„Během odstávky proběhly v aquaparku standardní revize, opravy a podobně. Žádné zásadní změny připraveny nejsou,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.
Plánované měsíční odstávky už podle ní příští rok nebudou, během roku je nahradí několik kratších, zhruba pětidenních odstávek. „Je to proto, aby mohli návštěvníci využívat aquapark i v létě, když není příznivé počasí pro koupání venku,“ vysvětlila Kučerová.

Venkovní koupaliště u Sletiště je letos otevřeno od 24. května, ale v těchto dnech už jede jenom na takzvaný provizorní provoz – otevřeno je pouze, když je hezky. Tento stav bude trvat do poloviny září, pak bude zavřeno definitivně až do začátku příští sezony. Druhý kladenský bazén Bažantnice už zavřel v minulých dnech.
Slánská plovárna bude ještě v příštích několika dnech otevřena. Konec sezony ji čeká zřejmě po příštím víkendu. „Čekáme na předpověď počasí. Když bude dobrá, necháme ještě příští víkend otevřeno a pak skončíme,“ potvrdil Jiří Kučera, ředitel Technických služeb Slaný, které plovárnu provozují.⋌ (spa)