V příjemném prostředí 'K klubu' se sešli příznivci autora, který ve své rozsáhlé tvorbě přibližuje záhady a podivnosti nejen z Čech a Moravy, ale i ze svých cest ze všech světových kontinentů. Při svých výzkumech navštívil mnoho zemí, kde se setkával s nevysvětlitelnými jevy a hledal mimo jiné i důkazy o mimozemských civilizacích na Zemi.

Ve velmi pohodovém podvečeru se přítomní účastníci díky vypravěčskému umění záhadologa Vašíčka měli možnost seznámit s nevšedními  poznatky výzkumu pro nás neznámého světa.

„Dozvěděla jsem se mnoho zajímavého, až neskutečného. Jsou věci, které nejdou vysvětlit a přece mají svoji podstatu. Když se zamyslíte nad tím co všechno nevíme, je to na pováženou. Chtěla bych poděkovat autoru besedy Vašíčkovi a slánské knihovně,“ uvedla jedna z polsuchaček Eva Hradecká.

Bývalý okresní dům ve Slaném
Slaný plánuje rekonstrukci okresního domu

Podvečerní akce akci navázala na dopolední besedu s místními školáky v přednáškové místnosti knihovny, kteří byli rovněž nadšeni.

A pro příznivce tajemna uvádíme několik knižních titulů z bohaté nabídky tvorby autora - Zajatci ďáblova chřtánu, Ďáblova lest, Ztracená brána, Tajemství Voynichova rukopisu, Labyrint záhad - Největší tajemství Čech, Moravy a Slezska, Tajemství Ďáblovy bible, Stopy neznáma, Oko kyklopa, Velké tajnosti.

Pro Českou televizi autor připravil dokumentární filmy a seriály s názvem Planeta Záhad, Setkání s tajemnem, Strážce duší.

Náměstí ve Slaném. Budova někdejší radnice s hvězdou na kopuli.
Slaný se dočká v budoucnu proměny náměstí