VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
27.6.2017

Drezurní šampionát se uskuteční v Královicích

Královice - Jezdecké centrum Královický dvůr u Slaného pořádá od pátku 30. června do neděle 2. července další ročník Šampionátu České jezdecké federace v drezuře.

27.6.2017

Kam s dětmi v létě? To je velký problém

Region /FOTOGALERIE/ - Dětmi dlouho toužebně očekávané prázdniny už klepou na dveře. Zatímco školáci jsou nadšení, některým rodičům tropí volno jejich ratolestí velké potíže. Kam totiž s nimi? Jedním z řešení je poslat dítě k babičce nebo dědečkovi. Ovšem co s dětmi, když taková možnost není? Například větší kladenské děti mohou odjet na jeden z mnoha táborů pořádaných volnočasovým střediskem Labyrint. Většina z nich již je sice obsazena, u některých jsou ale ještě volná poslední místa.

26.6.2017

Slaňáci konečně rozhodli o nové podobě slaného pramene

Slaný /FOTOGALERIE/ - Slaňáci,včetně vedení města, se roky dohadovali o tom, jak by měla vypadat nová podoba slaného pramene vyvěrajícího pod Slánskou horou, který dal kdysi městu jméno. Po několikaletých úvahách a řadě návrhů, z nichž některé místní vůbec nepřijali, zvítězil nakonec v anketě ten, který lidi nejvíce oslovil.

26.6.2017

OBRAZEM: Děti absolvovaly Desetiboj mladého strážníka již popáté

Kladno /FOTOGALERIE/- Již pátý ročník soutěže Desetiboj mladého strážníka pořádané pro žáky pátých tříd základních škol kladenskou městskou policií se konal v Kladně. Finále soutěže se zúčastnilo hned čtrnáct dvoučlenných smíšených družstev, která musela co nejlépe zvládnout desatero disciplín. Na soutěžící čekaly výzvy v podobě skoku do dálky, jízdy zručnosti na kole, slalomu v neprůstřelné vestě či zásahové přilbě nebo hodů míčky na cíl.

25.6.2017

OBRAZEM: Jízdě do vrchu vévodila letos bugatka

Knovíz – Podevětadvacáté viděli v sobotu diváci více jak stovku vozidel veteránů při legendární Jízdě do vrchu Knovíz – Olšany. Tradice soutěže však sahá do roku 1924.

25.6.2017

Legionáři na střelnici v Družci stříleli již po sedmé

Družec /FOTOGALERIE/ - Členové Československé obce legionářské Kladno si přijeli do Družce zastřílet na počest válečné veteránky Vandy Biněvské a zároveň si připomenout 100. výročí bitvy u Zborova. Nad 7. ročníkem střelecké soutěže, která se konala uplynulý pátek, převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná - Jermanová, což nás velmi potěšilo.

25.6.2017

Na obchodní akademii napětí přetrvává

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Vyhrocenou situaci na Masarykově obchodní akademii (MOA), která vedla studenty ke středečnímu protestnímu pochodu městem, měla uklidnit jednání jeho organizátorů a ředitelky školy Radky Soukupové.

24.6.2017

FOTO: Domov dobré vůle Slunce oslavil sedmnáct let

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově uspořádalo oslavy založení. Na zahradní slavnosti v Nouzově byla k vidění skvělá vystoupení samotných uživatelů sociálních služeb či kouzelník v akci. Všem zúčastněným navíc zazpíval veselé písničky klaun František Konvalinka. Hosty čekalo také bohaté pohoštění, které z části zajišťovala Kavárna Slunce. Nakonec zahrála všem k tanci i poslechu kapela Kamarádi od Berounky.

23.6.2017

FOTO: Společně oslavili Tátův den Podnebem

Slaný - Ve Slaném slavili Tátův den Podnebem. Druhý ročník akce s tímto názvem pořádala stejně jako v loňském roce nezisková organizace Prostor.

23.6.2017

ANKETA: Uvítali byste delší otevírací dobu na slánské plovárně?

Slaný /FOTOGALERIE/ - Slánská plovárna, která otevřela kvůli horkému počasí už v pondělí, nabízí osvěžení pro malé i velké. Průzračná voda, rozlehlé trávníky i písčité hřiště jsou v tropických vedrech lákadlem nejen pro místní. 

23.6.2017

Konec lenošení, křivoklátské lesy volají

Střední Čechy – Vše je připravené, jen vyrazit! Ani nemusíte vykročit správnou nohou, poněvadž v křivoklátských lesích vás určitě nepotká nic špatného. Naopak. V rámci 34. ročníku pochodu krajem Oty Pavla se budete jen a jen kochat nádhernou přírodou, do které vás o nastávající sobotě zavedou cesty vyznačené tradičním trasérem jednoho z nejpopulárnějších pochodů – Miroslavem Šípkem.

23.6.2017

Plán dopravy chce snížit počet aut v kladenských ulicích

Kladno – Město Kladno chce vytvořit plán dopravy, který by v budoucnu ulevil hlavně životnímu prostředí. Jedná se o takzvaný plán udržitelné městské mobility. Ten se obecně snaží najít odpověď na to, jak skloubit zájmy obyvatel daného území s bezpečností, parkováním, nákladní dopravou, tvorbou veřejného prostoru a upřednostnit přitom veřejnou dopravu, cyklisty či chodce.

23.6.2017

Parkující auta dělají hasičům problémy

Region - Zaparkovaných aut v ulicích měst stále přibývá. Odstavené vozy často komplikují práci hasičům. Ti se se svou technikou někdy těžko dostávají k místu požáru. Ve hře o život obvykle rozhodují sekundy, které hasiči mohou ztratit právě v takových případech.

AKTUALIZOVÁNO
22.6.2017

Zadržené pracovníky Lesní správy Lány budou stíhat na svobodě

Lány /FOTOGALERIE/ - Pracovníky Lesní správy Lány, která patří pod prezidentskou kancelář, zadržela ve středu ráno policie. Policisté odboru závažné hospodářské trestné činnosti mají důvodné podezření, že manažeři ovlivňovali veřejné zakázky za desítky milionů korun. Policisté vtrhli ve středu ráno i do pražské kanceláře kladenské firmy. Všechny tři zadržené osoby byly však už ve čtvrtek z vazby propuštěny. Proti dvěma z nich bylo přesto zahájeno trestní stíhání, vyšetřovány budou na svobodě.

22.6.2017

Had se v Kladně plazil kročehlavským sídlištěm

Kladno - Velký šok museli zažít lidé, kteří se ve čtvrtek ráno zdržovali v okolí kročehlavského sídliště v Kladně. Mezi zaparkovanými auty se totiž plazil nebezpečně vypadající had.

22.6.2017

Kladno investuje do školních budov miliony

Region - Nikdo tak rád neslyší o letní opravě školy jako děti, které by dělníkům při práci překážely, a tak musí zůstat doma ještě před koncem školního roku. Radostnou zprávu o delších prázdninách si vyslechly ve středních Čechách stovky žáků. Prakticky jedinou možností, kdy se stačí realizovat větší rekonstrukce škol, jsou letní prázdniny. 

AKTUALIZOVÁNO
21.6.2017

Policie zasahovala v prezidentském sídle v Lánech, zadržela tři lidi

Národní centrála proti organizovanému zločinu brzy ráno vtrhla do úřadu lesní správy v Lánské oboře. Příčinou zásahu jsou podezření z manipulace s veřejnou zakázkou, která se podle deníku Blesk týkala opravy svahů kolem nedaleké přehrady Klíčava v hodnotě mnoha desítek milionů korun.

21.6.2017

Vše je provokace opozice, tvrdí magistrát Kladna

Kladno – Zmanipulované. Takovéto informace se šíří na sociálních sítích k chystané rámcové smlouvě na opravu kladenských ulic v celkové sumě 240 milionů korun. Magistrát Kladna tvrzení jednoznačně odmítá. Vše bere jako provokaci ze strany kladenské opozice.

20.6.2017

Hlavní ranvej na letišti už je v provozu, sousedé si ji přijeli zkontrolovat

Kladno, Praha  /FOTOGALERIE/ - Hlavní ranvej na letišti už je opět v provozu, sousedé si to přijeli osobně zkontrolovat. Nejdůležitější komunikací každého letiště je bezpochyby vzletová a přistávací dráha, kterou je nutné udržovat ve výborné kondici i s ohledem na neustále přísnější bezpečnostní požadavky, a to se neobejde bez pravidelných kontrol a včasné údržby. 

20.6.2017

S rekonstrukcí čističky chce Slaný začít v létě

Slaný – Dlouhodobým problémem číslo jedna je ve Slaném roky chystaná rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV). Bez její modernizace přestane brzy stačit čistička kapacitou a do sítě by se nemohl v budoucnu připojit už ani jediný dům a městu by hrozila stavební uzávěra.

19.6.2017

Ke zvelebení sídliště pomůže pocitová mapa

Kladno /ANKETA/- Tady trávím volný čas, tady by to chtělo změnu, tady je to nepříjemné pro chodce. Tyto a další pocity z různých míst v rozdělovském sídlišti mohou lidé v Kladně až do září vyznačovat do takzvané pocitové mapy. Pocitová mapa by měla následně pomoci při plánování dalšího rozvoje sídliště, které se nachází nedaleko rozdělovských věžáků.

19.6.2017

Mapa kriminality má zvýšit bezpečnost v Kladně

Kladno /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Město Kladno spustilo nový internetový projekt Bezpečné Kladno. Jeho cílem je snížení kriminality ve městě. Za poslední dva měsíce v meziročním srovnání klesla kriminalita v Kladně o 12 procent. Podle Jiřího Fejfara, velitele kladenské policie, nelze z dosavadních výsledků dělat pozitivní závěry. Jedná se o příliš krátké období.

18.6.2017

OBRAZEM: Fotbalová škola je chloubou obce

Stehelčeves - Žákovský turnaj ve fotbale se v sobotu odehrál v obci Stehelčeves. Starostka obce Jaroslava Štancová předala pohár vítězům. „Turnaj se hrál ve dvou věkových kategoriích za účasti domácích, Zákolan a Brandýsku.

18.6.2017

Koupaliště startují sezonu. Pozor na kvalitu vody

Region /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Letní teploty ještě nedostoupaly vrcholu, přesto lidé směřují k vodě. Jak potvrdil středočeský gestor kvality vody v přírodních koupalištích Luboš Mandák, všechny kontrolované vodní nádrže v kraji jsou nyní v pořádku. Některá voda je sice na první pohled méně čirá, přesto nikde žádná zdravotní rizika nehrozí.

17.6.2017

Věznice má nové pracoviště pro odsouzené

Vinařice /FOTOGALRIE/ - Ve věznici Vinařice bylo tento týden otevřeno nové pracoviště pro odsouzené. Zájemci o práci se mohou nově podílet na montážích kabelů pro automobilový průmysl. Aktuálně je do pracovního procesu zařazeno 20 odsouzených ve dvousměnném provozu a výhledově se počítá s jeho navýšením až na dvojnásobek.

16.6.2017

V Žižicích se ječmenu opravdu daří

Žižice /FOTOGALERIE/- Zemědělské a obchodní družstvo Žižice opět zabodovalo. V ocenění dodavatelů ječmene jednoho z nejznámějších českých pivovarů za sklizeň z roku 2015 se umístilo na druhém místě. Obhájit vítězství se Žižickým v soutěži pořádané pivovarem z Plzně nepodařilo, přesto umístění na stupních vítězů mezi více než sto čtyřiceti dodavateli je pro družstvo s třicítkou zaměstnanců ohromným úspěchem.

16.6.2017

O úrodě rozhodnou následující dva týdny

Kladno - Meteorologové minulé měsíce hodnotí spíše jako sušší. S tím mají problémy hlavně zemědělci, kteří se shodují, že jestli nezaprší do dvou týdnů, bude to mít katastrofický dopad na jejich úrodu. Kritická začíná být situace zejména v místech, kde jsou písčité půdy.

16.6.2017

Petruše Nyklová daruje krev už dvaačtyřicet let

Kladno /FOTOGALERIE/ - V největším středočeském městě byli tento týden oceněni v obřadní místnosti Magistrátu města Kladna bezpříspěvkoví dárci krve. Zlatý kříž Českého červeného kříže 3. třídy za 80 odběrů získalo tentokrát celkem patnáct lidí. Mezi oceněnými muži byla pouze jediná žena. Tou je dlouholetá dárkyně krve a čtenářka Kladenského deníku Petruše Nyklová ze Hřebče.

16.6.2017

Středisko ROSA se v září dočká rekonstrukce

Kladno - Kladenské Středisko ROSA, jehož cílem je pomáhat snižovat vlivy, které negativně působí na vývoj dítěte a rodinu, oslavilo v těchto dnech pětadvacáté výročí.

15.6.2017

Danuše Jirkovská: Učitel v oborech zdravotnictví musí být přísný

Kladno /FOTOGALERIE/ - Danuše Jirkovská je spolu s kolegyní Jitkou Zacharovou služebně nejstarší učitelkou Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno. Oblíbená učitelka, která učí na škole odborné předměty, poskytla Kladenskému deníku rozhovor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT