Pod názvem Slaný – Aerobic Cup 2009 připravil místní Aerobic klub gymnázia V. B. Třebízského pod vedením Ivany Rosolové akci velkého formátu, které se účastnilo na pět stovek vystupujících dětí ze Slaného, Kladna, Bíliny, Prahy, Ústí nad Labem, Litvínova a Mostu.


Vedvaapadesáti vystoupeních se střídaly různě pojaté choreografie využívajících prvků aerobiku a různých cvičebních pomůcek. Děti cvičily splným nasazením. Na všech účastnících soutěže i na jejich doprovodu byla patrná soutěživost a radost zpohybu.


O tom že se tato slánská soutěž zapsala velmi dobře do povědomí malých i velkých příznivců aerobiku svědčí velká účast soutěžících a návštěvnost slánského Městského kulturního zařízení Grand, které obrazně praskalo ve švech.


Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a hodnotil se celkový dojem, nápad, choreografie, vhodnost kostýmů a doprovodné hudby, využití prostoru, cvičebních pomůcek a dalších rekvizit. Odborná porota, která měla velmi těžké rozhodování, bodovala i techniku provedení cviků, držení těla, kontakt sdiváky.


O tom, že atmosféra celé akce je vynikající bylo zřejmé zreakcí publika, které nešetřilo chválou a povzbuzováním. Čtvrtý ročník soutěže Slaný-Aerobic Cup 2009 nad kterým mělo záštitu Královské město Slaný, měl podle mínění účastníků vynikající úroveň. Autor: Hana Tichá