Díky tomu, že Kladeňáci i ostatní pravidelní návštěvníci cvičiště patří ke skutečným špičkám, mají dnes mezi sebou mistryni republiky i jedenácté místo z mistrovství světa.

Příští rok chtějí navíc zahájit silové sporty pro pitbully. Práce nad hlavu tak mají celoročně Vladimíra Špačková, Zdeněk Roček, výcvikářky Gábina Mošovská, Pavla Dušková a další.

Všichni, kteří zavítali na kladenský cvičák, měli možnost obhlédnou si i vyzkoušet danou disciplínu s instruktorem. Se zájmem se vrhli do her a na vlastní kůži chtěli okusit náročnost. Pro některé psy to nebyl žádný problém.

Do tunelu nebo na překážku vlétli jako o život. Kladina byla pro některé nepřekonatelná. Tam vypomohl páníček, pamlsek a pochvala.
Poslušnost i šikovnost pejsků je v pořádku, horší to mají ale cvičitelé U Zvonečku s terénem.

„Na podzim a v zimě se trénovat nedá pro podmáčený terén. Letos poprvé budeme v zimě cvičit v garážích. Dostali jsme peníze od města na vybudování inženýrských sítí. Přestože máme pozemky, nemáme je upravené.

Snažíme se získat nějakou korunu i z kraje. Dotace jsou dělané tak, že musíte nejprve investovat z vlastních peněz a pak teprve dostanete dotaci,“ posteskl si jednatel cvičiště U Zvonečku v Kladně Petr Hoffmann.

Podle jeho slov kluby jako ten jejich nemají finanční rezervy, proto musí oslovovat sponzory, což nejde do nekonečna. „Naším snem je mít kynologickou halu. Povolení máme, ale stavba představuje patnáct milionů korun. Uvidíme, zda se nám je podaří někdy dát dohromady,“ uzavřel Petr Hoffmann.

AUTOR: Břetislav Kostka

SLOUPEK K TÉMATU SI PŘEČTETE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ KLADENSKÉHO DENÍKU V PONDĚLÍ 4. ŘÍJNA