsku. Zatímco na rozsvíceném vánočním stromku není nic neobvyklého, těžní věž bývá ozdobena zřídkakdy. Jedním z mála takových případů je právě těžní věž bývalého dolu Michael v Brandýsku, kterou momentálně zdobí stovky světélek.

6.12.2017

Ve Slaném soutěží O putovní stromek knihovny

Slaný - Již třetí ročník soutěže O putovní stromek knihovny je přístupný v těchto dnech v hale slánské městské knihovny Václava Štecha. Kromě slánských škol se akce letos účastní i 17. ZŠ Kladno, mateřská škola Smečno, školní družina ZŠ Kamenné Žehrovice a MŠ Dráček v Zámečku při Dětském domově Ledce-Šternberk.

6.12.2017

Osm lidí z Kladna se přiotrávilo jídlem. Co vlastně snědli, zjišťují hygienici

Kladno – Na základě podnětu čtenáře Kladenského deníku, který se v pondělí přiotrávil jídlem patrně v provozovně rychlého občerstvení v Kladně na pěší zóně T.G.M., byla ve středu provedena hygieniky v podniku důkladná kontrola. 

6.12.2017

Vánoční stromy svítí už i v Tuchlovicích a Srbech

Tuchlovice, Srby - Na tuchlovickém náměstí se jen těžko hledalo místečko, tolik zájemců přišlo na rozsvícení vánočního stromu. Kromě občerstvení zda byla k vidění ohňová show, vystoupení žesťových hudebníků a světelný had kolem celého náměstí.

6.12.2017

Slaný bude s vodou hospodařit samo, zdražovat příliš nechce

Slaný /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Město Slaný zahájilo v září letošního roku rekonstrukci čistírny odpadních vod za sto milionů korun. Podle starosty Slaného Martina Hrabánka by měla trvat maximálně osmnáct měsíců.

6.12.2017

Nové jízdní řády vlaků lidé vítají, přibude i noční spoj

Kladno - Vlaků bude ve středních Čechách i v Praze jezdit podstatně víc než dosud, a to s podstatně lepší návazností. Změny, které budou čekat cestující od 10. prosince, se bezpochyby dotknou také obyvatel Kladenska. 

5.12.2017

OBRAZEM: Za dětmi do kladenské nemocnice přišel Mikuláš

Kladno - V úterý bylo možné na chodbách nemocnice potkat netradiční návštěvu. Za dětmi na všechna dětská oddělení přišel Mikuláš v doprovodu hned dvou andělů. Jeho návštěva tak pomohla malým pacientům alespoň na chvíli zapomenout na starosti spojené s pobytem v nemocnici.

5.12.2017

OBRAZEM: Město Slaný ocenilo nejdéle sloužící strážníky

Slaný - Městská policie ve Slaném si připomíná 25. výročí svého založení. Při této příležitosti byli oceněni nejdéle sloužící strážníci.

5.12.2017

Ohňostroj rozzáří oblohu nad Kladnem i Slaným

Kladensko – Bez tradičního novoročního ohňostroje si většina lidí ani nedokáže vítání nového roku představit. Petardy, dělobuchy i rachejtle a tisíce světel na noční obloze prostě k novoročním oslavám patří stejně tak, jako patří k Vánocům nazdobený stromeček a dárky. 

4.12.2017

Plastová víčka pro nemocného chlapce se teď posílají policistům do Kladna

Kladno – Na nemocného školáka Tomáše si berounští policisté vzpomněli mimo jiné pokaždé, když se napili z PET láhve. Ve prospěch rodiny chlapce, který chodí do školy ve Tmani, sbírali od loňského roku plastová víčka. Jakákoli pomoc je vítaná, protože Tomáš trpí svalovou dystrofií. Peníze získané za výkup víček tak jeho nejbližším pomohou při nákupu kompenzačních a zdravotních pomůcek.

4.12.2017

Žilinští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici i zásahovou cisternu

Žilina /FOTOGALERIE/ - Velkou slávu si užili žilinští hasiči. Slavnostně jim bylo totiž předáno nové vozidlo Tatra Terrno, otevřena byla také nově vybudovaná hasičská zbrojnice. 

AKTUALIZOVÁNO
4.12.2017

Lidé se bouří, další obchoďák v Kladně na Růžovém poli nechtějí

Kladno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Místy bouřlivé bylo setkání více než stovky Kladeňáků, kteří se mohli veřejně vyjádřit k chystaným změnám územního plánu. Setkání s architekty a zástupci města se uskutečnilo ve čtvrtek večer v prostorách kladenské Fakulty biomedicínského inženýrství v Kokosu na Sítné.

4.12.2017

OBRAZEM: Adventní setkání se uskutečnilo také v Královicích

Královice - /FOTO, VIDEO/ V neděli krátce před sedmnáctou hodinou se Královičtí sešli před tamní kapličkou na návsi. Ani letos si nenechali ujít sváteční zážitek - zahájení adventu, rozsvícení vánočního stromu a dřevěného betlému. Přivítání obyvatel a dalších návštěvníků obce se ujal starosta obce Luděk Šofr. Pro vytvoření jedinečné a příjemné atmosféry nechyběl červený svařák a hlavně slánské vánoční zpívání v podání hudebního uskupení Blueberry.

2.12.2017

OBRAZEM: Rozdělovská základní škola otevřela dveře veřejnosti

Kladno – Nahlédnout takzvaně pod pokličku rozdělovské základní školy sídlící v Doberské ulici v Kladně mohli zájemci v sobotu. Předvánoční den otevřených se nesl zejména v duchu tvořivých vánočních dílen. 

2.12.2017

Kladenské Vánoce byly zahájeny, strom rozsvítila s primátorem Lucie Bílá

Kladno /FOTOGALERIE/ – Velkolepou světelnou show spojenou se slavnostním rozsvícením Pohádkového vánočního stromu splněných přání, které zahájilo Kladenské Vánoce, sledovalo v pátek řádně zaplněné náměstí Starosty Pavla.

1.12.2017

Slunce rozsvítilo vodárnu za více než 29 tisíc korun

Kladno - Už podeváté připravily Středočeské vodárny nejen pro svoje zaměstnance, ale i návštěvníky podniku charitativní akci výrobků klientů Nadačního fondu Slunce pro všechny. Ve středu se proměnila recepce kladenských vodáren v malý trh s různým adventním zbožím. 

1.12.2017

Kruhový objezd ve Velkém Přítočně je opatřen i zajímavou novinkou

Slaný /FOTOGALERIE/ - Ve Velkém Přítočně byl tento týden zprovozněn kruhový objezd, na který místní čekali čtyři měsíce. Cílem projektu bylo zejména zrychlení dopravy a zvýšení bezpečnosti v lokalitě. 

1.12.2017

Volně pobíhající koně trápí celou vesnici

Žilina - Nekonečný příběh. Tak by se dalo nazvat časté volné pobíhání koní po okolí Žiliny, které bezprostředně ohrožuje žilinské občany a také projíždějící řidiče. Srážka automobilu s koněm, od které několikrát nebylo daleko, by mohla mít přímo tragické následky. Únik koní z ohrady na okraji vesnice je v Žilině téměř na denním pořádku, přičemž jejich majitelka na situaci nijak nereaguje, dokonce ani nezvedá telefony. Místní obecní úřad v poslední době registruje kolem patnácti ohlášení volně pobíhajících koní za měsíc.

1.12.2017

Městská policie ve Slaném má nové operační středisko

Slaný /FOTOGALERIE/ - Město Slaný udělalo další krok k zajištění bezpečnosti a pořádku ve městě. Díky zásadní přestavbě a modernizaci operačního střediska v sídle Městské policie bylo vybudováno moderní a přehledné pracoviště pro strážníky, kteří dohlížejí na chod ve městě prostřednictvím kamer.

30.11.2017

Studenti biomedicíny dostali defibrilátor a dočkají se i unikátních pomůcek

Kladno /FOTOGALERIE/ – Dostat potřebnou pomoc včas a zachránit si život, chce každý z nás. K tomu ale potřebují zdravotníci také odpovídající techniku. Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT Praha, která je špičkou v České republice a vzdělává i budoucí zdravotnické záchranáře, získala další nezbytnou pomůcku pro nácvik práce budoucích záchranářů.

AKTUALIZOVÁNO
30.11.2017

Slánští se dočkali, budování obchvatu zahájí v prosinci

Slaný – Slaňáci a další obyvatelé obcí na trase trvale přetížené silnice I/16 ze Slaného do Velvar, se dočkali. Po více než pětatřiceti letech slibů, bude konečně kopnuto do země.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT