Komplex sportovních zařízení, jejž spravuje společnost Víceúčelová sportovní hala Slaný (VSH), se skládá z jedenácti sportovních zařízení. Příjmy ze sportovních areálů v loňském roce dosáhly k částce téměř 1,5 milionu korun. Naopak na provoz a další náklady se vynaložilo zhruba 870 tisíc korun.

Výrazným způsobem prodělaly fotbalový i zimní stadion. Celkem se jedná o sumu 2,5 milionu korun, která se mezi obě zařízení rozdělila téměř rovným dílem.

Které zařízení se do minusových čísel dostalo nejvýraznějším způsobem? Jedná se o slánský aquapark, kde v loňském roce prodělali 3,4 milionu korun.
Jedním z důvodů samozřejmě může být pokles návštěvnosti. Ta se snížila o 2348 milovníků vodních radovánek, přičemž za celý rok navštívilo slánské bazény 137 tisíc lidí.

,,Příčin samozřejmě může být několik. Jednou z nich je ekonomická situace, v níž se lidé v současné době nacházejí. V loňském roce jsme také platili mnohem více peněz například za vodu nebo topení,“ informoval Roman Klusák, jednatel VSH.

Ten také dodal, že úbytek návštěvníků může být způsoben výrazným nárůstem konkurenčních aquparků. Těch jen v Praze za poslední období vzniklo několik, a tak není vyloučeno, že Pražáci raději jezdí tam.

Nalákat nové zákazníky ve Slaném chtějí prostřednictvím nových atrakcí. Od 23. dubna je v provozu aquazorbing, který je v provozu každý čtvrtek od 15.15 hodin do 18 hodin.

V budoucnosti není vyloučeno, že se zvýší ceny některých permanentek. Za desetihodinovou vstupenku návštěvníci zaplatí 490 korun místo původních 400 korun a o 70 korun více se bude platit také za dětské permanentky. ,,Mezi podobnými zařízeními jsme přesto stále mezi nejlevnějšími,“ upozornil slánský starosta Ivo Rubík.

Co je aquazorbing?
V průměru dva metry velká nafukovací koule z průhledného speciálního PVC. Dovnitř se lidé dostanou otvorem a následně je zařízení nafouknuté vzduchem. Pak jsou vrženi na vodní plochu, po které se kutálí. Návštěvníci dělají pouze ty pohyby, jež zamýšlejí a potřebují. Rotovat mohou na vodě oblečeni či v plavkách, přičemž pocity při pozorování rotujícího okolí jsou pro některé z nás doposud nepoznané. Pokud bude mít někdo obavy být v kouli sám, je možné do ní pozvat druhou osobu.Tento sport není vhodný pouze pro těhotné ženy.