Jedna z nejvýznamnějších škol ve městě mívala roky studentské plesy v Domě kultury v Kladně, přestože zejména řada patriotů by tyto společenské události uvítala ve svém rodném městě. Díky velké iniciativě studentů, sdružení rodičů a přispění velmi štědrého generálního sponzora, se letos podařilo zajistit prostory nově ve Slaném a studenti

4. C si svůj velký den mohli užít v sále tamního Městského kulturního centra Grand. Dokonalá atmosféra, skvěle zvládnutý program v mexickém duchu, včetně překvapení v podání hudebního uskupení Těžkej Pokondr, nenechalo nikoho na pochybách, že slánský kulturní stánek je tím pravým místem pro pořádání podobných akcí.

„Chtěl bych vyzvednout velmi dobrou kvalitu a úroveň vystupování maturantů. Navíc i fakt, že nebylo nutné nikoho z parketu vyhánět s cigaretou, alkoholem či podroušeném stavu. Od maturantů bylo milé, že všem hostům navíc přichystali na přivítanou na stůl džbán se sangrií, pro správnou mexickou atmosféru kaktus v květináči a podobně. Měli to skutečně velice dobře připravené, včetně kankánu. Ples se, dle mého názoru, skutečně povedl a věřím, že neméně pěkné budou i ty další ve Slaném,“ řekl Milan Rohan, otec jednoho z maturantů.