Sportovní hala v Kladně se po celou sobotu i neděli stala dějištěm závodů v agility. Na sto třicet účastníků z celé České republiky i Slovenska měřilo síly a své možnosti jak mezi sebou, tak především pro zjištění vlastních schopností a sbírání cenných bodů do dalších závodů.

„Sešli se zde jak závodníci, provozující tento sport rekreačně, tak účastníci vrcholových soutěží. Také ti, kteří tímto závodem plní kritéria pro účast na mistrovství republiky,“ seznámil Petr Hoffmann, jednatel 238. základní kynologického organizace, pod níž Oblastní skupina agility Jahoda, organizátor soutěže, spadá.

K zajímavých závodníkům, kteří se o víkendu v Kladně sešli, patřila domácí závodnice Monika Šaling. Se svou šeltií Vinnie se na mistrovství světa družstev umístily v kategorii small na pěkném jedenáctém místě.

Příprava haly na takto rozsáhlé závody není jednoduchá. „Strávili jsme přípravou závodiště čas od 22.30 do 1.00 hodiny v noci. Musí se natáhnout koberec, přivézt a rozestavět překážky. Zkrátka, dalo nám to zabrat,“ konstaoval Hoffmann.

Další soutěží agility v Kladně bude tradiční Jahodový pohár, který se uskuteční v posledních dvou květnových dnech na cvičišti v Rozdělově U Zvonečku.