Díky tomu, že prošel turniketem ve správnou chvíli, stal se držitelem šeku ve výši 10 tisíc korun, za nějž může nakoupit elektroniku ve vybrané slánské prodejně. Cenu mu včera předal starosta Slaného Ivo Rubík.

„O odměně jsem něco doma zaslechl, ale nevěnoval jsem tomu příliš pozornost. Do bazénu totiž chodíme s dětmi pravidelně jednou týdne, když nejsou nemocné. Ten den jsme se vrátili z výletu z letiště, tak jsme si chtěli zaplavat. Prošli jsme závorou, ale paní Hotařová nás vrátila a oznámila, že jsme vyhráli. Bylo to velké překvapení,“ vylíčil svoje pocity výherce Radek Prošek.

Odměnu, kterou z devadesáti procent věnovalo výherci město Slaný ze své pokladny, si ze všeho nejvíce užijí děti Proškovy – Tomáš a jeho sestřička Adélka. Na základě jejich volby prý asi zvítězí malá televize do dětského pokoje. Slánský aquapark funguje ve městě deset let a miliontého návštěvníka přivítal již za čtyři roky od svého otevření. V březnu loňského roku navíc získalo toto vodní zábavné centrum prestižní ocenění v kategorii bazénů celé České republiky.