„Strážníci nám oznámili, že mezi Pleteným Újezdem a Kladnem se nachází Opel Kadett, který stojí zadními koly mimo vozovku. Přitom ve voze je člověk jevící známky požití alkoholu. Naše hlídka tuto skutečnost potvrdila a zjistila, že se jedná o pětapadesátiletého muže k Kladna. Ten tvrdil, že vozidlo řídil někdo jiný a prý při couvání vjel mimo vozovku,“ uvedla mluv〜čí kladenské policie Michaela Nováková.

Muž se ale vzápětí přiznal, že vozidlo skutečně řídil on. Policisté lustrací zjistili, že od února letošního roku má uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu 18 měsíců a nevlastní řidičské oprávnění.

„Z tohoto důvodu byl zadržen a eskortován na služebnu, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Automobil byl na místě na základě výzvy zajištěn a umístěn do depozitu ve Slaném. Teď musíme zjistit, zda tento člověk byl skutečným majitelem vozu – a pokud ano, může být soudu podán návrh na propadnutí věci,“ řekla Nováková.

Tento případ není nijak ojedinělý. Kladenská policie letos už takto zadržela pětadvacet aut. Podle dostupných informací je zatím nejaktivnější obvodní oddělení ve Slaném. „Policisté tu zabavili dvanáct vozidel. V jednom případě už bylo rozhodnuto o jeho propadnutí, dvě byla vrácena a ostatní jsou v šetření,“ sdělila mluvčí. Podobné je to i v Klad〜ně, kde zatím propadlo jedno auto.

Do této situace se přitom řidiči mohou dostat pouze vlast〜ní vinou. Policie totiž vozidlo může zabavit jen na základě spáchání trestného činu. Přesněji jízdy bez řidičského oprávnění, z důvodu maření výkonu úředního rozhodnutí o zákazu řízení, nebo kvůli jízdě pod vlivem návykové látky. A zákon jim přitom dává možnost tak učinit již při prvním dopadení takového piráta za volantem.