VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kladensko

29.11.2017

OBRAZEM: Pro Slunce vydražili v Obecním domě více než tři sta tisíc korun

Společenský večer pro Slunce věnovaný klientům se speciálními potřebami z Kladenska a okolí pořádaný Nadačním fondem Slunce pro všechny, se uskutečnil tradičně v honosných prostorách secesního Obecního domu v Praze.

29.11.2017

Dětská hřiště v Kladně jsou modernizována

Kladno - Dětská hřiště potřebují nepřetržitou kontrolu a údržbu. Výjimkou nejsou ani ta kladenská.  

29.11.2017

Zařízení pro seniory hlásí plno, zájemců jsou stovky

Kladensko – Volná místa v zařízeních pro seniory nejsou skoro žádná. Starší lidé často čekají dlouhé měsíce, než se pro ně místo uvolní. Není nic výjimečného, že se čekatel této příležitosti vůbec nedožije.

28.11.2017

Mariánský sloup se do Slaného zřejmě vrátí, lidé sami rozhodnou

Slaný – Slánské Masarykovo náměstí postupně změní svoji tvář. Na základě studie profesora Jaroslava Sýkory dostane v následujících letech střed města lepší vzhled, nové dláždění, osvětlení a vrátí se sem několik prvků, které tu v minulosti měly místo.

27.11.2017

Statistiky hlásí nárůst respiračních infekcí. Klid, říkají hygienici

Kladensko – Přes tisícovku pacientů na sto tisíc obyvatel se v uplynulém týdnu přehoupl ve středních Čechách ukazatel v rámci sledování výskytu akutních respiračních infekcí.

27.11.2017

Řidiči se radují, kruhákem Na Cikánce už projedou

Kladno /FOTOGALERIE/ - Konečně se řidiči dočkali a dnes poprvé projedou bez kolon a bez objížděk novým kruhovým objezdem v Kladně Na Cikánce. Vodorovné značení bylo domalováno jako finální krok včera a křižovatka podle mluvčí kladenské radnice Lenky Růžkové byla otevřena v neděli před půlnocí.

AKTUALIZOVÁNO
27.11.2017

Lesopark Háje ve Slaném mění postupně svoji tvář

Slaný – Největší zelenou plochu města, jímž je ve Slaném lesopark Háje, čeká v dohlednu rozsáhlá revitalizace. Změny, které budou rozděleny do několika etap, už částečně začaly. Vše bude následně záležet dále i na rozpočtu města i možných dotačních titulech, které bedlivě sleduje manažerka rozvoje města Martina Prokešová.

26.11.2017

OBRAZEM: Čertí rejdění v Kladně se opět vydařilo

Kladno - Labyrint Kladno, středisko volného času vzdělávání a služeb uspořádal v Domě kultury Kladno další velmi úspěšný ročník čertíjho rejdění. Kulturák se už od schodiště hemžil čerty, anděly a Mikuláši, že člověke nevěděl, kam dřív oči spustit. Děti dorazily stovky od nuly až po puberťáky, protže i letos bylo z čeho vybírrat. Pracovníci Labyrintu společně s externími spolupracovníky se zde i letos v sobotu odpoledne sešli, aby pro děti uspořádali parádní zábavné odpoledne plné her a písniček.

26.11.2017

Primátor Milan Volf: Novela o střetu zájmů jde za hranice svobody

Kladensko - Poslanci schválili novelu zákona o střetu zájmů měla by začít platit od 1. ledna příštího roku. Oproti původnímu zákonu ještě přitvrdí a v majetkových přiznáních se budou muset před veřejností obnažit také neuvolnění starostové i těch nejmenších obcí v zemi.

24.11.2017

Kladenští studenti podpořili sbírky pro maminky s dětmi i seniory

Kladno - Ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti na náměstí Edvarda Beneše v Kladně se uskutečnily tento týden hned dvě charitativní akce.

24.11.2017

Strážníci předali finanční dar Dětskému centru Kladno

Kladno - V Dětském centru Kladno v Brjanské ulici se rozzářil do tmy vánoční strom. Slavnostního rozsvícení se zúčastnili také zástupci strážníků Městské policie Kladno.

24.11.2017

Spor o autorství sousoší v Lidicích pokračuje

Lidice /FOTOGALERIE/ – Památník Lidice nadále odmítá umístit na informační desku k bronzovému sousoší dětských obětí války jméno sochaře Jiřího Hampla. Přestože krajský i vrchní soud došly k závěru, že sochař je spoluautorem památníku, jelikož své manželce, autorce díla, Marii Uchytilové, pomáhal, Památník Lidice se obrací s dovoláním k Nejvyššímu soudu v Brně .

24.11.2017

Náměstí ve Slaném se rozsvítí už za týden

Slaný - Letos se již pošestnácté rozzáří tři a půl tisíce žárovek na slánském Masarykově náměstí i v hlavních ulicích města, aby Slavností světla uvítaly krásný adventní čas a vytvořily nezapomenutelnou iluzi stříbrných Vánoc.

AKTUALIZOVÁNO
23.11.2017

OBRAZEM: Vzpoura vězňů se nekonala, jednalo se jen o cvičení

Vinařice - Pozdvižení na vsi vyvolalo ve čtvrtek dopoledne dění kolem a v areálu vinařické věznice.

23.11.2017

Smlouva na parkovací dům je zřejmě neplatná

Kladno /Slaný  - Vleklý soudní spor o parkovací dům ve Slaném za bezmála 100 milionů korun pokračoval tento týden dalším jednáním u Okresního soudu v Kladně.

23.11.2017

Nakažených lidí lymskou borreliózou ubylo, encefalita útočí stále stejnou měrou

Střední Čechy - Případů obávaného a mnohdy vleklého onemocnění lymskou boreliózou, kterým se lidé nejčastěji nakazí od klíštěte, zaznamenali letos hygienici v rámci středních Čech o poznání méně. Pokles onemocnění je o více než 36 procent.  

22.11.2017

V Kladně na křižovatce přibyl další pomníček

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Kladně na křižovatce u Kokosu se začaly z ničehož nic objevovat svíčky. Lidé se jeden druhého ptali, co že se zde stalo. Dotazy dorazily i do redakce Kladenského deníku.

21.11.2017

Park zoo v Kladně v těchto dnech ožívá

Kladno – V parku zoo v Sítenském údolí se v Kladně od úterý zabydluje deset keramických zvířat z dílny výtvarnice Alexandry Koláčkové. Nacházejí se v místech, kde kdysi, v dobách socialismu, bývala skutečná zoo. Kromě velmi zdařilých originálních keramických zvířat, najdou děti v dlažbě i 20 kachlí se stopami a názvy různých zvířátek včetně těch, které představují sochy.

21.11.2017

Na nákup knih chce hejtmanství poslat do Kladna skoro tři miliony

Kladno – Bezmála čtrnáct milionů korun – přesně jde o dotace v celkové výši 13,7 milionu – chtějí středočeští radní poslat pro příští rok pětici velkých knihoven v různých koutech kraje. Prospěch by z toho ale měly mít i další veřejné knihovny. Podpora se totiž týká zařízení, která plní takzvanou regionální funkci: pro další knihovny, ať obecní či městské, zajišťují poradenské, vzdělávací a koordinační služby. Významným úkolem je také doplňování nabídky: budují výměnné fondy a zapůjčují knihovnám výměnné soubory knihovních dokumentů. To jsou úkoly vycházející z knihovního zákona – přičemž kraj tuto činnost koordinuje a financuje.

21.11.2017

Ve středu v Kladenském deníku: prvňáci z 11. ZŠ Kladno

Kladensko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 22. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 11. ZŠ Kladno.

21.11.2017

OBRAZEM: Šumný David Vávra opět v Kladně

Kladno - Jedna z úžasných akcí pořádaných v Kladně tentokrát Farním sborem Československé církve evangelické ve spolupráci s Městským divadlem Kladno se uskutečnila na konci víkendu. Do města zavítal oblíbený český architekt a herec David Vávra.

21.11.2017

OBRAZEM: Strom splněných přání se vyjímá na náměstí před kladenskou radnicí

Kladno - Vánoční kladenský strom splněných přání už je zase na svém místě. A že to byla fuška! Aby ne. Ten letošní, který přivezli v pondělí dopoledne na náměstí Starosty Pavla v Kladně, sice neputoval daleko, přesto se musel vypořádat s úskalími v ulicích a mezi zaparkovanými auty.

21.11.2017

Ovoce je málo, i palírny hlásí pokles produkce

Kladensko - Na ovocnáře a následně i moštárny a palírny přišla letos bída. Přestože Slánsko je vyhlášenou pěstitelskou oblastí, kde se daří ve velkém zejména jablkům, bilancování sezóny není kdoví jaké. Ekofrukt ve Slaném hlásí úrodu jablek v důsledku mrazů až o třicet procent nižší, přičemž hrušek sklidili meziročně dokonce o 50 procent méně.

20.11.2017

Skládku u Buštěhradu zlikvidují do jara

Buštěhrad – Černá skládka, která se v Buštěhradu opět rozrostla, zmizí do dubna. Místo už raději oplotí.

18.11.2017

OBRAZEM: Rybí slavnosti v Královicích si lidé užili

Královice - Před několika lety zde ještě bývala jen louka, kterou při deštích občas zaplavil protékající Bakovský potok. Tam kde se kdysi pásla zvěř, se dnes prohánějí pod vodní hladinou ryby a na ostrůvku uprostřed sídlí vodní ptactvo. Díky dotaci a finančnímu přispění starosty Královic Luďka Šofra vznikl v srdci obce 1,3 hektarový rybník s názvem Na Rybníčkách zadržující zhruba 12400 kubíků vody, který vydal o víkendu metráky ryb. 

18.11.2017

Služeb úklidových firem využívá čím dál více lidí

Kladensko – Potřebujete před Vánoci pořádně uklidit a nechce se vám do toho? Zajistěte si včas úklidovou firmu. Přestože ještě nezačalo ani období adventu, řada těchto společností už objednávky nebere.

AKTUALIZOVÁNO
17.11.2017

OBRAZEM: Den boje za svobodu a demokracii si připomněli také ve Slaném

Slaný - U pamětní desky na zdi městského tržiště věnované obětem totality se sešli v pátek v 17 hodin již tradičně představitelé města Slaného, starosta Martin Hrabánek a uvolněný člen rady města Pavel Bartoníček a další Slaňáci, aby si připomněli útrapy, které museli mnozí prožívat jak v dobách komunistického režimu, tak nacistické okupace.

17.11.2017

Kladenská spisovatelka Zora Dvořáková převzala v Senátu významné ocenění

Kladno, Praha – Kladenská spisovatelka a kunsthistorička Zora Dvořáková převzala v Senátu cenu za svobodu, demokracii a lidská práva.

16.11.2017

Pozor na nové výluky na kladenské a berounské trati, varují dráhy

Střední Čechy – Ostražitost si od cestujících využívajících železnici vyžádají nové výluky na tratích spojujících s Prahou Kladno a Beroun. Ve čtvrtek na to upozornil Petr Pošta z centrály Českých drah. V obou případech se jedná o změny, které nemají mít dlouhodobý charakter.

15.11.2017

Kladenská porodnice se řadí k nejlepším v republice

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenská porodnice se nově pyšní oceněním, které ji řadí mezi nejlépe hodnocené v republice. Už před rokem o sobě dala vědět skvělými výsledky při zhodnocení projektu s názvem Přirozený porod v porodnici (PPP), nyní získala další prestižní ocenění Certifikát za šetrnou medikaci při vedení porodů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT