Ředitel Sportovních areálů města Kladna (SAMK) Lukáš Kubica Kladenskému deníku sdělil, že chystanou údržbu nelze uskutečnit za běžného provozu, a proto areál zůstane od pondělí 2. až do úterý 31. srpna pro veřejnost zcela uzavřen. „Budeme toho dělat spoustu a vyjmenování by trvalo dlouho, ale zmínit mohu třeba čištění potrubních rozvodů nebo nerezových povrchů. Také budeme nově natírat velký plavecký bazén,“ uvedl Kubica.

Jednu z posledních možností navštívit kladenský vodní ráj si včera nenechali kamarádi Radomír Tymich a Jaroslav Tůma z Hrobu na Ústecku. „Pravidelně jezdíme kempovat do Sýkořice, a tak už jsme se několikrát byli vykoupat i tady, v kladenském aquaparku. Na vyřádění je to tu fajn,“ řekl Radomír.

Po odstávce park vodomily znovu přivítá ve středu 2. září. Kladeňáci však nemusejí zoufat, pokud bude přívětivé počasí, ochladit se mohou na venkovních koupalištích, v areálu sousedícím s aquaparkem, nebo v lesoparku Bažantnici. Letošní rekord v návštěvnosti koupaliště u Sletiště zatím padl v neděli 11. července. V tento den sem zavítalo 2515 návštěvníků.