Pavel Holeček, Roztoky u Prahy, 40 let, OSVČ

Pavel Holeček, Roztoky u PrahyZdroj: Deník / Kateřina Nič Husárová

Na covid testy se chystáme ještě dnes v pátek do kladenské nemocnice, protože to máme nejblíže. Půjdeme tam s dcerou, která chodí do mateřské školy v Roztokách a měli tam jeden pozitivní případ. Několik dní budeme čekat na výsledek a pak podle toho uvidíme, zda testy čekají i nás se ženou a synem. Pokud by se v našem okolí covid nevyskytl, na testy bychom asi sami nešli.

Miroslav Tlustý, Kladno, 50 let, vedoucí hospodářské správy v Domově seniorů

Miroslav Tlustý, 50 let, KladnoZdroj: Deník / Kateřina Nič Husárová

Na jaře už jsem prodělal tři testování, a to rychlotesty v mém zaměstnání, neboť pracuji v domově seniorů.Tehdy jsme byli testováni každých čtrnáct dní. Vzhledem k tomu, že nemám žádné příznaky onemocnění, tak bych asi nešel. Pokud bych měl ovšem horečku a necítil bych se komfortně, klidně bych se nechal otestovat na nejbližším odběrovém místě, které je snad v Kladně.

Jaroslav Čermák, Lhota, 65 let, důchodce

Jaroslav Čermák, LhotaZdroj: Deník / Kateřina Nič Husárová

Jelikož jsem přesvědčený, že už jsem tu nemoc v únoru prodělal, tak už ani nemá cenu jít na testy. S manželkou jsme se v únoru dusili strašným způsobem tři týdny. Nemohl jsem spát, to jsem nikdy nezažil. Řešil jsem to česnekem, je to lepší než prášky. V tu dobu jsem ještě chodil do práce a běžně jsem nikdy nemarodil. Tentokrát jsem si marodné vzít musel, jak mi bylo špatně.

Josef Kordík, Kladno, 69 let, údržbář

Josef Kordík, KladnoZdroj: Deník / Kateřina Nič Husárová
Necítím potřebu se dát testovat na koronavirus. Pracuji jako údržbář kladenské nemocnice, tak vím, kde je testovací bouda. Zametám denně listí v areálu špitálu a cítím se dobře. Jsem zdravý jako ryba. Pohybuji se na čerstvém povětří. Nejsem z těch, kteří by podléhali panice. Kdyby tomu tak bylo, tak sedím doma a koukám se z okna. Jsem otužilý, původem ze Šumavy a choroby se nebojím.