Před osmi lety zde slavila vítězství letošní pořadatelka Adéla Kaššová z Třebusic na Kladensku, která si nakonec vyzkoušela i atmosféru celostátního finále. Tehdy 18letá dívka přiznává, že si úspěch v základním kole neuměla patřičně užít. „Upřímně si myslím, že je lepší, když jdou soutěžit slečny ve zralejším věku, protože si to víc vychutnají,“ uvedla Kaššová, jež po čtyřleté odmlce organizuje svoji třetí Tour.

Soutěž je určená všem dívkám a ženám, které se zajímají o sport. Nově ale nemusí nutně soutěžit, mohou si jen příjemně zacvičit. "Třeba hodinku s mistrem světa Honzou Pochobradským. Záleží na nich, zda si vezmou startovní číslo nebo ne,“ upřesnila Kaššová a přidala cennou radu: „Je lepší cvičit sama pro sebe než se chtít za každou cenu zalíbit a zavděčit. Fajn je mít prořízlá ústa, ta mně asi pomohla nejvíc,“ prohlásila se smíchem žena, jež se aerobiku věnuje jako cvičitelka.

Soutěžící ze středních Čech si z velkého finále odnesly už řadu vavřínů. „Je to tak. Nejlepší z našeho kola bývají úspěšné i ve finále,“ potvrdila Kaššová s tím, že adeptky na letošní Miss aerobik se mohou přihlásit i těsně před začátkem kladenské soutěže. Lze použít také internetovou formu misskladno@email.cz, nebo kontakt ze stránek www.missaerobik.cz.

V novém ročníku se opět bude soutěžit v kategoriích MiniMiss aerobik (do 10 let), Miss aerobik kadet (11-13), Miss aerobik junior (14-17), Miss aerobik (18-31) a Misiss aerobik (nad 31 let).