Poměr nezaměstnaných je na Kladensku a Slánsku stále nad celostátním průměrem, který ve stejném období činil 5,2 procenta. „S příchodem zimy postupně končí sezonní práce a do evidence se už hlásí ve větším počtu lidé, jimž na konci roku skončily termínované pracovní smlouvy a dohody, nebo například živnostníci, kteří dočasně přerušili svou činnost," uvedla generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková.

To potvrdil i ředitel Úřadu práce Kladno Jiří David. „Předpokládám, že z uvedeného důvodu se počátkem letošního roku opět dostaví pravidelně se opakující cyklus a lidí v naší evidenci přibude. Neočekáváme ale, že by tento nárůst měl být nějak výrazný," prohlásil David.
Na trhu práce je v okrese Kladno, podobně jako v jiných regionech, velká poptávka je po technických profesích napříč všemi
obory. Právě v této oblasti se zaměstnavatelé nejčastěji potýkají s problémem najít kvalifikované zaměstnance.

Z dlouhodobějšího hlediska pak mělo příznivý vývoj na nezaměstnanost na Kladensku a Slánsku otevření distribučního centra společnosti Amazon v Dobrovízi. „Na profese neměla firma s výjimkou pečlivosti žádné vysoké požadavky. Podařilo se nám v ní nalézt uplatnění pro několik stovek uchazečů z naší evidence," konstatoval ředitel David.